۱۳ نقطه از علفزارهای سطح شهر رشت در ۲۴ ساعت گذشته آتش گرفت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۱ شهریور ۹۵ - ۱۲:۵۸

  کد خبر : 48364

  ۱۳ نقطه از علفزارهای سطح شهر رشت در ۲۴ ساعت گذشته آتش گرفت

  پوشش ۲۱ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی در ۲۴ ساعت گذشته توسط آتش نشانان شهرستان رشت

  واران خبر: آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۲ ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ مورد حریق، حادثه و همچنین خدمات ایمنی به شهروندان ارائه نمودند.

  شهرام مومنی معاونت عملیات سازمان آتش نشانی در این باره گفت: مرکزستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگوی ۴۵۰ تماس شهروندان بوده که از این تعداد بالغ بر ۲۱ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان ارایه شد.

  وی در ادامه افزود: مجموع این عملیات ها با ۲۷  مرتبه خروج خودروی اطفایی و نجات جهت پوشش ۱۳ مورد اطفای نفس گیر آتش سوزی علفزار، یک  مورد آتش سوزی منزل مسکونی، یک مورد رها سازی و زنده گیری خفاش،۳ مورد  قفل درب و محبوس شدن افراد در منزل مسکونی و آسانسور،  نهایتا ۳ مورد آتش سوزی خودرو بوده است.

  مومنی در پایان با بیان اینکه خوشبختانه دراین عملیات ها به کسی آسیب جانی نرسید افزود: بواسطه گرم تر شدن هوا به شهروندان بخصوص کشاورزان توصیه می شود از به آتش کشیدن علفزارها و کاه و کلش خودداری کرده و با رعایت نکات و توصیه‌های ایمنی به جهت کاهش خسارات ناشی از اینگونه آتش‌سوزی‌ها ضمن رعایت و احترام به حقوق شهروندی نسبت به پیشگیری و بروز هرگونه آتش سوزی علفزار و ضایعات اقدام نمایند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro