ساخت عینک هوشمند رژیم غذایی توسط محققان آلمانی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۳ شهریور ۹۵ - ۲۳:۰۴

  کد خبر : 48455

  ساخت عینک هوشمند رژیم غذایی توسط محققان آلمانی

  واران خبر: عینک هوشمند رژیم غذایی(diet eyeglasses) توسط محققین دانشگاه پاساو آلمان، ساخته شده و در واقع بخشی از پروژه …

  واران خبر: عینک هوشمند رژیم غذایی(diet eyeglasses) توسط محققین دانشگاه پاساو آلمان، ساخته شده و در واقع بخشی از پروژه ی بزرگتر عینک های هوشمند است.

  این عینک به واسطه ی الکترود های الکترومیوگرافی درون قابش، به فعالیت های ماهیچه ای درون سر مرتبط می شود و این قطعات ،جویدن غذا را بوسیله ی سیگنال هایی که به واسطه ی انقباض ماهیچه ها تولید می شود، تشخیص می دهند.

  این نتایج می تواند به طور دقیق مشخص کند که استفاده کنندگان چه زمانی و چه مقدار غذا می خورند و همچنین میزان کالری ای که توسط فرد مصرف می شود را به او بگوید. حسگر ها با استفاده از آلگوریتم های فعال می توانند غذاهایی که توسط فرد خورده می شود را دسته بندی کنند.

  پروفسور Oliver Amft و Rui Zhang در این باره می گویند: ما ویژگی های غذا را با استفاده از اندازه گیری انجام شده توسط حسگر ها استنتاج کرده و در تکنیک های آموزشیِ دستگاه به کار می بندیم تا دستگاه بتواند غذاهایی که مصرف می شوند را دسته بندی کند.

  احتمالا عینک رژیم غذایی می تواند در آینده جایگزین ثبت وقایع به صورت دستی شود.

  محققین در این زمینه اظهار کرده اند که : “ما هنوز در حال کامل ساختن نمونه ی اولیه و افزودن ویژگی های بیشتری به آن هستیم. طرح ما این است که تکنولوژی را به بازار بیاوریم، به گونه ای که مصرف کنندگان بتوانند از این تکنولوژی سود ببرند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro