جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در بقاع شاخص صومعه‌سرا برگزار می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵ - ۱۹:۰۶

  کد خبر : 48513
  رئیس اوقاف صومعه سرا:

  جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در بقاع شاخص صومعه‌سرا برگزار می‌شود

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا گفت: جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» همزمان با دهه امامت و ولایت در بقاع شاخص صومعه‌سرا برگزار می‌شود.

  عزیز خادم شریف در گفت‌وگو با خبرنگار واران خبر با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای فرا رسیدن دهه ولایت و امامت برنامه‌های مختلفی را در سطح بقاع شاخص این شهرستان برگزار می‌کند، اظهار داشت: برگزاری جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» از شاخص ترین برنامه های این نهاد است.

  وی افزود: سخنرانی، مولودی خوانی و تبیین سیره و زندگی حضرت علی(ع) از مهمترین برنامه های این جشن ها است.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا گفت:از دیگر اهداف این مراسم ارتقای سطح معرفتی عموم مردم نسبت به موضوع ولایت و امامت، ترویج فرهنگ وقف بر اساس اجرای نیات واقفین، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت باورهای دینی و ایجاد فضای معنوی و معرفی شخصیت والای امام علی (علیه‌السلام) به عنوان الگوی حقیقی و عملی انسان کامل است.

  خادم شریف تصریح کرد: برگزاری دعای عرفه، نماز عید قربان، برپایی محافل انس با قرآن کریم ، همایش ولایت و بصیرت برای کارکنان ودست اندرکاران اوقاف وبقاع متبرکه ،غبارروبی امامزادگان و بقاع متبرکه با دعوت از خانواده معظم شهدا، غباررویی قبور مطهر شهدا، برگزاری یادواره شهدای خفته در جوار امامزادگان، برگزاری دعای کمیل، دعوت از دانش‌آموزان و جوانان برای حضور در فضای معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه، آموزش احکام برای جوانان و نوجوانان و سخنرانی مذهبی با موضوع آشنایی با غدیر در سطح بقاع شاخص شهرستان از جمله برنامه های دهه ولایت و امامت است.

  وی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم جشن میلاد امام هادی(ع) و برگزاری چهارمین همایش «بانوان ولایی» در صومعه‌سرا و برگزاری جشن عیدغدیر خم از دیگر برنامه هاییست که این نهاد همزمان با دهه ولایت و امامت در شهرستان اجرا خواهد کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro