هفت میلیارد و 131میلیون تومان از اعتبارات استانی به صومعه سرا اختصاص یافته است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۸ شهریور ۹۵ - ۲:۴۷

  کد خبر : 48541
  در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مطرح شد:

  هفت میلیارد و ۱۳۱میلیون تومان از اعتبارات استانی به صومعه سرا اختصاص یافته است

  واران خبر: دکتر حسین اسمعیل‌پور در جلسه کمیته برنامه‌ریزی صومعه‌سرا که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با …

  واران خبر: دکتر حسین اسمعیل‌پور در جلسه کمیته برنامه‌ریزی صومعه‌سرا که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه میزان اعتبارات صومعه‌سرا حدودا ۱۸٫۱درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، اظهار کرد: بیشترین افزایش اعتبارات مربوط به ماده ۱۸۰ است.

  وی با بیان اینکه صومعه‌سرا در بحث نفت و گاز نسبت به سال گذشته از وضعیت مطلوبی برخوردار است، افزود: بیشتر بودجه شهرستان در قسمت بدهکاری‌ها تعریف شده است.

  اسماعیل‌پور ضمن قدردانی از پیگیری و تلاش‌های نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس در اجرای پروژه‌ها با اشاره بر اینکه میزان برخورداری صومعه‌سرا از آسفالت راه‌های روستایی از کل استان و کشور بیشتر شده است، خاطرنشان کرد: در حوزه گازرسانی صومعه‌سرا به شهرستان سبز تبدیل شده است.

  وی با بیان اینکه آنچه در شهرستان در حال اتفاق افتادن است در نوع خود کم‌نظیر است، تصریح کرد: نمی‌شود از امکانات دولت و توانمندی‌های استان و کشور استفاده کرد ولی بی‌تفاوت بود. باید همه در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان تلاش کنیم.

  فرماندار صومعه‌سرا به باز شدن و احیاء شاهرگ‌های تالاب نظیر سیاه‌درویشان، نرگستان و بخش‌هایی از رودخانه ماتک صومعه‌سرا اشاره کرد و گفت: هم اکنون شاهرگ‌های حیاتی به تالاب صومعه‌سرا و انزلی متصل شده‌اند. اعتبار ویژه‌ای برای ساماندهی رودخانه‌های تالاب نیاز است.

  وی تخصیص اعتبارات در حوزه آموزش و پژوهش را مهم دانست و ابراز کرد: هر کتابی که توسط بزرگان  این شهر در حوزه صومعه‌سرا نوشته شود و در جهت معرفی و شناساندن این شهرستان باشد فرمانداری چاپ آن را بر عهده می‌گیرد.

  اسماعیل پور صومعه‌سرا را پایلوت اجرای طرح کوهورت گیلان دانست و عنوان کرد: تاکنون ۱۱ هزار نفر در صومعه‌سرا در حوزه سرطان‌شناسی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. این مهم یک بانک اطلاعاتی قوی است که کشور از این پس بر روی صومعه‌سرا متمرکز خواهد شد.

  وی با بیان اینکه صومعه‌سرا در حوزه صنعت، معدن و تجارت ضعیف است، تصریح کرد: امسال برای نخستین بار گلدان‌های سفالی از این شهرستان به اروپا صادر شده است. شهرک گلخانه‌ای این شهرستان با توجه به اشتغالزایی ۴۴۰ نفر نیازمند کمک کشوری و اعتبارات ملی است تا در حوزه صادرات محصولات آن فکری شود.

  فرماندار صومعه‌سرا در پایان با بیان اینکه مهار و کنترل آتش‌سوزی داخل تالاب با ابزار مکانیکی به عنوان یکی از معضلات محال است، متذکر شد: طرحی توسط کارشناسی تحت عنوان قایق‌های آتش‌نشان مطرح شده است که پیگیر اجرای آن می‌باشیم.

  در ادامه کیوان نظری دبیر کمیته برنامه‌ریزی صومعه‌سرا با بیان اینکه امسال توزیع اعتبارات در رابطه با بودجه به ۳۶ فصل و ۹۶برنامه تغییر کرده است، اظهار کرد: اعتبارات امسال صومعه‌سرا در قالب اعتبارت استانی، دو درصد نفت و گاز، ماده ۱۸۰ جدول ده یک و ماده ۱۸۰، ۵۵۴ است.

  وی با بیان اینکه  هفت میلیارد و ۱۳۱میلیون تومان از اعتبارات استانی به صومعه سرا اختصاص یافته است، افزود: سهم صومعه‌سرا از دو درصد نفت و گاز ۸۷۸ میلیون تومان است.

  دبیر کمیته برنامه‌ریزی صومعه‌سرا در پایان با اشاره بر اینکه یک میلیارد و ۱۵۶ میلیون تومان و ۱۵ میلیارد و ۶۱۴ میلیون تومان از ماده ۱۸۰ جدول ده یک و ماده ۱۸۰، ۵۵۴ مربوط به شهرستان است، خاطرنشان کرد: اولویت اول تخصیص اعتبارات پروژه‌های نیمه تمام و مطالبات است.

  دکتر سید کاظم دلخوش نیز در این جلسه  با بیان اینکه بودجه شهرستان با توجه به مضایق و تنگناهای دولت زیاد نیست، اظهار کرد: بخشی از پروژه‌های شهرستان طی چند سال اخیر حذف شده است که باید تمام تلاش‌ها در راستای اجرای این پروژه‌ها در شهرستان باشد.

  وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون قریب ۷۶ روستای شهرستان آسفالت شده است، افزود: کار ۳۵ بنیاد مسکن در طول چند ماه صورت گرفته است.

  دلخوش به کلنگ‌زنی اورژانس صومعه‌سرا در سال ۸۹ اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه کد این اورژانس پس از پنج سال حذف شده است. دو آمبولانس برای پایگاه شیخ‌محله و گوراب‌زرمیخ گرفته شده است.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس یادآور شد: مجوز ایجاد چهار کانون فرهنگی در ضیابر، تولمات، اباتر و عربان صومعه‌سرا اخذ شده بود که طی سال‌های گذشته هیچ کاری در این راستا صورت نگرفت.

  وی به اخذ مجوز ۱۱ سد لاستیکی در گیلان اشاره کرد و گفت: یک سد لاستیکی می‌تواند برای شهرستان کارساز باشد. طی پنج سال گذشته هیچگونه کار و تلاشی و پیگیری برای ایجاد سد لاستیکی صورت نگرفته است. خوشبختانه پروژه‌های ملی شهرستان وارد چرخه شده است و طی هفته آینده از پونل کار در دو فاز آغاز خواهد شد و چهارراه خاکیان صومعه‌سرا جزء همین پروژه می‌باشد.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه بیشترین مسافران در محور چهارراه خاکیان در تردد می‌باشند، تصریح کرد: پروژه کلاشم به صومعه‌سرا با ۴٫۵ میلیارد تومان یکی دیگر از پروژه‌های ملی این شهرستان است که در مرحله تجهیز کارگاه قرار دارد.

  وی با بیان اینکه بخش تولمات با احداث سد لاستیکی در حوزه آبرسانی تامین خواهد شد، ابراز کرد: چهار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در حوزه برق‌رسانی شهرستان اخذ شده است. در این مدت ۳۲ ترانس نیز نصب شده است.

  دلخوش باید با بیان اینکه با توافق صورت گرفته با وزارت راه، روکش آسفالت کل شهرستان در دست اجرا است، افزود: در حال حاضر روکش ضیابر به پیربازار و تولمات به صومعه‌سرا در دست اجرا قرار دارد.

  وی با بیان اینکه ۹ سالن ورزشی صومعه‌سرا در طی پنج سال نیمه کاره باقی مانده است، ادامه داد: تلاشمان اتمام پروژه‌های نیمه کاره و آغاز پروژه‌های ورزشی جدید است. با توجه به رشد منفی تعداد دانش‌اموزان باید مدارس متروکه را به سمت استفاده فرهنگی، کتابخانه و کانون سوق دهیم. امکان قانون تبدیل این نوع مدارس به مراکز فرهنگی وجود دارد.

  دلخوش با بیان اینکه مجوز ایجاد زمین چمن مصنوعی در سه مدرسه نرگستان، روستای سه‌سار و کوده شهرستان گرفته است، ادامه داد: سهمیه ۵۰۰ تن قیر از نوسازی مدارس جهت آسفالت محوطه مدارس شهرستان اخذ شده است.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس در پایان با بیان اینکه ۹۰درصد مشکلات شهرک گلخانه‌ای صومعه‌سرا در حال رفع است، متذکر شد: از آمادگی کامل برای کمک به محیط زیست شهرستان برخورداریم. در پایان شهریور ماه جشن اتمام پروژه گازرسانی روستاهای شهرستان(شهرستان سبز) در صومعه‌سرا برگزار خواهد شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro