اجرای بازسازی واقعه غدیر خم در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۲ شهریور ۹۵ - ۲۲:۳۷

  کد خبر : 48618
  امام جمعه صومعه سرا خبر داد:

  اجرای بازسازی واقعه غدیر خم در صومعه سرا

  امام جمعه صومعه سرا گفت: همزمان با روز عید غدیر، واقعه غدیر در این شهرستان بازسازی و به نمایش عموم مردم در می آید.

  حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار واران خبر با تبریک فرا رسیدن دهه امامت و ولایت اظهار داشت: واقعه غدیر خم سند افتخار شیعه است و باید به عنوان عید ولایت هر سال نسبت به سال های گذشته باشکوهتر برگزار شود.

  وی، عید غدیر خم را عید ولایت و امامت دانست و افزود: با توجه به آیه شریفه قرآن کریم، تکمیل کننده دین مبین اسلام است و بازسازی این واقعه مهم سبب ترویج فرهنگ ولایت مداری در جامعه خواهد شد.

  امام جمعه صومعه سرا با اشاره به بازسازی واقعه غدیر خم در این شهرستان گفت: اگر بتوانیم واقعه غدیر را به خوبی پیاده کنیم اقدام بسیار کوچکی در راستای ترویج این روز بسیار بزرگ انجام داده‌ایم.

  حجت الاسلام صدیقی تصریح کرد: گسترش فرهنگی ولایت و تعمیق هویت دینی، آماده‌سازی محیط مناسب برای امکان درکی قویتر از اصول و مبانی جمهوری اسلامی به‌ ویژه ولایت فقیه، الگوسازی و معرفی سیره نبوی (ص) و ائمه معصومین، ایجاد پیوند ارزشی بین ولایت و تمام نسل‌های انقلاب از اهداف بازسازی واقعه غدیر در شهرستان صومعه سرا است.

  وی خاطرنشان کرد: کمک به گسترش معارف الهی و ارزش‌های معنوی در جامعه و مستندسازی و معرفی تاریخچه کوتاهی از روز غدیر خم را از دیگر اهداف بازسازی این واقعه برشمرد.

  امام جمعه صومعه سراگفت: بازسازی واقعه عید غدیر خم روز دوشنبه ۲۹ شهریور ماه توسط سپاه در سطح شهرستان به اجرا در خواهد امد.

  وی با بیان اینکه پیاده‌روی«میثاق با شهیدان، پیوند با ولایت» از دیگر برنامه های عید غدیر در این شهرستان است، اظهار داشت: این همایش پیاده‌روی راس ساعت ۱۰ صبح روز عید از مزار شهدای مسجد جعفری تا مزار شهدا مهدی آقای صومعه‌سرا برگزار می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro