افزوده شدن 18مؤسسه و یک شهروند ایرانی دیگر به لیست تحریم‌های اروپا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲ دی ۹۱ - ۸:۵۴

  کد خبر : 4862

  افزوده شدن ۱۸مؤسسه و یک شهروند ایرانی دیگر به لیست تحریم‌های اروپا

  به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا روز جمعه با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران موافقت کرده …

  به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا روز جمعه با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران موافقت کرده و ۱۸ شرکت و موسسه جدید و یک فرد دیگر را به لیست تحریم‌های اعمالی علیه ایران اضافه کرد.

  بر اساس بیانیه منتشر شده،‌ یک فرد و ۱۸ موسسه که در فعالیت‌های هسته‌ای ایران مشارکت داشته یا از دولت ایران حمایت می‌کنند به لیست قبلی تحریم‌های اروپا در بلوکه کردن دارایی‌ها و منع سفر اضافه شدند.

  با احتساب این تحریم، مجموع موسسات ایرانی که تحت تحریم اروپا قرار گرفته‌اند به ۴۹۰ موسسه و مجموع شهروندان ایرانی که تحریم شده‌اند به ۱۰۵ نفر رسیده است.

  انتظار می‌رود اسامی موسسات و فرد تحریم شده در نشریه رسمی اتحادیه اروپا در روز شنبه منتشر شود.

  بیانیه اتحادیه اروپا اعلام کرد: بلوک ۲۷ کشور اروپایی با اعمال قانونی تحریم‌های مالی و تحریم تجاری جدیدتر علیه ایران که در نشست ۱۵ اکتبر وزیران امور خارجه به تصویب رسید، موافقت کردند.

  این تحریم‌ها بخش بانکی، دریانوردی و صادرات گاز ایران را هدف قرار داده است.

  بسته تحریم‌های اکتبر اروپا علیه ایران شامل تراکنش‌های مالی میان بانک‌های ایرانی و اروپایی به جز موارد خاص می‌شود. همچنین این تحریم‌ها واردات گاز از ایران را نیز تحریم کرده است اگر چه که ایران صادرات گاز ناچیزی به اروپا دارد و عملا این تحریم نمادین بوده است.

  فروش گرافیت، فلزات، تجهیزات دریانوردی و فناوری برای ساخت کشی نیز تحت تحریم‌های کشورهای اروپایی قرار گرفته‌اند. استفاده از تانکرهای نفتی اروپایی برای انتقال یا ذخیره سازی نفت ایران نیز تحت تحریم قرار گرفته اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro