اوباما رسماً «جان کری»‌ را نامزد وزارت امور خارجه آمریکا معرفی کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲ دی ۹۱ - ۸:۵۶

  کد خبر : 4864

  اوباما رسماً «جان کری»‌ را نامزد وزارت امور خارجه آمریکا معرفی کرد

  به گزارش فارس، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا طی مراسمی «جان کری» سناتور دموکرات ماساچوست را به عنوان نامزد تصدی …

  به گزارش فارس، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا طی مراسمی «جان کری» سناتور دموکرات ماساچوست را به عنوان نامزد تصدی پست وزارت امور خارجه آمریکا معرفی کرد.

  اوباما در این مراسم گفت افتخار می‌کنم که جان کری را به عنوان وزیر امور خارجه معرفی می‌کنم. روند زندگی جان‌ کری به گونه‌ای بوده که وی را برای تصدی این پست آماده کرده بود.

  رئیس جمهور آمریکا گفت: کری توانسته احترام رهبران کشورهای مختلف در سراسر جهان را به دست آورد. آمریکا همچنان به پیشروی در دوران سخت ادامه می‌دهد.

  انتخاب جان کری پس از انصراف «سوزان رایس» برای تصدی پست وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت.

  اظهارات سوزان رایس درباره حمله به کنسولگری آمریکا به بنغازی که طی آن سفیر آمریکا در لیبی کشته شد، باعث تشدید حملات جمهوری‌خواهان علیه وی شد تا مانع از آن شوند که وی به وزارت امور خارجه برسد.

  «جان فوربز کری» متولد ۱۱ دسامبر ۱۹۴۳، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست در مجلس سنای آمریکا است که از سال ۲۰۰۹ میلادی ریاست کمیته روابط خارجی سنای این کشور را بر عهده دارد.

  وی در ۲۹ ژوئیه سال ۲۰۰۴ میلادی رسما به عنوان نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۴ معرفی شد اما در برابر «جورج دبلیو بوش» مغلوب شد.

  جان کری در سال ۱۹۸۴ در انتخابات مجلس سنای آمریکا شرکت کرد و توانست به جای «پل سونگاس» سناتور بازنشسته آمریکایی به نمایندگی ایالت ماساچوست وارد سنا شود.

  وی در دوران ۲۰ ساله حضور خود در سنای آمریکا ۳ مرتبه طی سال‌های ۱۹۹۰ ، ۱۹۹۶ و ۲۰۰۲ از سوی مردم ماساچوست برگزیده شده است.

  جان کری در فوریه ۲۰۰۳ با ثبت‌نام در کمیسیون انتخابات آمریکا فعالیت ستاد انتخاباتی خود را آغاز کرد و در فوریه ۲۰۰۴ با آغاز انتخابات مقدماتی حزب دموکرات، برخلاف انتظار همگان با برنده شدن در ۴۶ مرحله از ۵۰ مرحله، با اکثریت قاطع به عنوان نامزد حزب دموکرات برگزیده شد.

  وی همچنین در ژوئیه سال ۲۰۰۴ با انتخاب سناتور «جان ادواردز» رقیب سابق انتخاباتی‌اش به عنوان نامزد پست معاونت رییس جمهور، فصل جدیدی از فعالیت‌های انتخاباتی‌اش را آغاز کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro