آیا بودجه منطقه آزاد انزلی صرف برگزاری مراسم هفته فرهنگی کردستان شد؟!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۸ شهریور ۹۵ - ۰:۱۱

  کد خبر : 48702

  آیا بودجه منطقه آزاد انزلی صرف برگزاری مراسم هفته فرهنگی کردستان شد؟!

  امام جمعه یکی از شهرهای کردستان در خلال خطبه های دیروز خود در نماز جمعه از قول مسئولان کردستان از تامین هزینه های حضور یک هفته ای آنان در انزلی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی خبر داد!

  چندی پیش بود که خبرها حکایت از برگزاری هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی با همکاری استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان داشت.

  هر چند احیای فرهنگ اصیل کشور و ارتباط مناسب بین اقوام از اهداف این برنامه ذکر شده بود اما میزبانی یک هفته ای از مسئولان کردستان و برگزاری مراسم مختلف منطبق با فرهنگ کردستان در پوشش هفته فرهنگی کردستان مطمئنا هزینه های فراوانی را در پی داشته که اظهارات دیروز امام جمعه یکی از شهرهای کردستان، پاسخ این سوال را که این هزینه ها از منابع کدام دستگاه تامین شده است را در هاله ای از ابهام فرو برده است!

  بی تردید وقتی کردستانی ها می خواهند عازم گیلان شده و فرهنگ خود را به مردم گیلان و بعضا مسافران و بازدیدکنندگان از منطقه آزاد انزلی که از تمام کشور در این منطقه گرد می آیند، معرفی نمایند، می بایست از محل بودجه فرهنگی استانداری کردستان یا اداره فرهنگ و ارشاد همان استان هزینه های حضور هنرمندان خود را در گیلان متقبل شده و حتی مبلغی را هم به منطقه آزاد انزلی از بابت اینکه چنین فرصتی را در اختیار آنان قرار داده است، بپردازند تا همین مبلغ صرف توسعه بهتر و بیشتر منطقه آزاد شده و نفع آن به تمام استان گیلان و شهروندانش تسری یابد.

  اما آن چه که عجیب است اینست که امام جمعه قروه در خلال اظهارات خود از قول مسئولان کردستان از تامین هزینه های حضور آنان در انزلی از سوی منطقه آزاد انزلی خبر می دهد! (اینجا را بخوانید)

  فارغ از ایراداتی که امام جمعه قروه در خطبه دیروز خود به نحوه پوشش حاضران در این مراسم و بی ارتباطی فرهنگ کردستان با انزلی وارد می کند، آن چه که حداقل از منظر گیلانی ها می تواند مهم و تعجب برانگیز باشد این است که آیا واقعا هزینه های حضور یک هفته ای مسئولان و هنرمندان کردستانی در انزلی که مطمئنا با احتساب تعداد بالای آنان، برپایی غرفه های گوناگون، مراسم شب شعر، نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی، اجرای نمایش‌های آیینی و سنتی، موسیقی نواحی و فولکلور، نمایش خیابانی، اکران فیلم و … می بایست بسیار قابل توجه باشد، از بودجه منطقه آزاد انزلی تامین شده است؟!!

  اگر این طور است، بهتر نبود منطقه آزاد انزلی این بودجه را صرف حمایت از هنرمندان گیلانی می کرد تا مثلا هنرمندان گیلان بتوانند در کردستان یا هر جای دیگر کشور و حتی خارج از کشور نمایشگاهی یک هفته ای برگزار کنند و فرهنگ غنی گیلان را به رخ بکشند؟!

  مطمئنا صرف بودجه های این چنینی برای ترویج و معرفی فرهنگ یک استان دیگر آن هم زمانی که استان سرسبز گیلان در سایه سرسبزی اش با محرومیت های فراوان دست و پنجه نرم می کند و بسیاری از پروژه های عمرانی اش از جمله همین تالار مرکزی رشت نیمه تمام مانده است، اگر اتفاق افتاده باشد، توجیهی نداشته و ندارد.

  امید است مسئولان منطقه آزاد انزلی ضمن شفاف سازی در خصوص تایید یا رد اظهارات امام جمعه قروه مبنی بر تامین هزینه های این مراسم از سوی منطقه آزاد انزلی، دقیقا دستاوردهای برگزاری چنین مراسمی را برای مردم ترسیم نمایند و بگویند تا الان چه مقدار برای حمایت از هنرمندان گیلانی و معرفی فرهنگ غنی گیلان به سایر استان ها هزینه کرده اند؟

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro