موضع صریح فرمانده سپاه تالش علیه نشریه هتاک به مردم تالش

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳۰ شهریور ۹۵ - ۱۶:۲۰

  کد خبر : 48788
  فوری/

  موضع صریح فرمانده سپاه تالش علیه نشریه هتاک به مردم تالش

  در ایامی که به هفته ولایت و امامت مزین شده یک هفته نامه استانی با کج فهمی و کج سلیقه ای با انتخاب یک تیتر نامناسب مردم شریف تالش را به نوعی حامی گروه تروریستی داعش قلمداد کرده که موجب ناراحتی و دلخوری شدید مردم شیعه وسنی این دیار که وحدت آن زبانزد دوست و دشمن است شده است .

  به گزارشواران خبر به نقل از  مریان خبر ؛ در ایامی که به هفته ولایت و امامت مزین شده یک هفته نامه استانی با کج فهمی و کج سلیقه ای با انتخاب یک تیتر نامناسب مردم شریف تالش را به نوعی حامی گروه تروریستی داعش قلمداد کرده که موجب ناراحتی و دلخوری شدید مردم شیعه وسنی این دیار که وحدت آن زبانزد دوست و دشمن است شده است .
  پایگاه خبری مریان خبر که همیشه حامی وحدت و آرامش در تالش بوده است این بار هم برای روشن سازی اذهان مردم مصاحبه کوتاهی با سرهنگ پاسدار احمدرضا منشوری فرمانده سپاه تالش در خصوص شیطنت این هفته نامه انجام داده است .
  سرهنگ منشوری در ابتدا مصاحبه با اشاره به رشادت های اهل سنت تالش در زمان جنگ تحمیلی اظهار داشت : اهل سنت تالش در زمان جنگ تحمیلی در کنار رزمندگان شیعه در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته و شهدای زیادی را هم تقدیم انقلاب کرده اندو در عصر حاضر که فتنه داعش در سوریه و عراق ایجاد شده مدافعان حرم تالشی اعم از سنی و شیعه در این جبهه هم حاضر شده و در حال نبرد با جنایتکاران داعشی هستند.

  وی ادامه داد : شیعه و اهل سنت تالش سالیان سال است پیوند ناگسستنی با خود بسته اند همدلی و یکدلی و اتحاد حرف اول را اینجا می زند چه بسیار خانواده هایی که در آن اعضا خانواده تنی چند شیعه و تنی چند اهل سنت هستند.

  فرمانده سپاه تالش افزود : امروزه برگزاری مراسم آیینی و مراسم های مذهبی و دینی که همواره با حضور تمامی مردم فارغ از مذهب و قومیت ایشان به صورت مشترک صورت می گیرد و همکاری های صمیمانه مردم در شادی ها و غمهای یکدیگر و بسیاری از مولفه های دیگر از جمله مواردی است که می توان ریشه های آنها را دربینش و بصیرت والای مردم تالش و تحقق آموزه های پیامبر رحمت و ائمه هدی دانست که بدینگونه نمود پیدا کرده است .

  سرهنگ پاسدار منشوری در ادامه بیان داشت : جامعه اهل سنت تالش به عنوان بخش فعال و تصمیم ساز و تاثیر گذار شهرستان همواره نقش خود را در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی به خوبی به نمایش گذاشته است .

  وی در بخش دیگر صحبت های خود گفت : نگاهی به تالش به عنوان بزرگترین برخوردار اقلیت قومی با داشتن اقوام کرد ، ترک ، تالش ، تات و گیلک در استان و الگویی از وحدت و برادری و هم خانوادگی شیعه و اهل سنت بخوبی اهمیت این شهرستان را دو چندان می کند.

  فرمانده سپاه تالش در پایان صحبتهای خود گفت : اما اینک یک هفته نامه استانی با کج سلیقگی در ایام دهه امامت و ولایت و عید بزرگ غدیر خم، خاطر مردم تالش اعم از شیعه و سنی را ناراحت می کند ما از دستگاه قضایی درخواست داریم تا با نشریه مذکور برخورد کند تا دیگر شاهد این هتاکی ها به مردم شریف تالش نباشیم .

  photo_2016-09-20_13-41-52

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro