زنگ مهر سال جاری همراه با زنگ سرشماری در کلیه مدارس شهرستان نواخته خواهد شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱ مهر ۹۵ - ۱۳:۳۶

  کد خبر : 48896
  معاون فرماندار صومعه سرا:

  زنگ مهر سال جاری همراه با زنگ سرشماری در کلیه مدارس شهرستان نواخته خواهد شد

  سجاد کریمی معاون فرماندار صومعه سرا از همزمانی سرشماری اینترنتی و آغاز سال تحصیلی خبر داد و گفت : ۳ مهر ماه زنگ مهر سال جاری و زنگ سرشماری باهم نواخته میشود.

  سجاد کریمی معاون فرماندار ومعاون اجرایی ستاد سرماری عمومی نفوس ومسکن سرشماری شهرستان صومعه سرا در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به درپیش بودن سرشماری عمومی نفوس ومسکن در مهر و آبان ماه سال جاری از مشخص شدن عوامل اجرایی واستقرار محل ستاد سرشماری در فرمانداری این شهرستان خبر داد و گفت شروع سرشماری اینترنتی از روز ۳ مهر که همزمان با شروع سال تحصیلی جدید است لذا زنگ مهر سال جاری همراه با زنگ سرشماری در کلیه مدارس شهرستان نواخته خواهد شد.

  وی با بیان اینکه از کلیه شهروندان صومعه سرایی بویژه کسانی که با مباحث اینتنتی آشنایی دارند انتظار می رود که سرشماری خانوار خودرا به روش اینترنتی انجام دهند افزود این روش صرفا به جهت کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت و نیروی کار آمارگیران است.

  معاون فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه اطلاعات خانوارهایی که به صورت اینترنتی نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کرده‌اند با ارائه« کد آماری» به مامورین سرشماری که به در منازل مراجعه می‌کنند ثبت نهایی می‌شود، گفت: خانوارهایی که نسبت به ثبت اطلاعات خود به صورت اینترنتی اقدام نکرده‌اند می‌توانند اطلاعات خود را با مراجعه مامورین در مرحله دوم سرشماری ثبت کنند.

  کریمی پاشاکی نقش آموزش و پرورش و دانش‌آموزان را در اجرای هر چه بهتر سرشماری عمومی عمومی نفوس و مسکن مهم دانست و عنوان کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی زنگ آغاز سرشماری نفوس و مسکن در مدارس شهرستان نواخته می‌شود.

  وی بر اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیطی کلیه دستگا‌ه‌های اجرایی شهرستان در راستای فرهنگ‌سازی مشارکت و ثبت دقیق اطلاعات در سرشماری تاکید کرد و گفت: با توجه به برگزاری‌های دوره‌های آموزشی، دفاترِ پیشخوان، ICT روستایی و دهیاران موظفند در جهت تبلیغ و ترغیب مردم به سرشماری اینترنتی اقدام کنند تا شاهد استقبال هر چه بیشتر مردم از سرشماری اینترنتی در شهرستان باشیم.

  کریمی پاشاکی با بیان اینکه امیدست پالایش مطلوبی از آمایش شهرستان در سرشماری عمومی نفوس و مسکن حاصل شود، ابراز کرد: با توجه به اهمیت سرشماری بنا است جلسه‌ای نیز در راستای تبلیغات ثبت اطلاعات به صورت اینترنتی با مدیران مدارس، روحانیون مساجد و ائمه جماعات شهرستان برگزار شود.

  معاون فرماندار صومعه‌سرا در پایان با بیان اینکه شایسته است خانوارها سرشماری اینترنتی را در اولویت قرار دهند، متذکر شد: تحقق سرشماری اینترنتی از روش‌هایی آسانی نظیر اتصال به سامانه از طریق تلفن همراه، تبلت و… نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro