حضور 1000نخبه قرآن کشور در مسابقات سراسری قرآن کریم در گیلان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۹ مهر ۹۵ - ۹:۴۷

  کد خبر : 49082
  مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان:

  حضور ۱۰۰۰نخبه قرآن کشور در مسابقات سراسری قرآن کریم در گیلان

  مدیرکل اوقاف وامورخیریه گیلان گفت: بالغ بر یک هزار نفر نخبه قرآنی کشور در مسابقات سراسری قرآن کریم حضور خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار واران خبر، حجت‌الاسلام ولی عادلی با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری قرآن کریم در استان گیلان اظهار داشت: این مسابقات از ۲۵ مهر لغایت ۶ مهرماه در این استان برگزار می شود.

  وی افزود: مسابقات کشوری قرآن کریم در رشته‌های قرائت، حفظ، ترتیل، اذان، ابتهال و مفاهیم در دو بخش خواهران و برادران برگزار می‌شود که رشته اذان و ابتهال مختص برادران است.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، تعداد شرکت کنندگان گیلانی در مسابقات شهرستانی قرآن کریم را ۲۰ هزار نفر اعلام کرد وگفت: ا زاین تعداد ۴۰۰نفر به مسابقات استانی راه پیدا کردند.

  حجت‌الاسلام عادلی با بیان اینکه ۴۳ قاری برتر گیلان که متشکل از ۲۳ برادر و ۲۰ خواهر است، از مسابقات استانی به مسابقات کشوری راه پیدا کردند، تصریح کرد: بالغ بر یک هزار نفر نخبه قرآنی کشور در مسابقات سراسری قرآن کریم حضور خواهند داشت.

  وی، افتتاحیه مسابقات کشوری قرآن کریم را ۲۵ مهرماه در مجتمع زیباکنار گیلان عنوان کرد و افزود: اختتامیه تمامی رشته‌های قرآنی در مسابقه مذکور به‌طور مجزا در این دوره مسابقات برگزار می‌شود.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه ۳۸ دوره از مسابقات کشوری قرآن کریم در عالی‌ترین و رسمی‌ترین سطح از سوی این سازمان برگزار شده است، گفت: مسابقات کشوری قرآن کریم بهترین فرصت برای نشان دادن ظرفیت‌های فرهنگی، دینی و مذهبی مردم ولایتمدار گیلان است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro