طرح «بصیرت عاشورایی» در 17 بقعه متبرکه صومعه سرا اجرا می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۰ مهر ۹۵ - ۱۵:۱۶

  کد خبر : 49106
  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه سرا:

  طرح «بصیرت عاشورایی» در ۱۷ بقعه متبرکه صومعه سرا اجرا می‌شود

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه سرا گفت: طرح «بصیرت عاشورایی» در ۱۷ بقعه متبرکه صومعه سرا اجرا می‌شود.

   عزیز خادم شریف در گفتوگو با خبرنگار واران خبر،با بیان اینکه طرح بصیرت عاشورایی در ۱۷ بقعه متبرکه شهرستان صومعه سرا برگزار می شود، گفت: این طرح با هدف اجرای منسجم نیات واقفان مرتبط با موضوع روضه خوانی‌، تعزیه‌داری و اطعام عزاداران حسینی ، اجرایی می‌شود.

  وی افزود: ارتقای سطح بصیرتی و معارفی جوانان، اقامه عزای امام حسین (ع) با نگاه اقامه شعائر اسلامی، تبیین درس‌ها و عبرت‌های عاشورا و تحقق قطب فرهنگی شدن امامزادگان از دیگر اهداف اجرای طرح « بصیرت عاشورایی» است.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه سرا اضافه کرد: واقعه کربلا یکی از بزرگترین وقایع تاریخ اسلام است و به همین دلیل باید ترویج فرهنگ عاشورا و فلسفه این واقعه به درستی انجام شود.

  خادم شریف تصریح کرد: معرفت عاشورایی، معرفتی همراه با عشق است و معرفتی که با عشق به حسین(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) آمیخته باشد پرحرارت، پرسوز و گداز و موجب ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم، مراسم “احلی من العسل” مخصوص نوجوانان و با حضور دانش‌آموزان در بقاع متبرکه ، مراسم اربعین حسینی، همایش نهضت بیداری و خطبه خوانی و عزاداری‌های مخصوص ماه صفر و قرائت زیارت‌نامه از جمله برنامه‌های این طرح به‌شمار می‌رود.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro