جزئیات تغییر قیمت بلیت موزه‌ها

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۳ دی ۹۱ - ۸:۵۲

  کد خبر : 4923

  جزئیات تغییر قیمت بلیت موزه‌ها

  مدیرکل امور موزه های کشور با بیان اینکه قیمت بلیت موزه های کشور بعد از ده سال به پیشنهاد سازمان …

  مدیرکل امور موزه های کشور با بیان اینکه قیمت بلیت موزه های کشور بعد از ده سال به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی دو نرخی شده است، گفت: افزایش نرخ ارز باعث شده بود مبلغ بلیت موزه ها با قیمت یک قرص نان برابر شود.

  یحیی رحمتی به خبرنگار مهر گفت: قیمت بلیت موزه های و اماکن تاریخی طبق مصوبه هیات وزیران تغییر کرد و بر این اساس ورودیه موزه ملی ایران، موزه های منطقه ای، کاخ موزه ها و آثار تاریخی غیر منقول و شاخص برای بازدید کنندگان خارجی حداکثر به مبلغ ۱۵۰ هزار ریال و برای گردشگران داخلی حداکثر ۲۰ هزار ریال در نظر گرفته شد. اما برای ورود بازدیدکنندگان داخلی به موزه های محلی، استانی و سایر آثار تاریخی غیرمنقول مبلغ ۱۵ هزار ریال و برای بازدیدکنندگان خارجی ۱۰۰ هزار ریال تعیین شده است.

  وی با بیان اینکه سالها قیمت بلیت بزرگترین مجموعه تاریخی کشور ۵۰۰ تومان بود.ادامه داد: نرخ ورودی موزه ها ده سال بدون تغییر مانده بود و اخرین تغییر مربوط به سال ۸۱ بوده است. لازم بود که افزایش نرخ داشته باشیم. از سوی دیگر افرایش نرخ دلار باعث شد که ارزش نرخ بلیت بسیار کاهش پیدا کند به نحوی که این مبلغ برای گردشگر داخلی به اندازه یک قرص نان باشد.

  رحمتی گفت: حتی گردشگران خارجی نیز برای پرداخت ورودیه موزه نمی توانستند دلار را به سنت تبدیل کنند به همین دلیل نرخی پیشنهاد داده شد که از سویی برای گردشگران داخلی معقول باشد اما این رقم با توجه به تورم نرخ ارز برای گردشگران خارجی و داخلی دو نرخی اعلام شد.

  وی افزود: اکنون سقف و کف قیمت بلیت را تعیین کرده ایم و با اجرایی شدن آن، موزه ها قیمت بلیت را در این رده قیمتی با توجه به امکانات و شرایط و سطح موزه ای تغییر می دهند.

  افزایش نرخ ارز باعث شده تا نه تنها سازمان میراث فرهنگی درصدد دو نرخی کردن قیمت بلیت موزه ها برای گردشگران داخلی و خارجی بیفتد بلکه اتحادیه هتلداران نیز خواستار اجرای طرح دو نرخی کردن تعرفه اتاق هتلها نیز شده اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro