زخم تبلیغات غیر حرفه ایی بر روی اماکن عمومی شهر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۷ مهر ۹۵ - ۱۷:۵۵

  کد خبر : 49258
  پس از گذشت چندین ماه از انتخابات؛

  زخم تبلیغات غیر حرفه ایی بر روی اماکن عمومی شهر

  با گذشت حدود ۹ماه از انتخابات مجلس شورای اسلامی در صومعه سرا متاسفانه هنوز هم آثاری از تبلیغات غیر حرفه ایی برخی از یاران این نامزدها بر روی در و دیوار اماکن عمومی و شخصی این شهرستان نقش بسته

  واران خبر:با شروع انقلاب اسلامی در ایران اولین فعالیت این نظام با رای گیری و همه پرسی شروع شد که با میزان رای حداکثر مردم به جمهوری اسلامی به صورت رسمی شناخته شد.

  انتخابات را می توان یکی از برنامه های جدا نشدنی این نظام دانست که تقریبا همیشه در جریان است و روح سیاسی این کشور را زنده نگاه میدارد.

  از جمله انتخاباتی که در کشور برگزار میشود میتوان به انتخاب ریاست جمهوری،نمایندگی مجلس شورای اسلامی،شورای شهر ها و روستا ها اشاره کرد.

  هر چقدر از عمر انتخابات در ایران میگذرد ابزار تبلیغات روز به روز پیشرفته تر میشوند از اسپره و شابلون تا انواع بنر های شبنما و تبلیغهای مجازی، این پیشرفت در تبلیغات روز به روز بیشتر میشد و نامزدهای انتخابات در تکاپو برای پیشی از رقیبان خود از تمام این وسائل استفاده میکنند.

  یکی از بدی های روزهای انتخابات کثیف شدن و شلوغی بیش از اندازه شهرستان است، اگر از تعداد بنرهای سطح شهر بگذریم و آنها را فقط برای چند روز تحمل کنیم نمیتوان از پوسترهای کاغذی که با چسپی قوی به دیوار میچسپند را نادیده بگیریم یا اسپره هایی که با بدترین خطها بر دیوار خانه مردم نقش میبندند.

  از همان روز که انتخابات تمام میشود ، شهروندانی که پوستر های انتخاباتی به دیوار خانه هایشان نقش بسته، دست به کار شده و با تحمل ضرر مالی اقدام به تمیز کاری دیوار خانه هایشان میکنند بدون اینکه نامزد های انتخابات خسارتی به شهروندان پرداخت کنند.

  مسئله بالا با ضرر مالی صاحب خانه رفع میشود و چهره شهر رو به زیبایی میرود اما مسئله بعدی اماکن عمومی هستند که شاید پس از گذشت سالیان دراز همچنان به حال خود رها میشوند و تغییری در آنها به وجود نمی آید.

  به عنوان مثال به تصاویر زیر توجه کنید:

  02 photo_2016-10-08_16-45-01

  همانطور که مشاهده میکنید این سالن فوتسال در انتخابات اسفندماه صومعه سرا به این شکل درآمده و شخصی با اسپره مشکی به جان دیوارها افتاده،از آن زمان تا کنون هیچ فردی زحمت پاک کردن آن را به خود نداده.

  البته هیچ یک از نامزد های انتخاباتی دلشان راضی به این گونه تبلیغات نیست و این گونه تبلیغ هرگز از سوی یک طرفدار انجام نمیشود زیرا همه مردم اینگونه آسیب رساندن به بیت المال را تخریب میدانند نه تبلیغ.

  امیدواریم نامزدهای انتخابات آتی شورای شهر با گوشزد این مطلب به یاران خود مراقب اموال عمومی و شخثی شهروندان باشند

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro