سفر پوتین به هند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۴ دی ۹۱ - ۱۱:۱۸

  کد خبر : 4953

  سفر پوتین به هند

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “ولادیمیر پوتین” رئیس‌جمهوری روسیه امروز، دوشنبه ۲۴ دسامبر (۴ دی ماه) …

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “ولادیمیر پوتین” رئیس‌جمهوری روسیه امروز، دوشنبه ۲۴ دسامبر (۴ دی ماه) برای انجام یک دیدار رسمی عازم هند شده که در جریان آن راه‌های توسعه مشارکت راهبری روسیه-هند و همکاری‌های نظامی-فنی بین دو کشور را مورد بررسی قرار خواهد داد.

  بر اساس اطلاعات کاخ کرملین، برنامه سفر پوتین به دهلی شامل مذاکرات وی با “موهان مان سینگ” نخست وزیر هند است که ابتدا دوجانبه و بعد در شکل گسترده صورت می گیرد. سپس ملاقات با “پراناب موکرجی” رئیس‌جمهوری هند و گفت‌وگو با “صوفیه گاندی” رهبر حزب کنگره ملی هند و همچنین رهبر حزب مخالف هند صورت خواهد گرفت. همکاری‌ها در زمینه انرژی، همکاری‌های نظامی-فنی و مسائل مهم بین المللی در مرکز توجه این مذاکرات قرار دارد.

  بر اساس برنامه ریزی انجام شده، در پایان مذاکرات در بالاترین سطح مجموعه اسناد مهمی شامل بیش از ۱۰ توافقنامه دوجانبه در زمینه‌های مختلف به امضاء خواهد رسید.

  “یوری اوشاکوف” مشاور رئیس‌جمهوری روسیه روز گذشته اعلام کرد که مقامات کرملین روی این مسئله حساب می‌کنند که همکاری‌های مسکو و دهلی در عرصه نظامی-فنی گسترش یابد.

  وی گفت: همکاریهای نظامی-فنی یکی از مهمترین جهت گیری‌های روابط دوجانبه روسیه و هند است. انتظار می‌رود که در نتیجه مذاکرات آتی طرفین این همکاری‌ها بیش از پیش توسعه یافته، تعمیق پیدا کرده و کامل شود. در جریان این سفر توافقات مشخصی در این زمینه بین دو کشور صورت خواهد گرفت.

  اوشاکوف در تفسیر این مسئله که روسیه در رقابت با برخی شرکت‌های غربی در حال از دست دادن بازار سلاح هند است، گفت: نمی‌خواهم از قبل چیزی بگویم، ولی خود شما در نتیجه مذاکرات آتی در دهلی خواهید دید که همکاری‌های نظامی روسیه وهند تا چه اندازه توسعه خواهد یافت.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro