اعلام آماده باش به تمام نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۶ مهر ۹۵ - ۱۶:۲۲

  کد خبر : 49543

  اعلام آماده باش به تمام نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان

  همزمان با شروع فصل مهاجرت پرندگان و آغاز فروش پروانه شکار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان به تمام پاسگاه ها و نیروهای اجرایی محیط زیست استان جهت افزایش گشت های حفاظتی از مناطق تحت مدیریت اعلام آماده باش کامل نمود .

  ساسان اکبری پور فرمانده یگان حفاظت استان گفت : در این راستا در تمام مناطقی که احتمال تخلف شکار و صید وجود دارد بصورت ویژه با پشتیبانی نیروهای یگان استان پوشش لازم بعمل خواهد آمد. با توجه به کشفیات ماه گذشته یگان و به جهت بالا بردن سطح حفاظتی مناطق، همکاری گسترده ای با نیروی انتظامی و دستگاه قضایی بعمل آمده است .

  اجرای مانور مشترک تالاب با مشارکت نیروی انتظامی و مرزبانی و یگان حفاظت منابع آبزیان و دیگر ارگان های ذیربط نیز که اوایل مهرماه انجام شد در همین راستا بود .

  اکبری پور افزود در یکماه گذشته ۲۹ قبضه سلاح شکاری مجاز و غیر مجاز از متخلفین ، کشف و ضبط شد . وی همچنین گفت بیش از ۳۸۰ مورد از انواع ادوات و وسایل شکار و صید غیر مجاز نیز در این مدت توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان توقیف شده و در این راستا ۵۵ نفر نیز با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی استان شده اند.
  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان همچنین گفت در مورد برخورد با شکارچیان متخلف و سابقه دار با اطلاعاتی که از مخبرین محلی بدست آمد موفق شدیم چهار نفر از متخلفین با سابقه را شناسایی و با ادله جرم تحویل مراجع قضایی کنیم .

  اکبری پور در پایان به شکارچیان متخلف هشدار داد با توجه به افزایش جرایم در نظر گفته شده برای شکار و صید غیر مجاز ، این اداره به هیچ عنوان از دست اندازی و تعدی به محیط زیست استان گذشت نخواهد کرد و با همکاری و همراهی مراجع قضایی و انتظامی با این جرایم برخورد خواهد کرد .

  واران خبر: تالاب های صومعه سرا همواره یکی از پرطرفداترین مکانها برای شکارچیان قانونی و غیر قانونی بوده و هر ساله گونه های مختلف جانواری در این فصل سال به این نقاط پناه می آورند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro