آیا دستور استاندار گیلان تشریفاتی است یا مسئولین حرف شنوی ندارند؟!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۸ مهر ۹۵ - ۵:۲۴

  کد خبر : 49582
  تأملی بر دستور بر زمین مانده‌ی استاندار؛

  آیا دستور استاندار گیلان تشریفاتی است یا مسئولین حرف شنوی ندارند؟!

  علی‌رغم دستور استاندار مبنی بر عدم تشکیل جلسات ادارات در ساعت‌های اداری موارد متعدد نقض این دستور از سوی فرمانداران به عنوان عالی‌ترین نمایندگان استانداری در شهرستان‌ها دیده می‌شود.

  واران خبر به نقل از ماسال نیوز، اوایل مرداد ماه سال جاری محمد علی نجفی استاندار گیلان دستوری مهم به ادارات دولتی داد که اکنون پس از چندین ماه جای تامل و بررسی دارد.

  استاندار گیلان با بیان اینکه جلسه‌های شورای اداری، تامین شهرستان‌ها و … پس از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار می‌شود، تصریح کرد: تمام جلسه‌های اداری باید پس از ساعت ۱۴ برگزار شود تا مردم معطل جلسه‌ها نباشند و این موضوع باید به عنوان مصوبه به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شود.

  اما نگاهی گذرا به عملکرد فرمانداری‌ها به عنوان اصلی‌ترین نمایندگان استاندار در شهرستان‌ها، حکایت از بی‌توجهی مسئولین به دستورات استاندار دارد.

  پس از گذشت حدود سه ماه از دستور استاندار سری زدیم به صفحه نخست سایت‌های رسمی فرمانداری چند شهرستان به عنوان نمونه تا میزان وفاداری فرمانداران به دستورات استاندار را ارزیابی کرده باشیم.

  سایت فرمانداری رشت در صفحه نخست خود خبری با تیتر «نشستی با موضوع تمهید امکانات و خدمات بیشتر جهت افزایش مشارکت عمومی در سرشماری اینترنتی در فرمانداری شهرستان رشت» منتشر کرده است که در لید خبر می‌خوانیم:

  ” صبح امروز نشست صمیمی فرماندار شهرستان رشت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مدیران اجرایی سرشماری و سایر مسئولین ذیربط با هدف تمهید امکانات و خدمات بیشتر جهت افزایش مشارکت عمومی در سرشماری…”

  %d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa1

  همچنین در توضیحات خبری دیگر با تیتر « فرماندار شهرستان رشت از فرماندهان انتظامی و روسای کلانتری های شهرستان رشت تقدیر کرد»  آمده است:

  “صبح امروز جلسه ای با محوریت تقدیر از فرماندهان انتظامی و روسای کلانتری های شهرستان به ریاست فرماندار شهرستان رشت …”

  %d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa2

  سایت فرمانداری تالش نیز در خبری با تیتر « توسعه ورزش های همگانی در اولویت برنامه ها قرار می گیرد » در صفحه نخست خود، در توضیحات می‌نویسد:

  ” جلسه شورای ورزشی شهرستان به ریاست معاون سیاسی فرمانداری و بخشداران و اعضای شورای ورزشی امروز صبح یکشنبه ۲۵-۷-۹۵ در فرمانداری تالش برگزار شد .”

  %d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d9%84%d8%b41

  سایت فرمانداری رضوانشهر هم در مطلبی با تیتر « فرماندار رضوانشهر : جامعه که در آن امنیت وجود نداشته باشد هرگز به توسعه نخواهد رسید» نوشته است:

  “ صبح روز سه شنبه سیزدهم مهرماه سال جاری فرماندار رضوانشهر در دیدار با فرماندهی و جمعی از پرسنل انتظامی رضوانشهر که به مناسبت هفته ناجا انجام گرفت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره …”

  %d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%b1%d8%b6%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%87%d8%b1

  در موردی جالب‌تر چند روز پس از دستور استاندار، فرمانداری ماسال خبر از جلسه فرماندار با فعالان سیاسی حامی دولت می دهد که در آن هر دو بخشدار شهرستان هم حضور داشته اند. جلسه ای که باز هم در ساعت اداری برگزار شد.

  ***

  پیدا کردن مواردی از این دست بسیار ساده است. طبیعتا عدم ذکر زمان برگزاری جلسات هم کاری آسان و قابل اجرا است. فرمانداری‌ها لا اقل می‌توانند در اخبار رسمی خود زمان صبح را به عنوان موعد تشکیل جلسات ذکر نکنند اما در غالب موارد همین‌قدر هم به خودشان زحمت نداده اند تا شان دستورات استاندار حفظ شود.

  بررسی جلسات فرمانداری‌ها و ادارات دولتی گمان اینکه دستور استاندار گیلان توسط زیر مجموعه استانداری رعایت نمی‌شود را به یقین تبدیل می‌کند.

  اما سوال اساسی این است؛ آیا دستور استاندار از ابتدا مطلبی تشریفاتی بود که فرمانداران با علم به تشریفاتی بودنش به روال سابق جلساتشان را در ساعات اداری برگزار می‌کنند؟ یا مشکل از حرف ناشنوی مدیران گیلانی است؟

  پاسخ هر چه باشد، این مردم هستند که همچنان باید به بهانه‌های مختلف، منتظر خروج مدیران از جلسات و حل مشکلاتشان باشند.

  انتهای پیام /

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro