مهاجرت پرندگان به تالاب های صومعه سرا شروع شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲ آبان ۹۵ - ۲۲:۰۳

  کد خبر : 49642

  مهاجرت پرندگان به تالاب های صومعه سرا شروع شد

  فصل مهاجرت پرندگان و همینطور شکار در گیلان مدتی است شروع شده و بسیاری از دوستداران طبیعت در تلاشند تا شکار غیر قانونی را به حداقل برسانند.

  به گزارش واران خبر:  با ورود هوای سرد به گیلان از اواخر شهریور ماه آرام آرام زمان مهاجرت پرندگان به گیلان آغاز شد و تالابهای گیلان میزبان مهمان قدیمی خود شدند.

  هر ساله تعداد بیشماری پرنده از قبیل انواع اردک سرحنایی، مرگوس، تنجه، نوک پهن و… به سرزمین گیلان و به خصوص تالاب های صومعه سرا مهاجرت میکنند و همزمان با ورود این حیوانات جنب و جوشی بین شکارچیان قانونی و غیر قانونی و همینطور ماموران محیط زیست می افتد.

   

  باید توجه داشت که مدتهاست بسیاری از گونه های حیوانی این استان به دلیل شکار بی رویه به خطر افتاده و یا کاملا نابود شده است و باید محافظت از حیوانات در خانواده ها نهادینه شود تا در آینده شاهد حذف یک گونه حیوانی در طبیعت توسط بشر نباشیم.

  به عنوان مثال گنجشک  که در تمام سال آن را میتوان در محیط زندگی خود مشاهده کنید چند سالی است تعدادشان کم شده و مطمئنا اگر روند شکارشان همینطور ادامه پیدا کند زمانی میرسد که همین پرنده نیز دیگر در آسمان ها دیده نمیشود.

  شکار گنجشک در گیلان بسیار بی رحمانه انجام میشود، شب هنگام که وقت استراحت این حیوان است شکارچی با اسلحه و چراغ قوه به شکارش میرود و اگر پای صحبتش بنشینی با افتخار خاصی صحنه نبر خویش با گنجشک را توضیح و عددی بسیار بزرگ به عنوان میزان شکار به شما تحویل میدهد.

  اکنون که مهاجرت پرندگان به تالاب های صومعه سرا شروع شده شهروندان باید مراقبت بیشتر از این حیوانات بکنند و خود مسئول حفاظت از این پرندگان بدانند.

  امیدواریم امسال با شروع فصل شکار میزان شکار غیر قانونی کم شود و دیگر نگران از بین رفتن این موجودات دوست داشتنی نباشیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro