شهدای مدافع حرم فداکاری کردند تا کسی جرأت جسارت به ایران را نداشته باشد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۵ آبان ۹۵ - ۱۳:۲۵

  کد خبر : 50032
  مدیرکل بنیاد شهید گیلان در دیدار با خانواده شهید اتابه:

  شهدای مدافع حرم فداکاری کردند تا کسی جرأت جسارت به ایران را نداشته باشد

  مدیرکل بنیاد شهید گیلان گفت: آنچه که نسل جوان ما را از دیگر جوانان دنیا متمایز می کند روحیه استشهادی و بصیرت است.

  عبدالله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان به همراه معاونین خود روز جمعه ۱۴ آبان با حضور در منزل شهید مدافع حرم “محمد اتابه”با خانواده شان دیدار کرد.
  مدیرکل بنیاد شهید گیلان در این دیدار با تاکید بر رشادت های فرزندان ایران در مبارزه با نیروهای تکفیری داعش گفت: آنچه که نسل جوان ما را از دیگر جوانان دنیا متمایز می کند روحیه استشهادی و بصیرت و معرفت است که باعث می شود در دفاع از آرمانهای اسلام ناب محمدی (ص) سر از پا نشناسند و به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت دست یابند.
  وی با اشاره به تحولات منطقه افزود: اینکه میبینیم در سوریه نیروهای خودی پیروز میدان میشوند و نیروهای تکفیری روز به روز ضعیف تر میشوند همه از برکت خون این شهدا است و همین روحیه باعث شده تا استکبار جهانی به تکاپو بیفتد تا راهی برای نجات خود بیابد.
  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه کسانی که در راه خدا از جان خود می گذرند ، هیچگونه وابستگی و تعلق خاطر بدنیا ندارند افزود: مطمئنا این شهید بزرگوار الگوی زندگی خود را سیره اهل بیت (ع) قرار داده و با شهادتش به دیگران درس زندگی آموخت.
  وی در این دیدار با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم فداکاری کردند تا کسی جرأت جسارت به کشور ما را نداشته باشد، گفت: شهدای مدافع حرم با فداکاری و رشادت‌های خود در آن مناطق جلوی پیشروی داعشی‌ها، تکفیری‌ها و القاعده که هدف آنان از بین بردن ریشه تشیع است را گرفتند.
  پاکاری خطاب به خانواده شهید اتابه با بیان اینکه تحمل شهادت این عزیز برای شما بسیار سخت است اما شما تحمل این سختی را دارید افزود: شهدا شفاعت‌کننده ما و موجب عزت ما هستند و باید به خانواده شهدا خدمت کنیم لذا ما هر کاری انجام دهیم جبران کار آنها نمی‌شود و جانفشانی شهدای مدافع حرم درحفظ امنیت حرم معصومین در سوریه را از با ارزش ترین کارها دانست.
  گفتنی است پاسدار رشید اسلام، محمد اتابه جانشین گردان حضرت رسول (ص)، در حین درگیری در حومه‌ی حلب سوریه در اثر اصابت خمپاره به شهادت رسید.
  شهید اتابه، متولد سال ۱۳۶۶ شهرستان صومعه‌سرا است و از وی یک پسر ۲ ساله به نام امیررضا به یادگار مانده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro