مردم به آمار نرخ بیکاری استاندار گیلان می‌خندند / نباید تصور شود این استان گل و بلبل است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۲ آبان ۹۵ - ۱۸:۵۲

  کد خبر : 50162
  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس:

  مردم به آمار نرخ بیکاری استاندار گیلان می‌خندند / نباید تصور شود این استان گل و بلبل است

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه به نرخ بیکاری گیلان نقد داریم، گفت: آمار بیکاری که استاندار گیلان اعلام کرد اگر در صدا و سیما پخش شود مردم به ما می‌خندند.

  سید کاظم دلخوش پیش از ظهر امروز در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سالن غدیر استانداری با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری در سال ۹۵ اظهار کرد: در مدت ۱۰ سال گذشته رهبر معظم انقلاب شعار اقتصاد مقاومتی را در بخش‌های مختلف اعلام فرمودند.

  وی ادامه داد: فرمایش مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی موجب شده در جامعه به‌ویژه استان‌های کوچک کم‌بینی‌ها و حسادت‌ها نسبت به سرمایه‌گذاری‌ها کاهش پیدا کند و باید به جایی برسیم در زمینه سرمایه‌گذاری به‌درستی گام برداریم تا مشکل اشتغال و بیکاری برطرف شود.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس به تلاش دولت در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: بنده عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس هستم و تلاش دولت در زمینه رفع موانع تولید، اصلاح وضعیت ممنوع‌الورود و خروج‌ها و اصلاح ساختار پولی و مالی را مشاهده می‌کنم و این امور قابل قدردانی است.

  دلخوش با بیان اینکه گیلان پس از پیروزی انقلاب اسلامی چوب سرسبزی خود را خورده است، تصریح کرد: در دهه ۶۰ صنعت را از استان گرفتند و بسیاری از امکانات، اشتغال و اقتصاد در بخش‌های مختلف را از دست دادیم.

  وی، مشکلات گیلان را هم‌پای استان‌های دیگر خواند و بیان کرد: روزانه ۴۰ تا ۵۰ نفر جوان باسواد بیکار به هر کدام از نمایندگان مردم گیلان در مجلس مراجعه می‌کنند و نباید تصور شود این استان گل و بلبل است.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر برطرف کردن مشکلات عموم مردم تأکید کرد و گفت: اقدام‌هایی که برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی در کشور انجام می‌دهیم به طور قطع با همدیگر یکسان نیست.

  دلخوش با اشاره به حضور محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در گیلان، خاطرنشان کرد: گیلان در تمام بخش‌ها به‌ویژه در مسائل اقتصادی و اشتغال مشکل دارد و باید با کمک همدیگر آن را برطرف کنیم.

  وی، خواستار استفاده از فرصت‌ها به‌درستی توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت شد و اظهار کرد: اکنون موضوع مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح مالیات‌ها در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس است و بنده مسؤول پیگیری آن هستم.

  *اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده در دوره هفتم و مجلس به تصویب رسیده است، یادآور شد: صنایع و تولیدکنندگان در مورد مالیات بر ارزش افزوده مشکلاتی دارند و باید در این زمینه اصلاحاتی را انجام دهیم.

  دلخوش، خواستار استفاده از فرصت به‌وجود آمده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در اصلاح قانون بر ارزش افزوده شد و بیان کرد: وزارت مذکور فرد یا گروهی را به کمیسیون اقتصادی مجلس معرفی کند تا اصلاحات در قانون را طوری انجام دهیم تا دغدغه تولیدکنندگان و مراجعه‌کنندگان در بخش اقتصادی کمتر شود.

  وی از تشکیل کارگروه اصلاح قانون امور گمرکی در مجلس خبر داد و تصریح کرد: اگر بنا باشد کار را به‌درستی در کشور انجام دهیم قانونگذار باید پیگیری کند تا قانون دقیق نوشته شود.

  عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه به آمار ارائه شده نرخ بیکاری در گیلان اشاره کرد و افزود: ما به نرخ بیکاری گیلان که توسط استاندار اعلام شده، نقد داریم و این نقد به مرکز آمار کشور است زیرا یک ساعت کار روزانه را به عنوان اشتغال محاسبه کردند.

  دلخوش با اشاره به اینکه سن افراد شاغل را براساس ۱۰ تا ۵۰ سال در کشور محاسبه کردند، متذکر شد: محاسبه مذکور نادرست است.

  وی ادامه داد: اگر آمار درستی نداشته باشیم مجلس به انحراف می‌رود و نمی‌تواند به وظیفه خود به‌درستی عمل کند و نرخ آمار بیکاری اعلام شده توسط مرکز آمار ایران واقعی نیست.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه در تمام دنیا اگر بخواهند فرد ۱۰ ساله‌ای را مشغول به‌کار کند برای صاحب کار جرم است، بیان کرد: می‌توانیم امور مذکور را اصلاح کنیم تا آمار نادرست به مدیران ارائه نشود.

  دلخوش تصریح کرد: آمار بیکاری که استاندار گیلان به‌درستی و واقعی اعلام کرده، اگر در صدا و سیما پخش شود مردم به ما می‌خندند و می‌گویند روزبه‌روز بیکاری در حال افزایش است.

  وی همچنین به اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز همطراز با قانون گمرکی در مجلس اشاره کرد و گفت: ۲۰ میلیارد دلار قاچاق کالا داریم و اگر می‌خواهیم مشکل صنعت و تولیدکنندگان برطرف شود باید به این مورد توجه داشته باشیم.


  منبع : خبرگزاری فارس

  ۱۳ ديدگاه

  1. پاور .. اصلاح متن گفت:

   آقای دلخوش عزیزشما که مشکلات وآماربیکاران میدانید چرا همین شهرصنعتی صومعه سرا فعال نمی کنید. مگر ما چه کم داریم دراکثراستانهای کارخانه خودرو سازی فعال است چرا پای خودروساز خارجی را به شهرصومعه سرا بازنمی کنید. حرکت اشتغالزا وماندگاراست بسیاری ازشرکتها خودرو ساز قصد قرارداد با کشورما دارند ، آقای دلخوش آنها تشویق کن در شهرستان شما سرمایه گذاری کنند

  2. سو سو گفت:

   سلام آقای دلخوش عزیز. فقط در زمان مهندس قاسم رمضانپورنرکسی تنها پارک شهرصومعه سرا ساخته شده بعد سالها هنوز همان پارک است. نمیشود دست از تنها پارک شهر جنب بیمارستان مستحلک کشید، و درجای دیگر برای شهرصومعه سرا پارک بهتر ایجاد کرد قابلیت قایقرانی داشته باشد بالاخر ما باید صومعه سرا درسطح استان گیلان و کشور مطرح کنیم که شهر برخوردار از امکانات گردشگری و رفاهی هستیم .

  3. غلام علی مردم دوست گفت:

   احسنت خسته نباشی

  4. نامی گفت:

   خوشبختانه سایت واران نیوز نهایت تلاشش را میکند تا مشکلات شهرستان صومعه سرا و استان گیلان برطرف شود

  5. مرکزی گفت:

   نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس نرخ بیکاری گیلان غیر واقعی ندانسته. چه می شد ماهم مانند آقای مهندس موسوی صاحب فومن شیمی نیکوکار داشتیم. امروزه همه آمار بیکاران می دانید، چرا درهمین شهرصنعتی صومعه سرا صنایع مادر مستقر نمیشود. در بسیاری استانها کارخانجات ماشین سازی فعال است

   چرا پای خودروساز بزرگ خارجی را به شهرک صنعتی باز نمی کنید. بسیاری از شرکتها بزرگ اتومبیلساز قصدداند با جمهوری اسلامی همکار در تولید کنند، باید دکتر دلخوش نهایت تلاشش را جهت تشویق سرمایه گزاران درصومعه سرا انجام دهد. باتوجه به افزایش جمعیت شهر صومعه سرا جوانان جویای کار بیشتر شده اند. نگذارید صومعه سرا شهرفرصتهای سوخته شود.

  6. حداقل کار گفت:

   جناب دلخوش نماینده محترم . صومعه سرا یک دانشگاهی است خوب نیست پیاده رو در اشغال کسبه باشد و مردم به علت بسته بودن پیاده رو از خیابان حرکت کنند. آقای دلخوش چرا نمی کوشید تا شهرصومعه سرا گسترش یابد . یعنی مرکزشهرستان صومعه سرا به سمت بازار جمعه وکسماء پیش برود . نماینده محترم یک خیابان داریم که تمام مطب هاپزشکان و بانکها همه در این مسیر قراردارد ، تمام کوچه ها اطراف ترافیک شده.تعریض معابر و خیابان در شهرما وجود ندارد. آقای دلخوش شهرداری از حداقل کارهای رفاهی عاجز است ،حتی به نصب تابلوی صومعه سرا چند قدم جلوتر طرفه میرود. با نصب مجسمه، ساخت پارک ساحلی همچنین ساخت آب نما میتوانیم به گسترش وتوسعه شهری کمک کنیم .

  7. شکوه گفت:

   آقای دلخوش فعالیت به چشم نمی آید، چرخهای صومعه سرا لنگ است. مشکلات بیکاران راهمه میدانید، چرا همین شهرصنعتی صومعه سرا فعال نمیکنید. ما ازدیگر استانها چی کم داریم که در آنجا کارخانه خودرو سازی فعال است،چرا پای خودروساز خارجی را به شهرصومعه سرا باز نمیکنید، آنها تشویق کن در شهر شما سرمایه گذاری کنند
   اگر پای خودروساز به شهرک صنعتی باز شود بیکاری رفع میشود. با توجه به مهاجرت روستایان به مرکزشهر صومعه سرا، جوانان جویای کار بیشتر شده اند. باتوجه به حضور نماینده مقتدری مثل شمادرمجلس، نگذارصومعه سرا شهرفرصتهای سوخته شود ، آقای دلخوش درزمان مهندس رمضانپورنرگسی تنها پارک صومعه سرا ساخته شده، تنها پارک شهرجنب بیمارستان مستحلک است، چرا پارک ساحلی ساخته نمیشود که قابلیت قایقرانی داشته باشد. صومعه سرا باید درسطح گیلان و کشور مطرح شود، که شهر برخوردار ازامکانات رفاهی و گردشگریست. ای کاش می شد نیکوکاری بمانند آقای مهندس موسوی صاحب فومن شیمی داشتیم که دانشگاه فنی مهندسی فومن را ساخت و دراختیار وزارت علوم قرار داد. امروزه همه آمار بیکاران می دانید،
   چرا صنایع مادر را در صومعه سرا مستقر نمی کنید.
   بیا پای خودروسازان را به شهرصنعتی بازکنید. بسیاری از شرکتها بزرگ اتومبیل ساز قصد همکار درتولید دارند ، دلخوش جان نهایت تلاشت را کن تا سرمایه گزاران تشویق شوند در صومعه سرا کارخانجات مادر تاسیس کنند.

  8. شرکتی گفت:

   سخنی با مهندس نعمت زاده. آقای نعمت زاده تمام صنایع مهم را در اصفهان افتتاح کردی – صنایع بزرگ مادر که زیر ساخت اقتصادی یک منطقه می باشد هر ساله به بهانهای مختلف دراستان اصفهان ساخت میشود به گیلان که میرسند این استان را ثروتمند مینامند. مهندس نعمت زاده وضعیت کارخانجات چوکا شفارود اسالم ، کارخانجات بزرگ پوشش ایران برک پوپلین، فرش گیلان، کارخانه پرسان، ریسندگی خاور و دیگر و دیگر را چگونه عرض یابی می کنی. صنعت و ثروت را به استانهای کویر برده اند و استان ثروتمند گیلان را درمانده کرده اند. سالهاست اصفهانیها ثروت مملکت را بطرف خودبرداند. الان توسعه قطارها متروها ،هتلها ، بساخت هواپیما رفته اند

  9. نوآور گفت:

   بعضی از پیاده رو درتصرف مغازه داران است چه کند عابر باید از یک سمت برود . تمام مطبها پزشکان و بانک ها شهر دریک خیابان کم عرض قراردارد.
   پس از بحث آسفالت بین آقای لاهوتی رئیس مجمع نمایندگان و آقای دلخوش سرعت روکش خیابانها محدودشد. شاید دیگر دلخوش نتواند کاری از پیش ببرد. جای مهندس قاسم رمضانپور خالیست.

  10. غلام علی مردم دوست گفت:

   در هر صورت طرح های خوبی هست اگر دوستان بخواهند البته آقای دکتر دلخوش پیگر هستند و میخواهند تغییر فرماندار باید انجام بشه و یک فرد جهادی و معتدل بیاد تا یک شوکی هم در شهرستان ایجاد بشه در غیر این صورت نماینده به تنهای با مشکلات فراوانی روبه رو خواهد بود

  11. رک گفت:

   افتخاری نماینده فومن درمجلس گفت: این حوزه انتخابیه با داشتن دو قطب گردشگری، سالیانه میزبان بیش از سه میلیون گردشگر داخلی و بیش از ۱۵ هزار گردشگر خارجی است، شهرک تاریخی ماسوله که بعد از ونیز دومین شهر زنده تاریخی دنیا است و قلعه بی نظیر قلعه رودخان و منطقه بی نظیر اریانات که مرکز مبارزات سردار جنگل میراز کوچک جنگلی بوده است.
   دلخوش جان فعالیت شما قابل تحسین است ولی کافی نیست.چرخ های صنعت واقتصاد صومعه سرا نمی چرخد وهنوز لنگ میزند. شهرصنعتی صومعه سرا فعالیت به چشم نمی آید.

  12. طرف گفت:

   وجود صنایع مادر در گیلان و صومعه سرا یک نیاز فوریست. با توجه به اینکه بیکاری خیلی جدی شده جوانان روستا برای پیدا کردن کار به شهر می آیند و در آخر همین جا ماندگار می شوند که باعث افزایش جمعیت صومعه سرا شده، همین استان تازه تاسیس قزوین چقدر جوانان گیلان بقصد کار بدون داشتن منزل آواره شده اند. اگر پای کارخانجات تولیداتومبیل و قطعات، در شهرما باز شود بخش بزرگی از مشکل بیکاری حل می شود.

  13. شهروند گفت:

   نماینده فومن وشفت در مجلس با اشاره به گردشگر پذیر بودن این شهرستان گفت: تأسیس دانشگاه گردشگری یکی از مهمترین اولویت های آموزشی فومن است.
   افتخاری درجلسه بررسی وضعیت دانشگاه های فومن که پنجشنبه درفرمانداری برگزار شد، اظهارکرد: توسعه و ارتقاء حوزه آموزش عالی وآموزش و پرورش یکی از اولویت برنامه طی چهار سال آتی است.
   باتوجه به اینکه فومن جزء شهرستان های گردشگرپذیر بوده وجود دانشگاه گردشگری یکی از مهم ترین اولویت ها است.ضرورت ارتقاء امکانات علمی و فرهنگی درسطح فومن، خاطرنشان کرد: باید مهارت محوری نیز در دانشگاه ایجاد شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro