سکه اوج گرفت + قیمت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۵ دی ۹۱ - ۸:۱۱

  کد خبر : 5032

  سکه اوج گرفت + قیمت

  تحلیلگران بر این باورند همسو با بازار نقدی، روند قیمت‌ها افزایش محسوسی داشت و به دلیل محدودیت‌ها در خرید همچنان …

  تحلیلگران بر این باورند همسو با بازار نقدی، روند قیمت‌ها افزایش محسوسی داشت و به دلیل محدودیت‌ها در خرید همچنان فشار روی خریداران است؛ این در شرایطی است که مطلعان از اینکه دولت نسبت به کاهش قیمت‌ها و عدم تعهد به تزریق ارز و سروسامان دادن به وضعیت بازار ارز رفتاری از خود نشان نمی‌دهد، گلایه دارند. برخی با اشاره به پارادایم موجود از رسیدن قیمت دلار به سطوح بالاتر خبر می‌دهند و بر این باورند دولت از تفاوت نرخ‌ها سود می‌برد و شرایط برای افزایش قیمت‌ها هموار است. برخی متقاضیان دلار اعتقاد دارند روند بازار بیشتر به سمتی می‌رود که نشان می‌دهد قیمت‌ها به سطح بالاتری خواهد رسید.

  به نظر می‌آید حداقل تا پایان هفته، قیمت‌ها افزایش یابد و ریسکی خریداران را تهدید نکند. البته به معامله‌گران توصیه می‌شود آنهایی که موقعیت فروش پایینی دارند سعی کنند در اولین فرصت موقعیت‌های معاملاتی‌شان را ببندند و فعلا بیرون از بازار باشند، اما آنهایی که موقعیت خرید دارند به دلیل تحرکات مثبت ریسکی برای آنها احساس نمی‌شود و بهتر است با شناسایی سود، مبادلات خود را پی بگیرند. در شرایط کنونی معامله‌گران بازار آتی از این می‌ترسند که بازار دوباره با افزایش قابل توجه قیمت رو‌به‌رو و فاصله قیمتی زیاد بین دو بازار نقدی و آتی باعث شود فشارها روی مدیریت قراردادهای مشتقه بورس کالا بیشتر و گمانه‌زنی‌ها در خصوص تعطیل شدن بازار دوباره مطرح شود.

  البته همواره فشارها روی بازار زیاد است و یکی از پارامترهای اصلی در این میان، توافق یا عدم توافق سیاستمداران است. تحلیلگران بر این باورند همه فاکتورهای موجود حاکی از آن است که تحرکات مثبت ادامه دار خواهد بود، با تمام این اوصاف نباید از تغییرات بازار جهانی طلا نیز به راحتی گذشت.

  در مجموع در بازار دیروز در شرایطی قیمت دلار هر لحظه با قیمت جدیدی به ثبت می‌رسید که به اعتقاد معامله‌گران شرایط افزایشی قیمت‌ها چه در بازار ارز و چه در بازار سکه همچنان استراتژی اصلی است و در هر صورت باید به این نتیجه رسید که قیمت‌ها صعودی خواهد شد؛ به طوری که سکه سررسید دی‌ماه با ثبت دامنه نوسان مثبت ۵ درصد در محدوده یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، سررسید بهمن‌ماه با افزایش ۹۹/۴ درصدی در محدوده یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۴۹۵ هزار تومان و سررسید اسفندماه با افزایش ۹۸/۴ درصدی در محدوده یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۸۷ هزار تومان قرار گرفت.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro