از اقتصاد مقاومتی تا فعالیت های پزشکی بسیج برای محرومین در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۴ آذر ۹۵ - ۱۸:۴۳

  کد خبر : 50366
  به مناسبت هفته بسیج؛

  از اقتصاد مقاومتی تا فعالیت های پزشکی بسیج برای محرومین در صومعه سرا

  واران خبر :بسیج و بسیجی یکی از یادگار های بزرگ معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) است که از اولین …

  واران خبر :بسیج و بسیجی یکی از یادگار های بزرگ معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) است که از اولین روز شکل گیری این نظام کمک حالش بوده و هست.

  بسیج مردمی با فعالیت در کارهای فرهنگی،ورزشی،پزشکی،اقتصادی و….توانسته امروزه بازوی تواندی برای انقلاب باشد و اعتماد مردم را به دست آورد

  بسیج و فعالیت های اقتصاد مقاومتی

  اگر شخصی بگوید می تواند در چند ماه تمام افراد بیکار یک استان و یا یک شهرستان را با هزینه ایی اندک دارای درآمد کند شاید عده ایی به بخندند اما آیا واقعا چنین کاری را نمی توان کرد؟

   

  مدتی پیش بود که با عده ایی خبرنگار برای تهیه گزارش  به روستای شیخ محله تولمات از توابع شهرستان صومعه سرا رفته بودیم و در ان روستا با شخصی جالب رو به رو شدیم.

  عباس دیده بان را همه در آن روستا و حتا در آن بخش میشناختند،به گفته خودش کارش را از ۹سالگی شروع کرده بود و چند سال پیش با دریافت وامهای اقتصاد مقاومتی از سپاه کار خود را گسترش داده بود.

  او اکنون صدها اردک،غاز،مرغ را در حیاط خانه و مزرعه خود پرورش میدهد ،عباس دیده بان میگوید کار خود را با چند اردک شروع و اکنون دارای صدا عدد از این حیوانات است،او علاوه بر پرورش ماکیان به نگهداری از گاو هم میپردازد و گفته خودش کارهای اقتصاد مقاومتی نباید ساکن باشند و باید گسترش یابند.

  نزدیک های شب بود که با عذر خواهی خبرنگاران مانند یک مزرعه دار قدیمی سوار بر اسب شد و به دنبال گاو هایش رفت.

  بیکاران منتظر معجزه نباشند

  اگر سری به فعالان اقتصاد مقاومتی در شهر ستان صومعه سرا بزنید جمله “بیکاران منتظر معجزه نباشند” را چندین بار میشنوید .

  مدتی پیش بود که خانم زهره مشهدی علی نیا به عنوان یک کارآفرین موفق صومعه سرا یی به شبکه یک آمده بود و داستان زندگی خود را میگفت.

  این شخص که به گفته خودش کارش را با ۱۵ هزارتومان شروع کرد امروز توانسته با گسترش کار خود مشتری هایی از شهرستان های مختلف کشور داشته باشد.

  نمونه هایی مانند عباس دیده بان و زهره مشهدی علی نیا در صومعه سرا کم نیستند و روز به روز تعداد این افراد موفق زیاد میشود

  به گفته این افراد موفق، بسیجی میتواند از عهده سخت ترین کارها هم با توکل بر خدا بر بیاید.

  بسیج و فعالیت های فرهنگی

  یکی از سرمایه های بزرگ کشور ایران شهدای این مرز و بوم است ،کسانی که با خون خود ریشه های جمهوری اسلامی ایران را تنومند کردند تا دشمنی فکر آسیب زدن به آن را از خود دور کند.

  در تمام کشورهای جهان نحوه برخورد با نیروهای نظامی از دست داده در جنگ به نحو محترمانه و خاص است اما در ایران این احترام به نوعی حالت مذهبی نیز به خود گرفته.

  به عقیده مسلمانان شهدا محبان خداوند هستند و میتوانند در روز قیامت شفاعت دیگران را نزد خداوند بکنند.

  از دیدگاه اجتماعی شهید نماد آبروی منطقه محل زندگی اش است ، مدتی است که بسیج با سلسه برنامه های فرهنگی خود این نقش شهدا در محلات را پر رنگ کرده و توانسته شهدا را با شیوه جدید به نسل های جدید معرفی کند.

  در هفته بسیج امسال  نیز نیروی مقاومت بسیج صومعه سرا  با اجرای مراسمی با عنوان “آبروی محله”  در خانه شهید بهبودی در روستای عربان و همچنین برگزاری اجتماع بزرگ بسیجیان با عنوان “مدافعان حرم” و همچنین برگزاری یادواره های شهدا در نقاط مختلف شهرستان توانسته رسالت فرهنگی خود را انجام دهد

  بسیج و محرومیت زدایی

  بسیج مستضعفین همانطور که میدانید یکی از وظایف خود را مبارزه با محرومیت زدایی و فقر میداند و در سالیان گذشته با برپایی اردو های جهادی در نقاط دور دست و روستا های محروم توانسته گوشه ایی از محرومیت های مردم را از بین ببرد.

  امسال اما بسیج شهرستان صومعه سرا توانسته با فراهم کردن شرایط خاص ۵ واحد مسکونی برای محرومین شهرستان صومعه سرا آماده کند که قرار است تا پایان هفته بسیج با حضور مسئولین افتتاح و تحویل این خانواده ها شود.

  بسیج و سلامت

  سلامت جسم برای هر شخصی یکی از مهمترین ددغدغه های موجود است حال تصور کنید که دوری راه و یا نداشتن هزینه برای درمان نتوانید به پزشک مراجعه کنید؛ از آغاز فعالیت بسیج پزشکان در کشور برنامه هایی با عنوان ویزیت رایگان در مناطق محروم کشور برگزار گردید که به لطف وجود پزشکان مجرب و با تعهد در شهرستان صومعه سرا ، این شهرستان هر سال چندین برنامه با این عنوان در روستاها و حتی در شهر برگزار میکند.

  امسال نیز در هفته بسیج ، نیروی مقاومت صومعه سرا با تشکیل گروه های پزشکی توانست چند برنامه ویزیت رایگان در شهرستان برگزار کند که امیدوارید تعداد آنها روز به روز بیشتر شود.

   

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir