264نماینده مجلس خواهان اقدام متقابل و سریع دولت در قبال نقض برجام از سوی آمریکا شدند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۵ آذر ۹۵ - ۲:۴۵

  کد خبر : 50556
  با صدور بیانیه‌ای؛

  ۲۶۴نماینده مجلس خواهان اقدام متقابل و سریع دولت در قبال نقض برجام از سوی آمریکا شدند

  ۲۶۴ نماینده مجلس از دولت خواستند در اسرع وقت اقدامات متقابل را در قبال نقض برجام تحقق بخشد و به اطلاع مجلس شورای اسلامی برساند.

  به گزارش واران خبر و به نقل از فارس، ۲۶۴ نماینده مجلس با امضای بیانیه‌ای تمدید قانون داماتو از سوی سنای آمریکا را محکوم کرده و خواستار اقدام متقابل دولت ایران در این باره شدند.

  بر اساس این گزارش متن کامل این بیانیه که در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۴ آذر ۹۵) توسط احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس در صحن قرائت شد بدین شرح است:

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

  در روزهای اخیر مجلس نمایندگان و سنای آمریکا طی یک حرکت نمایشی اقدام به تمدید قانون ظالمانه ISA و تحریم علیه ملت بزرگ ایران نموده است که با نص و روح برجام در تضاد می‌باشد.

  این در حالی است که به کرات مقامات بین‌المللی و حتی مسئولان آمریکایی بر انجام تعهدات ایران صحه گذاشتند.

  ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی این اقدام مجلس نمایندگان و سنای آمریکا را محکوم نموده و نشانگر اوج بی‌مسئولیتی این نظام در انجام تعهدات بین‌المللی می‌دانیم و از آنجا که در قانون اقدام  متناسب و متقابل جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام پیش‌بینی لازم برای لغو عهد طرف مقابل به عمل آمده است ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی اکیدا از دولت محترم می‌خواهیم در اسرع وقت و مطابق قانون مذکور به خصوص بند ۳ و ۷ قانون اقدامات متقابل را تحقق بخشیده و به اطلاع مجلس شورای اسلامی برساند.

  سرعت در اجرای قانون مذکور در شرایط مقابله با اقدامات نقضی طرف مقابل ضروری است و از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می‌خواهیم نظارت کافی بر اجرای قانون مذکور را نموده و گزارش مستمر به مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

  يک ديدگاه

  1. علی از تهران گفت:

   سلام .خسته نباشید . بنظر بنده راه متقابل به مثل در شر ایط فعلی راه اندازی مجدد فعالیتهای هسته ای نمی باشد . چراکه آمریکا و اسراییل و سایر دشمنان این کشور و دولت همین را میخواهند که ما برجام را زیر پا بزاریم و دوستان اروپایی و کشورهایی مانند هند – چین و روسیه را از دست بدهیم. بنابر این فعلاً باید صبر کرد تا سایر کشورها به آن اعتراض کنند و اگر چنین نشد و سایر کشورها نیز بی تفاوت بودند در آن زمان فعالیتهای هسته ای را مجدد از سر بگیرم. خواهشاً وارد بازی آمریکایی ها نشده و بازی نخورید. کمی صبر داشته باشید . با تشکر.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro