رشد طرح تفکیک زباله از مبدا در صومعه سرا از 11به 70درصد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۵ آذر ۹۵ - ۱۶:۵۸

  کد خبر : 50567
  فرماندار صومعه سرا :

  رشد طرح تفکیک زباله از مبدا در صومعه سرا از ۱۱به ۷۰درصد

  دکتر اسماعیل پور فرماندار شهرستان صومعه سرا در جلسه مدیریت پسماند و کنترل جمعیت حیوانات ناقل شهرستان ضمن تاکید بر اهمیت تفکیک زباله از مبدا گفت: خوشبختانه طرح تفکیک زباله از مبدا در صومعه سرا که نیل صعودی از ۱۱درصد به ۷۰ درصد داشت

  واران خبر: جلسه مدیریت پسماند و کنترل جمعیت حیوانات ناقل شهرستان صومعه سرا صبح امروز با حضور فرماندار و ادارات ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد.

  دکتر اسماعیل پور فرماندار شهرستان صومعه سرا  در این جلسه با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدا به برخی کارهای تاثیرگذار در دو شهر صومعه سرا و گوراب زرمیخ که توسط شهرداری انجام شد اشاره کرد و افزود متاسفانه تولمشهر در این امر بسیار عقب افتاده و هیچگونه تفکیکی در زباله ها صورت نمی پذیرد که بایست در دستور کار شهرداری قرار بگیرد.

  فرماندار صومعه سرا از رشد طرح تفکیک زباله از مبدا در صومعه سرا که نیل صعودی از ۱۱درصد  به ۷۰ درصد داشت سخن گفت و بیان داشت ، با توجه به کارهای صورت گرفته همچنان ظرفیت انجام طرح های دیگر نیز وجود دارد.

  وی بر حفظ محیط زیست توسط یکایک افراد جامعه و مسئولین تاکید و خاطر نشان کرد ، در بحث سنبل آبی شهرستان صومعه سرا بدون دریافت هیچگونه اعتبار و کمکی از سوی استان و حتی کشور ، توانستیم در جمع آوری این گونه گیاهی مخرب و مهاجم بسیار خوب و صد در صدی عمل کنیم.

  دکتر اسمعیل پور از جمع آوری و کنترل جمعیتی حیوانات ناقل نظیر سگ و گربه سخن گفت و افزود انهدام وعقیم سازی جمعیتی هر یک از گونه های حیوانی بایست در ابتدا اسیب شناسی و سپس طبق قوانین زیستی انجام گردد تا مبادا به محیط زیست و چرخه زیستی آسیبی وارد نماییم.

  فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه سطلهای زباله ای  که بدون هماهنگی توسط برخی نهادها در حاشیه راههای اصلی قرار داده شده ، محل دپوی زباله و تخریب محیط زیست گردیده دستور داد راهداری وحمل ونقل جاده ای هرچه سریعتر این سطلهای زباله را جمع آوری کرده و با همکاری شهرداران و دهیاران در محل های مناسب قرار داده شود.

  همچنین در این جلسه از کلیه دستگاههای ذیربط خواسته شد تا طرحهای خود را در جهت مدیریت پسماند شهری و روستایی ارائه و پس از جمع بندی ، در شهرستان اجرایی گردد.

  safd 02112 index

  يک ديدگاه

  1. محمد گفت:

   سلام دوستان میشه یکی به من بگه چرا اقای عشوری رییس محیط زیست بعنوان یکی از مسیولین اصلی در بحث پسماند در این عکس و جلسه شرکت ندارن؟ فقط می تونم بگم متاسفم

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro