۴ بیمار نیازمند زندگی دوباره یافتند + اسامی اهداکنندگان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۲ آذر ۹۵ - ۲:۰۴

  کد خبر : 50725
  با اهدای پیوند عضو بیمار مرگ مغزی در املش و صومعه سرا؛

  ۴ بیمار نیازمند زندگی دوباره یافتند + اسامی اهداکنندگان

  پیوند عضو دو بیمار مرگ مغزی در املش و صومعه‌سرا به چهار نفر زندگی دوباره بخشید.

  به گزارش واران خبر  ۸دی، پیوند اعضای دو بیمار مرگ مغزی در املش و صومعه‌سرا به بیماران نیازمند موجب بازگشت آنها به زندگی شده است.

  مدیر روابط‌ عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به پیوند اعضای دو بیمار مرگ مغزی در این استان اظهار کرد: خانم مارجان مرتضوی ۵۹ ساله سالن املش به دلیل تصادف در ۱۵ آذر ماه جاری دچار مرگ مغزی شد.

  غلامرضا عبدالله‌زاده با بیان اینکه با رضایت خانواده مرحومه مرتضوی کبد وی در واحد فراهم‌آوری مرکز درمانی رازی رشت برداشت شد، تصریح کرد: این عضو بدن مرحومه مرتضوی برای پیوند به بیمار نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شده است.

   وی مرحومه مرتضوی را سی‌وششمین مورد اهدا شده مرگ مغزی در سال جاری در گیلان عنوان کرد و با اشاره به مورد دیگر در این زمینه، گفت: چند روز پیش نیز دو کلیه و کبد مرحوم جلال محمدعلیزاده ۳۹ ساله ساکن صومعه‌سرا به بدن بیماران نیازمند پیوند زده شد.

   مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با تصریح بر اینکه مرحوم محمدعلیزاده بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، خاطرنشان کرد: کلیه و کبد این مرحوم برای پیوند به بیمار نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز انتقال یافته بود.

   به گفته وی، مرحوم محمدعلیزاده سی‌وپنجمین مورد اهدا شده مرگ مغزی در سال جاری در گیلان بوده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro