تاکنون آنفلونزا پرندگان در شهرستان مشاهده نشده

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۵ آذر ۹۵ - ۱۹:۰۰

  کد خبر : 50755
  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا:

  تاکنون آنفلونزا پرندگان در شهرستان مشاهده نشده

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا با اشاره به نوع یک بودن آنفلونزا پرندگان که قابلیت سرایت به انسان را دارد گفت: خوشبختانه تا کنون نمونه مبتلا به این بیماری در شهرستان صومعه سرا مشاهده نشده است.

  واران خبر: رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا در جلسهستاد بحران شهرستان صومعه سرا  با اشاره به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، اظهار کرد: این نوع آنفلوآنزا جزء نوع یک طبقه بندی بوده که با توجه به متغیر بودن خاصیت ژنتیکی آن٬ احتمال انتقال به انسان وجود دارد.

  مهدی بهروزی با تأکید برضرورت توجه ویژه نسبت به کنترل این ویروس، افزود: در حال حاضر استان های مازندران، قم، البرز، تهران، بخشی از قزوین، زنجان و آذربایجان شرقی درگیر این نوع بیماری هستند.

  وی با بیان اینکه استان گیلان در این خصوص در محاصره استان های مبتلا به این بیماری قرار دارد، گفت: در شهرستان رودسر دو نمونه مثبت مشاهده شده که در حال پیگیری است.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا به وضعیت شهرستان در این خصوص اشاره و خاطرنشان کرد خوشبختانه تاکنون نمونه مبتلا به این بیماری در شهرستان صومعه سرا مشاهده نشده است.

  وی تصریح کرد: اگر این ویروس با آنفلوآنزای انسانی ترکیب و از سطح بین گونه ای فراتر رود قابلیت انتقال ۵۰ درصدی به انسان دارد.

  به گفته این مسئول تمام تلاش مسئولان حوزه دامپزشکی استان و به خصوص شهرستان این بوده که این بیماری از گونه وحشی به بومی و سپس صنعتی انتقال نیابد.

  بهروزی در ادامه به اجرای طرح واکسیناسیون نیوکاسل در شهرستان با همکاری بسیج اشاره کرد و یادآورشد: در این خصوص ۱۰۰ نفر از بسیجیان شهرستان تحت آموزش قرار گرفتند.

  وی افزود: در اجرای این طرح بیش از ۶۰۰ هزار دوز واکسن نیوکاسل در سطح شهرستان مصرف شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro