زندگینامه شهید وحيد نوروزي

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۵ مرداد ۹۵ - ۱۳:۱۰

  کد خبر : 51003

  زندگینامه شهید وحید نوروزی

  واران خبر: شهید والامقام وحید نوروزی در سال ۱۳۴۶ در خانواده ای از روستای شهرک اباتر از توابع صومعه سرا …

  واران خبر: شهید والامقام وحید نوروزی در سال ۱۳۴۶ در خانواده ای از روستای شهرک اباتر از توابع صومعه سرا دیده به جهان گشود . در خانواده ای مذهبی رشد نمود و تربیت گشت . لذا از همان اوان کودکی با اسلام و خدای یگانه انس و الفت فراوان داشت .
  طوری که قبل از ورود به دبستان به عبادت ذات اقدس الهی می پرداخت و جسم و جانش را با یاد و عبادتش صفا می بخشید . وی دوره ابتدایی را با موفقیت گذراند و آنگاه به خاطر مشکلات مالی ، درس را رها گفته تا پشتوانه ای موثر در رونق اقتصاد خانواده باشد .

  او به پدر و مادر زحمتکش خود عشق می ورزید و آرزو داشت ، عصای دست پدر و تکیه گاهی برای مادر باشد و به خاطر سعادتمند بودن و ایجاد رفاه برای آنان ، حاضر بود روز و شب تلاش کند . بارها به مادر خود می گفت : مادر جان مرا ببخش که نتوانسته ام شاکری حقیقی برای زحماتی که برایم کشیده اید باشیم . و می دانم هر قدر هم بخواهم تلاش نمایم .

  هرگز نخواهم توانست ذره ای از زحمت ها و فداکاریهای شما را جبران نمایم . و سپس با چهره ای معصومانه و تابناک و سرشار از عطوفت و پاکی به پدر می نگریست و می گفت : پدر عزیزم از شما نیز پوزش می طلبم که نتوانسته ام آنچنان که شایسته است قدر زحمات بی کران شما را داشته و جبران نمایم . اما امیدوارم که در آخرت ، تلافی زحماتتان را بنمایم و در یوم الحساب شافعتان باشم .

  اما این را بدانید که :  اگر تیغ عالم بجنبد ز جای   نبرد رگی تا نخواهد خدا . آری او در تمام لحظات زندگی با یاد ایزد منان و  علی (ع) یاری می جست . و همچون شمشیری برنده در مقابل سختیها و ناملایمات ایستادگی می نمود . در هنگام انقلاب اسلامی شاهد قیام مردم در مقابل ظلم ستم شاهی بود . و او که همیشه با عشق و علاقه به خدای یگانه و پیروی جستن از سیره عملی ائمه (ع) همگام با سایر افراد ملت ، در تظاهرات ضد رژیم شرکت جسته و با آغوش باز به درگاه ایزدمنان شتافت و به دست دژخیمان پهلوی به شهادت رسید و در راه جمال جمیل خدا محو و حیلت و جاودانه گشت .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir