دستگیری مزاحمان تلگرامی در رشت، صومعه‌سرا و آستارا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۱ دی ۹۵ - ۱۹:۱۲

  کد خبر : 51119
  رئیس پلیس فتای گیلان خبر داد:

  دستگیری مزاحمان تلگرامی در رشت، صومعه‌سرا و آستارا

  رئیس پلیس «فتا»ی فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های رشت، صومعه‌سرا و آستارا خبر داد.

  واران خبر به نقل از  ایسنا؛ سرهنگ «ایرج محمدخانی»، رئیس پلیس «فتا» فرماندهی انتظامی استان گیلان در نشست با خبرنگاران، با اشاره به دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های گیلان، اظهار کرد: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه‌سرا و آستارا به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق تلگرام، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

  وی افزود: مأموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی ضمن شناسایی مزاحمان تلگرامی که یک زن و دو مرد بودند، با هماهنگی مقام قضایی آنها را در رشت، صومعه‌سرا و آستارا دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

  محمدخانی گفت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی و غیر اخلاقی، عنوان کردند.

  رئیس پلیس فتا ادامه داد: متهمان که ۳۴ ساله اهل و ساکن صومعه‌سرا و ۲۹ ساله اهل و ساکن رشت و ۲۳ ساله اهل و ساکن آستارا بودند، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه سرا و آستارا شدند.

  وی با تأکید بر این‌که شهروندان در انتخاب پیام‌رسان‌های موبایلی شرکت‌های بیگانه و استفاده از خدمات آن‌ها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را باید جدی بگیرند، افزود: کاربران در ارتباط، انتشار و اشتراک، تقوای رسانه‌ای را رعایت کنند.

  این مقام انتظامی استفاده از نرم‌افزارهای پیام‌رسان ایرانی از سوی شهروندان را خواستار شد و گفت: کاربران برای اعتماد و دوستی در فضای مجازی وسواس به خرج دهند.

  رئیس پلیس فتا گیلان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir  یا ایمیل این پلیس به نشانیGfata@police.ir گزارش کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro