با اجرای امر به معروف ارزش ها همیشه ارزش و ضد ارزش ها همیشه ضد ارزش باقی می مانند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۱ دی ۹۵ - ۲۰:۴۶

  کد خبر : 51129
  معاون فرهنگی ستاد امر به معروف گیلان:

  با اجرای امر به معروف ارزش ها همیشه ارزش و ضد ارزش ها همیشه ضد ارزش باقی می مانند

  معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهب از منکر استان گیلان با اشاره به نگرانی مسئولین از وضعیت فرهنگی جامعه اسلامی گفت: اجرای امربه معروف و نهی ازمنکر از آن جهت مهم است که با اجرای آن ارزش ها همیشه ارزش و ضد ارزش ها نیز همیشه ضد ارزش باقی می مانند.

  واران خبر: جعفر شفیعی معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر گیلان در جلسه ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر شهرستان صومعه سرا که ظهر روز دوشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری صومعه سرا برگزار شد با تأکید بر تداوم روند حرکتی در خصوص امربه معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: بعداز گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز موضوع امربه معروف مطرح و از سوی بزرگان بر آن تأکید می شود.

  وی با اشاره به اینکه اجرای امر به معروف برای جامعه یک امر ضروری محسوب می شود، افزود: در سال ۵۸ امام خمینی (ره) دستور تشکیل یک سازمان برای امر به معروف و نهی ازمنکر صادر کردند که متأسفانه توسط شواری انقلاب در آن دوران محقق نشد.

  معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر گیلان با بیان اینکه تأسیس این سازمان در آن دوران می توانست از بسیاری مشکلات حال حاضر جلوگیری کند، گفت: در قرآن کریم بیش از ۷۰ آیه مرتبط با موضوع امربه معروف و نهی ازمنکر بیان شده که نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

  وی وجه تمایز امت اسلامی با سایر امت ها را در اجرای امربه معروف و نهی از منکر دانست و خاطرنشان کرد: این موضوع در جامعه اسلامی از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است.

  شفیعی با بیان اینکه اساس همه معروفات و فضائل برگرفته از امربه معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: منظور از امر به معروف اصلاح رفتار به ویژه در خصوص معروفی که مغفول مانده است و با تذکرات لسانی اصلاح می شود.

  وی خاطرنشان کرد: اجرای امربه معروف و نهی ازمنکر از آن جهت مهم است که با اجرای آن ارزش ها همیشه ارزش و ضد ارزش ها نیز همیشه ضد ارزش باقی می مانند.

  به گفته این مسئول پیامد، آثار و نتایج عمل نکردن به این واجب بروز و ظهور ناهنجاری های و ارزش شدن ضد ارزش ها در سطح جامعه است.

  معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی ازمنکرگیلان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند امربه معروف و نهی ازمنکر یک واجب فراموش شده است، تأکید کرد: امروز همه ما نگران وضعیت فرهنگی جامعه اسلامی ایران هستیم.

  وی با بیان اینکه به دنبال یافتن مقصر در به وجود آمدن وضعیت کنونی نیستیم، گفت: امروز باید به اجرای امربه معروف و نهی از منکر در سطح جامعه برگشته تا بتوانیم با عمل به این واجب شرایط موجود را تغییر دهیم.

  شفیعی با اشاره به تصویب قانون امربه معروف و نهی ازمنکر، یادآورشد: امروز توجه ما در خصوص اجرای امربه معروف و نهی ازمنکر محور قرار دادن قانون و عمل به آن است.

  وی مهم ترین رکن این قانون را تشکیل ستاد امربه معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان ها دانست و تصریح کرد: همه دستگاه هایی که می توانند در این خصوص نقش تأثیرگذاری داشته باشند باید عضو ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان ها شوند.

  معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی ازمنکرگیلان در ادامه با اشاره به اینکه تذکر لسانی در اجرای این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد، گفت: تذکر لسانی وظیفه عامه مردم و مسئولان بوده و باید در این زمینه احترام و حرمت افراد حفظ شود.

  وی به تشکیل و فعالیت گروه «یادآوران» در حوزه امربه به معروف و نهی از منکر توسط آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: این گروه با حضور ۱۰۰ دانش آموز در گروه های ۱۰ نفری به اجرای امربه معروف و نهی از منکر می پردازنند.

  شفیعی همچنین نقش گروه های مردمی در اجرای این واجب نیز اشاره کرد و افزود: این گروه ها باید در سطح محلات، مساجد، اصناف ساماندهی شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro