استرالیا و چین رزمایش مشترک برگزار می کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۷ دی ۹۱ - ۹:۲۹

  کد خبر : 5113

  استرالیا و چین رزمایش مشترک برگزار می کنند

  کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: فرمانده نیروهای دفاعی استرالیا امروز پنجشنبه ازتصمیم این کشور برای …

  کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: فرمانده نیروهای دفاعی استرالیا امروز پنجشنبه ازتصمیم این کشور برای برگزاری یک رزمایش مشترک با چین خبرداد و گفت که آمریکا نیزخواستار مشارکت در این رزمایش است.

  به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از رسانه های استرالیا ، ژنرال دیوید هرلی هدف از این رزمایش را پیشبرد مقاصد سه کشور برای تضمین ثبات منطقه دانست .

  امریکا در شرایطی خواهان حضور در این رزمایش است که همواره واشنگتن بر تقویت توان نظامی خود در منطقه استراتژیک آسیا- اقیانوسیه در بحبوحه نگرانی های مربوط به حضورچین و تنش با همسایگانش ، تاکید دارد.

  ژنرال هرلی ضمن تایید مشخص نبودن تاریخ رزمایش ، افزود: رهبران دو کشور چین و استرالیا برای انجام رزمایش مشترک مذاکره کرده اند و شتابزده عمل نخواهند کرد و قطعا در مورد زمان و محل مناسب آن تصمیم خواهند گرفت .

  استرالیا علاقه مند است به رهبران چین تضمین دهد که هدف از دادن اجازه برای استقرار تفنگداران امریکایی در این کشور چین نیست زیرا چین همواره تاکید دارد که سیاست توسعه صلح جویانه را در پیش گیرد .

  تحلیلگران نظامی معتقدند این رزمایش تقویت حضور دریایی امریکا در منطقه و استقرار ۲ هزار و ۵۰۰ تفنگدار در پادگانی در نزدیکی شهر داروین در شمال استرالیا را در برخواهد داشت .

  هرلی گفت که خواستار پیوندهای نظامی قوی در منطقه از جمله با پکن می باشد و لازم است که چین و استرالیا در این رابطه به خوبی یکدیگر را بشناسند.

  پیشتر نیز استرالیا با امریکا رزمایش مشترک برگزار کرده بود که چین ان را تهدیدی از طرف واشنگتن برای پکن قلمداد کرده بود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro