2 کشته و 14 هزار بی خانمان سیل در شمال مالزی + تصاویر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۷ دی ۹۱ - ۹:۳۲

  کد خبر : 5118

  ۲ کشته و ۱۴ هزار بی خانمان سیل در شمال مالزی + تصاویر

  کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: بر اثر جاری شدن سیل ناشی از بارشهای موسمی در …

  کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: بر اثر جاری شدن سیل ناشی از بارشهای موسمی در سه ایالت شمالی ترنگانو، پهنگ و کلانتان در مالزی ۲ تن کشته و ۱۴ هزار تن مجبور شدند خانه های خود را تخلیه کنند و در مراکز امدادرسانی مستقر شوند.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، یک زن ۳۶ ساله و یک پسر ۱۵ ساله بر اثر غرق شدن در آب رودخانه جان خود را از دست داده اند اما هنوز آمار دقیقی از تلفات احتمالی سیل در استانهای شمالی مالزی اعلام نشده است.

  پس از جاری شدن سیل و افزایش سطح اب در استانهای شمالی مالزی، صدها خانه به زیر آب رفته است و با مسدود شدن برخی جاده های ارتباطی عملیات امدادرسانی به سیل زدگان با مشکل مواجه شده است.

  مدیر مرکز هواشناسی مالزی با اعلام هشدار برای تشدید بارندگی در ایالت های ترنگانو، پهنگ و ایالت جنوبی جوهور خواستار اعلام اماده باش به مردم و سازمانهای امدادی در این ایالت ها شده است.

  “محمد حلمی عبدالله” افزود: فصل بارانهای موسمی “مونسون” تا ماه مارس سال آینده میلادی ادامه خواهد داشت و ایالت های مختلف مالزی در سه نوبت بارشهای شدید را تجربه خواهند کرد.

  بخشی از دیوار سد آبیاری “پایا پدا” که در ایالت ترنگانو دردست ساخت است شکسته شده و باعث جاری شدن سیل های ناگهانی در بخش هایی از این ایالت شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro