توئیت دو پهلوی وزیر خارجه در واکنش به اقدام ترامپ/ ظریف نگران کدام افراطی هاست؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۰ بهمن ۹۵ - ۱۴:۵۷

  کد خبر : 51647
  مخالفین برجام یا داعشی ها؛

  توئیت دو پهلوی وزیر خارجه در واکنش به اقدام ترامپ/ ظریف نگران کدام افراطی هاست؟

  وزیر امور خارجه کشورمان به اقدام نژادپرستانه ترامپ در دستور منع ورود اتباع کشورهای مسلمان به آمریکا واکنش نشان داد.

  واران خبر به نقل از ۸دی، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به اقدام نژادپرستانه ترامپ در دستور منع ورود اتباع کشورهای مسلمان به آمریکا واکنش نشان داد.

  بر اساس متن نهایی این فرمان، صدور روادید برای اتباع کشورهای «مضر برای منافع ایالات متحده» detrimental to the interests of the United States به مدت ۹۰ روز تعلیق شده است. این بازه زمانی در پیش‌نویس فرمان ۳۰ روز بود.
  هرچند فهرست دقیقی از کشورهای هدف منتشر نشده، اما بر اساس ارجاعات متن به نظر می‌رسد این فرمان شامل حال اتباع دستکم هفت کشور ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سودان و سومالی باشد.

  ظریف در توییتر خود با انتشار لینک بیانیه وزارت امور خارجه در ارتباط با تصمیم دولت ایالات متحده در ایجاد محدودیت برای سفر مسلمانان به آمریکا نوشت:

  * این اقدام بی‌اساس بودن ادعاهای مقامات آمریکا در مورد دوستی با مردم ایران در عین اختلاف با دولت ایران را آشکار کرد.

  * اقدام آمریکا در ممنوعیت ورود اتباع کشورهای مسلمان در تاریخ به‌عنوان هدیه‌ای بزرگ به افراطیون ثبت خواهد شد.

  * ما ضمن احترام به آمریکایی‌ها و جدا کردن حساب آنها از سیاست‌های خصمانه دولت این کشور، اقدامات متقابل را برای حمایت از شهروندان‌مان به عمل می‌آوریم

  * برخلاف آمریکا، با آغوش باز از همه آنهایی که روادید معتبر دارند استقبال می‌کنیم.

  وزیر خارجه کشورمان در یکی از توئیت های خود این اقدام ترامپ را هدیه ای بزرگ به افراطیون خواند اما مشخص نکرد منظور از افراطیون چه کسانی هستند آیا منظور از افراطیون همان جریان مخالف برجام در داخل کشور است یا افراطیون منطقه را مخاطب قرار داده اند.

  افراطیون منطقه البته تاکنون نشان داده اند که دست نشانده آمریکا هستند و به قول خود ترامپ خانم کلینتون مادر داعش است و عربستان هم همواره به عنوان یکی از سرسپردگان آمریکا خصوصا بعد از سقوط پهلوی فعالیت کرده است.

  شایان ذکر است محمد جواد ظریف زمان مذاکرات دوره پیشین در گفتگو با البرادعی رئیس سابق سازمان ملل از نگرانی خود در رابطه با سود بردن کاندیداهای رقیب جریان اصلاحات در انتخابات از شکست مذاکرات سخن گفته بود.

  ظریف به البرادعی می گوید: بسیاری از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری از شکست ما در مذاکرات سود می برند.

  البرادعی در پاسخ می گوید: بله می دانم، می دانم، می دانم.

  ظریف ادامه می دهد: آنها موفقیتی در این گفتگوها نمی بینند و از طرفی آنها آدم های پرنفوذی هم هستند، اعتبار اروپایی ها و مذاکره کنندگان ایرانی هر دو در ایران از دست رفته است، این تنها مشکل اعتماد به آنها نبود، این مشکل اعتماد به جبهه ما هم بود، اعتماد به نوع اعتبار ما در خانه.

  اصل فیلم این گفتگوی ظریف و البرادعی را می توانید در مستند ” من روحانی هستم ” مشاهده کنید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir