عدم ازدواج جوانان رابطه مستقیم با بی کاری و نداشت درآمد کافی دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۶ بهمن ۹۵ - ۱۴:۳۲

  کد خبر : 52172
  فرماندار صومعه سرا در جلسه وقایع حیاتی :

  عدم ازدواج جوانان رابطه مستقیم با بی کاری و نداشت درآمد کافی دارد

  فرماندار صومعه سرا صبح امروز در جلسه وقایع حیاتی این شهرستان با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج گفت :مسایلی مانند بی کاری و نداشت درآمد کافی یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم عدم ازدواج جوانان است.

  واران خبر: فتح اللهی فرماندار این شهرستان در جلسه شورای وقایع حیاتی که صبح امروزدر فرمانداری برگزار شد با اشاره به جمعیت کشور در دهه های ۶۰ و ۷۰ که رشد بسیار بالایی داشت گفت علارقم این سیاست افزایش جمعیتی متاسفانه توسعه زیرساختها با رشد جمعیتی کشور هماهنگی وسنخیت نداشت.
  وی کاهش رشد جمعیتی را به عواملی مانند محرومیت های اجتماعی برای فرزندان سوم به بعد، تغییر تفکرات سیاسی، اقتصادی خانواده ها و… مربوط دانست و بیان کرد این رشد جمعیتی کم باعث کمبود نیرو در مراکز امنیتی وهمچنین کمبود نیروی کار در صنعت خواهد شد که وجوب پیگیری سیاست افزایش جمعیت را می طلبد.

   فتح اللهی با بیان اینکه باید با برنامه ریزی مناسب و علت یابی و ریشه یابی مسایل عدم تمایل خانواده ها به باروری وفرزند آوری این معزل را رفع کرد افزود یکی از این مشکلات بحث های روحی روانی ومشکلات اقتصادی خانواده هاست.
  وی مسایلی نظیر بی کاری و نداشت درآمد کافی را در عدم ازدواج جوانان، مهم تلقی کرد و گفت در مسایل اجتماعی نگرش خانواده ها به سمت ازدواج تغییر کرده که باید این نگرش بازیابی گردد.
  وی آمار طلاق در جامعه را بالا دانست و خاطر نشان کرد اگر فرهنگ ازدواج آسان را در کشور رواج دهیم هم افزایش آمار ازدواج را خواهیم داشت و هم طلاق این ازدواجهای دور از ریخت وپاش کاهش خواهد گرفت و این موضوع امروزه در کشورهای غیر اسلامی هم بعنوان یک راهکار شناخته شده است.
  در ادامه نورانی رییس ثبت احوال صومعه سرا نیز از ولادت ۱۲۰۰ مورد ولادت،۹۳۳ وفات، ۱۰۴۸ ازدواج و ۲۳۸ طلاق از این ازدواجها در ده ماه اول سال ۹۵ خبر داد.

  منبع روابط عمومی فرمانداری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir