دهياران مشکل زباله‌ روستايي صومعه‌سرا را مديريت کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۹ دی ۹۱ - ۱:۵۱

  کد خبر : 5234

  دهیاران مشکل زباله‌ روستایی صومعه‌سرا را مدیریت کنند

  فرماندار صومعه‌سرا گفت: دهیاران مشکل زباله‌های روستایی صومعه‌سرا را برای برطرف کردن موانع گردشگری مدیریت کنند. میرزا حسینعلی‌زاده در جمع …

  فرماندار صومعه‌سرا گفت: دهیاران مشکل زباله‌های روستایی صومعه‌سرا را برای برطرف کردن موانع گردشگری مدیریت کنند.

  میرزا حسینعلی‌زاده در جمع دهیاران این شهرستان با اشاره به اینکه دهیاران مدیران جوان و نماینده دولت در روستاها هستند، اظهار کرد: نقش دهیاران در روستاها به‌ویژه در شرایط بحرانی بسیار حساس و خطیر است.

  وی با بیان اینکه دهیاران باید از جایگاه مدیریتی خود در راستای خدمت به روستاییان استفاده کنند، تصریح کرد: خدمت به مردم در هر لباسی موجب رشد و شکوفایی جامعه می‌شود.

  فرماندار صومعه‌سرا رسیدگی به وضعیت روستا و روستاییان به‌ویژه در سال‌های اخیر با همکاری و پشتکار دولت را موفقیت‌آمیز دانست و افزود: واریز اعتبارات بیشتر برای توسعه بخش‌های گازرسانی، انتقال آب شرب سالم، آسفالت راه‌ها و توزیع برق از جمله خدمات مضاعف دولت برای برطرف کردن محرومیت‌زدایی در روستاها بوده است.

  وی با تصریح بر اینکه صومعه‌سرا دارای روستاهای زیبا و با درصد امکانات مطلوب است، اذعان کرد: شاخص روستاهای صومعه‌سرا در امر گاز رسانی و آسفالت در استان کم‌نظیر است.

  حسینعلی‌زاده با اشاره به اهمیت خودکفایی امکانات روستایی تصریح کرد: روستاها در گیلان از ظرفیت‌های طبیعی خاصی برخوردار بوده که در صورت توسعه یافتگی موجب رونق شهرها نیز می‌شوند.

  به گفته وی، تلاش، تدبیر و تعامل بیشتر مسئولان منجر به برطرف کردن موانع توسعه و رونق گردشگری در روستاها می‌شود.

  این مسئول، با اشاره به وضعیت گردشگری در گیلان گفت: گیلان از مناطق بکر گردشگری طبیعی در کشور محسوب می‌شود که تمرکز اصلی گردشگران گیلانی در روستاها است.

  وی، صومعه‌سرا را از شهرستان‌‌های مهم و مطرح استان در حوزه گردشگری نامید و ادامه داد: صومعه‌سرا برای معرفی حوزه مناطق گردشگری خود نیازمند برنامه‌ریزی مدون و تبلیغات مناسب است.

  حسینعلی‌زاده، افزود: برای اجرای برنامه‌های گردشگری در سطح روستاها نیازمند همکاری دهیاران هستیم.

  وی، نقش راهوران محله در امور روستایی را تاثیرگذار خواند و خاطرنشان کرد: انگیزه خدمت به مردم باید در راهوران محله ارتقا یافته تا توان توسعه‌ای در روستاها افزایش یابد.

  فرماندار صومعه‌سرا با اشاره به عمده مشکل روستاهای صومعه‌سرا، یادآور شد: روستاهای صومعه‌سرا برای نمایش سرسبزی و زیبایی طبیعی و درونی خود به گردشگران باید عاری از زباله‌های خانگی و صنعتی باشد.

  وی با بیان اینکه دهیاران حافظان اصلی فضای طبیعی و سرسبزی روستایی هستند، متذکر شد: دهیاران مشکل زباله‌های روستایی صومعه‌سرا را برای برطرف کردن موانع گردشگری مدیریت کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro