امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 17 January , 2019
امروز : پنج شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷ - 11 جماد أول 1440
شناسه خبر : 52457
  پرینتخانه » اخبار تایپی, اخبار صومعه سرا, تولیدی, ویژه تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۴:۲۳ |

شفافیت گم شده امروز جامعه/حرف درمانی مشکل خوزستان را حل نمیکند/جبهه مردمی نیروی انقلاب نسبت به گذشته قدم به جلو است

علیرضا زاکانی با اشاره به مشکل قطعی آب و برق در گردو غبار خوزستان گفت: حرف درمانی و مدیریت از راه دور نمیتواند مشکل مردم خوزستان را حل کند، دولت برای حل مشکل باید در خوزستان مستقر شده و از نزدیک به مبارزه با بحران بپردازد.

شفافیت گم شده امروز  جامعه/حرف درمانی مشکل خوزستان را حل نمیکند/جبهه مردمی نیروی انقلاب نسبت به گذشته قدم به جلو است

به گزارش واران خبر : علیرضا زاکانی نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شب گذشته با حضور در مسجد امام حسین (ع) صومعه سرا و با اشاره به شعار اصلی انقلاب یعنی استقلال،آزادی ،جمهوری اسلامی گفت: ما ۳۸ سال است که از نظر سیاسی مستقل هستیم و هیچ کشوری در کره خاکی وجود ندارد که استقلال سیاسی مانند ایران داشته باشند و همه کشورهای جهان به نوعی وابستگی دارند.

وی افزود: اما در زمینه فرهنگ و اقتصاد و ابعاد دیگر نتوانستیم استقلال خود را حفظ کنیم،اگر امروز در بحث اقتصاد به ما فشار می آوردند و یادر بعد فرهنگ تحت فشاریم به خاطر این است که در این بخشها به استقلال نرسیده و هنوز وابسطه ایم؛ پس هنوز ما در نیمه راه هستیم.

وی با اشاره به بخش دوم شعار انقلاب یعنی آزادی گفت: واقع امر این است که اگر از هیاهو بگذریم آزاد ترین کشور در جهان کشور ایران است، چون دیگران به ظاهر آزادند و اگر از خطوطی عبور کنند و صاحبان منافع و ثروت و قدرت را تهدید کنند دیگر آزادی ندارند.

زاکانی با تاکید بر اینکه هنوز به آزادی که زمان انقلاب مد نظرمان بود نرسیده ایم گفت: بالاترین رکن آزادی اجتماعی این است که مردم قدرت سوال کردن از مسئولین و نظارت بر آن را داشته باشند؛یعنی بتوانند امر به معروف و نهی از منکر کنند.

اگر در جامعه ما یا هر جامعه دیگر که بناست روی سعادت به خود ببیند امکانی فراهم نشود که مردم آزادانه در مقابل مسئولین قرار گیرند و آنها را بازخواست کنند،این بخش آزادی به خوبی محقق نشده.

وی در ادامه افزود : متاسفانه امروز در جامعه ما مسئولینی هستند که  بسیار حساس اند و علاقه دارند فقط کسانی که تعریف از آنها میکنند آزاد باشند و صدای کسانی که نهی از منکر میکنند در نیاید و این آزادی را مردم نداشته باشند که بیایند با همه وجود این مطالبات اساسی را از مسئولین داشته باشند.

وی با اشاره به مقفول ماندن احیای قانون اساسی در کشور گفت: قانون اساسی ما یک قانون بسیار پیشرو و قانون مترقی است اما نگاه کنید چند اصل از این قانون زمین مانده است؛یکی از حقوق ملت در اصل ۸قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر مسئولین است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: مهمترین جزء این قانون آن است که مردم بتوانند آزادانه و بی محابا حرف خود و نظر خود را به مسئولین بگویند؛ما انقلاب کردیم که در انقلاب این آرمان ها محقق شود.

وی افزود اگر ناظر به آزادی نسبت به سایر کشور ها سنجش میکنیم ، کشور ما با خیلی ها فاصله دارد و جلو تر است، ما قابل مقایسه با قبل انقلاب نیستیم در آن زمان کسی جرات حرف زدن و انتقاد نداشت و ارزش مسئولین آن زمان آنقدر بود که کسی حق نداشت انتقاد کند، لذا ما نمیخواهیم خود را با آن زمان مقایسه کنیم.

زاکانی با شاره به بخش سوم شعار انقلاب یعنی جمهوری اسلامی است گفت: تحقق شعار جمهوری اسلامی در مسیر پیاده سازی عدالت در جامعه است و بتواند یک الگو فراروی جامعه جهانی بنشاند.

وی افزود: در حال حاضر ما فاصله اساسی با آنچه رهبران انقلاب اسلامی با بیان اسلام ناب محمدی (ص) میگوند داریم؛ یعنی عدالت در جامعه آنگونه که باید و شایسته است صورت نگرفته و مشروعیت ما به پی گیری عدالت در جامعه است.

زاکانی گفت:چرا امام خمینی (ره)  اعتراضشان به اشرافیان و کاخ نشینان چنین بلند است که می فرمایند یک موی کوخ نشینان را به شما کاخ نشینان نمیدهم؟ چرا مقام معظم رهبری اینقدر  صدایشان برجسته است در مقابل  کسانی که دست به بیت المال دارند و اشراف گری را در جامعه رواج میدند؟

وی افزود : اینها به خاطر این است که اشراف گری با روح انقلاب در تضاد است و قرار نبود مسیری را انقلاب اسلامی برود که در جمهوری اسلامی ، کسانی در قدرت قرار گیرند که بی توجهی به ملت و بی دقتی به تحقق عدالت چنان مشهود و بارز باشد؛ لذا ما اینجا دچار آسیب و اشکال هستیم.

مردم سالاری دینی یکی از برجسته ترین دستاورد انقلاب اسلامی است

علیرضا زاکانی با  اشاره به مردم سالاری دینی به عنوان برجسته ترین دستاورد انقلاب اسلامی گفت: این بدان معناست که مردم مشارکت کرده و تعیین سرنوشت خود را انجام دهند.

وی افزود: رهبر انقلاب اهمیت انتخابات را مانند شب قدر میداند و میفرماید: شب قدر مردم پای صندوق های رای است چون با انتخابشان سرنوشتشان را تعیین میکنند.

نماینده دوره قبل مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به  تداوم برگزاری انتخابات در ایران گفت: انتخابات از دو جهت در حال آسیب است که مهمترین آن پیوستگی قدرت و ثروت است.

عده ای به جای شفاف سازی فضای انتخابات با پیوستن قدرت و ثروت شرایط را برای رسیدن اشخاص به مسئولیت هایی میکنند که لیاقت و شایستگی آن را ندارند.

زاکانی با اشاره به تهدید جدی این بخش از مردم سالاری دینی گفت: رهبر انقلاب  در سال ۸۰  در پیامی به سران سه قوه فرمود با مفاسد اقتصادی برخورد شود و هیچکس نباید در این مبارزه مصونیت داشته باشد، حتی کسانی که خود را منتصب به بنده میدانند نباید مصون بمانند از برخورد.

وی در ادامه گفت : رهبر بدترین نوع مانع برای تحقق مردم سالاری دینی و حق و حقوق مردم را پیوستگی بین ثروت و قدرت دانستند و گفتند: فردی خرج میکند مسئول میشود و پس از آن چند برابرش را بر میدارد.

مسئولین رفتار و فعلشان باید دیده شود/شفافیت گم شده امروز ما است

زاکانی با اشاره به حق نظارت مردم بر مسئولین گفت: در انقلاب اسلامی مردم فقط رای نمیدهند بلکه بر مسئولین نظارت هم میکنند.

وی افزود : اگر بناست تا مردم سالاری دینی درست محقق شود و مردم بر مسئولین نظارت کنند باید شفافیت صورت بگیرد که گم شده امروز ما شفافیت است.

نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی در  ادامه گفت: دولت و برخی آقایان علاقه مندند تمام امورات را در محرمانگی و در فضای پشت در های بسته حل کنند که ظلم بزرگی است.

وی با اشاره به محرمانه عمل کردن دولت در بسیاری از فعالیت ها گفت: وقتی مردم به جای جعبه شیشه ایی با جعبه سیاه مواجه هستند و نمیدانند دولت چه کاری میکند، انتظار بر نظارت هم دیگر وجود خارجی نخواهد داشت چون دیگر مردم مطلع نیستند که دولت چه میکند.

هیچکس از جزئیات مذاکرات هسته ایی و برجام خبر نداشت

رئیس کمیسیون ویژه برجام مجلس نهم تصریح کرد: در زمان بررسی برجام وقتی میخواستیم به مسئله ایی رسیدگی کنیم، نمیگذاشتند و میگفتند حضرت آقا به این موضوع رسیدگی کرده، در صورتی که این حرف باطلی بود و رهبر در سخنرانی عید فطر فرمودند : بر مسئله برجام نظارت جدی مسئولین بکنند و مسیر قانونی جدی صورت بگیرد.

وی افزود : آقای شمخانی که از شورای امنیت ملی و از گروه ۵نفره که مسئولیت اولیه بررسی و پیگیری مذاکرات را داشتند گفت: مقام معظم رهبری فقط خطوط کلی را مشخص کردند و در جریان ریز مذاکرات نیستند. حتی ما ۵نفر هم که مسئول رصد ،پیگیری و هدایت مسیر مذاکرات هستیم هم در جریان ریز مذاکرات نبودیم!!

زاکانی با تاکید بر اینکه ما مخالف مذاکره و برجام نیستیم بلکه مخالف کم فروشی و عدم شفافیت هستیم گفت: فاجعه آنجا است که برخی به مذاکره میرفتند و صورت مذاکره را برای کشور نمی آوردند.

وی افزود: وزیر محترم امور خارجه در نامه دوم خود به خانم موگرینی تمام اشکالات نظیر بدقولی هایی که آمریکا و غرب در موضوع برجام انجام داده اند را نوشته است وقتی به آقای ظریف می گوییم نامه را علنی کن تا مردم ببینند، اینکار انجام نمیشود.

زاکانی با بیان اینکه با محرمانه کردن کارها جلو نظارت مردم را میگیرند تصریح کرد: می‌خواهند کاری کنند که مردم از حق خود کوتاه بیایند و مأیوس شوند و نظارت را کنار بگذراند و در اینجاست که نقش نخبگان و عناصر فرهیخته جامعه مشخص میشود که باید جلو از بین رفتن این حق را بگیرند.

وی با اشاره به ایکه بخشی از مردم سالاری دینی عهده داری کارهاست گفت: هرکجا در این سالها به بن بستی رسیدیم دست عنایت الهی از آستیم مردم در آمده و آنها مشکل را حل کده اند.

نماینده اسبق مردم تهران گفت: در ۸ سال دفاع مقدس مردم دفاع کردند و در فتنه ۸۸ هم مردم پرونده آن فتنه را بستند؛ پس چرا کار ملت دست خود مردم نیست.

وی تصریح کرد اگر از روز اول انقلاب نگاه کنید روز به روز دولت ها بزرگتر شدند ولی کارایی آنها کمتر شده، سال ۸۶ رهبر میفرمودند در دوران ریاست جمهوری من کمتر به دولت میرفتم علت آن بود که هر بار میرفتم میدیدم که بار ملت را بر دوش گذاشتند و کمرشان خم شده اما بار ملت را به مردم برنمیگردانند!

در پس پرده، اصل ۴۴ قانون اساسی محلی شد برای غارت گری!

زاکانی با اشاره به مصوبه اصل ۴۴قانون اساسی گفت: هدف از تصویب این اصل این بود که دولت کوچک شود و کار را به مردم واگذار کند و سرمایه های مردم برای کار و تولید فعال شود که متاسفانه در پس پرده اصل ۴۴ را هم تبدیل کردند به محلی برای غارت گری.

وی با اشاره به اینکه پنج کانون تاثیرگذار در کشور داریم، خاطرنشان کرد: نخستین کانون، جایگاه رهبری است و در مدت ۳۸ سال گذشته در بالاترین سطح از رکن رهبری برخوردار هستیم و سید حسن نصرالله دلیل موفقیت حزب‌الله لبنان را تبعیت از ولایت فقیه دانست و گفت که هنر ما این است، هر فرمانی که مقام معظم رهبری اعلام بفرمایند به آن عمل می‌کنیم.

زاکانی گفت:  متاسفانه در کشور ما مشکل اصلی این است ؛ آن کسانی که امکان و شرایط در دستشان است مثل سید حسن نصرالله فکر نمیکنند و تبعیت از رهبری ندارند.

وی افزود : قرار بود در جغرافیای ایران، جامعه اسلامی بسازیم و آن را الگوی دیگران کنیم که به آن عمل نشده و علت آن این بود که مسئولین آن کاری که باید نکردند،آن تبعیت را نداشتند ،آن فهم دقیق از  فرمایشات و الویت های کشور باید می داشتند نداشتند، یا نداشته اند یا نمی خواستند داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه عده ایی امروز مقهور غرب هستند گفت : وقتی کسی اشرافی زندگی کند در برابر زور پایش میلرزد و از تهدید آمریکا میترسد، باید بدانید آمریکا از درون در حال فروپاشی است و توان جنگیدن با ما را ندارد.

زاکانی با اشاره به اینکه برخی مسئولین به مکتب امام خمینی (ره) معتقد نیستند گفت: کسانی هستند که در این کشور مسئولند و به نگاه اجتهادی حضرت امام و مقام معظم رهبر پایبند نیستن.

وی ضمن تاکید بر لزوم مردمی بودن مسئولین گفت: چندی پیش به شخصی گله کردیم که چرا این مقدار ثروت دارید پیغام داده بود که من فقط ۱۵۰۰ میلیارد پول دارم و هفتمین نفرم، شش نفر از مسئولین هستند که بیشتر از من پول دارند!!

حرف درمانی مشکل خوزستان را حل نمیکند

زاکانی با اشاره به مشکل گرد و غبار در خوزستان گفت: چرا دولت از تهران در حال حرف درمانی است و به خوزستان نمیرود تا با مستقر شدن در آنجا مشکل را حل کنند.

وی افزود : مسئول در جامعه اسلامی باید علم و تجربه داشته باشد،عالمانه عمل کند ، در کشور ما متاسفانه شایسته سالاری به معنای درستش حاکم نیست و فرقه گرایی حاکم است و با تغییر یک جریان تا دربان در مدارس عوض میشود.

رئیس کمیسیون ویژه برجام مجلس نهم با اشاره به اینکه مسئول باید ویژگی جهادی داشته باشد گفت:  اگر جبهه را هم میخواستند از تهران مدیریت کنند شکست میخوردیم،روال کار این بود که فرماندهان به جنگ میرفتند و نیرو را فرا میخواندند نه اینکه در تهران بنشینند و بگویند به جنگ برو ، چرا یک عده از مسئولین حال و حوصله کار ندارند و مسئولیت های بزرگ میگیرند و حال کار کردن ندارند.

پول خام فروشی مواد پتروشیمی به جیب عده ایی میرود!

وی با بیان اینکه در مملکت پول و امکان هست و زمینه اشتغال در کشور وجود دارد گفت: یکی از مزایا کشور ایران پتروشیمی است که هیچ وقت هم پتروشیمی تحریم نشده ، در این زمینه ۱۶ میلیون تن کارخانه مستقر  پایین دستی در زمین داریم، کشور ایران تولید کننده و صادر کننده است که متاسفانه مواد خام صادر میشود.

زاکانی گفت:  اگر این مواد خام به این ۱۶ میلیون تن کارخانه وارد شود برای هر میلیون تن کارخانه ۲۰۰ هزار شغل مستقیم ایجاد میشود، در حال حاضر تولید ما ۲٫۵ میلیون تن است که ۵۰۰ هزار نفر شاغل داریم یعنی ۱۳٫۵ تن از کارخانه ما بیکار است و اگر استفاده شود بیش از ۲ میلیون شغل ایجاد میشود؛ پس چرا انجام نمیشود؟ چون بنا است خام فروخته شود تا پولش به جیب یک عده برود!!

وی افزود: در حال حاضر ارزش صادرات ما ۲۰ میلیارد دلار ،با ارزش افزوده ۶۱ درصد است و اگر این حجم از صادرات به صنایع پایین دستی برود ارزش افزوده آن میشود ۳۵۰ درصد،یعنی سود صادرات چند برابر میشود، به اعتقاد بنده عده ایی دستور دارند تا این کار را نکنند.

نماینده اسبق مردم تهران گفت: دولت قبل ۳٫۷ میلیون تن تولید داشت اما این دولت آن را به ۲٫۵ تن کاهش داد این در حالی است که شنیده میشود در سال آینده قرار است به ۱٫۵ کاهش پیدا کند.

وی در ادامه گفت: اگر میبینید سطح رهبری و مردم ممتاز است اما سطح مسئولین مورد قبول نیست دلیلش آن است که نخبگان جامعه وظیفه شان روشنگری است اما این کار را نمیکنند که امید واریم جریانات روشنگری پیشرفت کند.

جبهه مردمی انقلاب اسلامی یک نماینده برای ریاست جمهوری معرفی میکند

زاکانی در پاسخ به سوال یکی از حضار مبنی بر  جبهه مردمی انقلاب اسلامی و کاندید احتمالی گفت: کاندید احتمالی هنوز معلوم نیست اما پای صندوق رای یک نماینده از این جبهه معرفی میشود تا مردم دچار تشویش نشوند.

وی افزود : جبهه مردمی نیرو های انقلاب یک کاری است که نسبت به گذشته یک قدم به جلو است، در گذشته احزاب تصمیم میگرفتند در حال حاضر نماینده های مردم تصمیم میگیرند و در حال حاضر چیزی جایگزینی برای آن نداریم ،عیب و نقض وجود دارد که در حال برطرف شدن است.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.