طرح دو فوریت فراکسیون امید خود زنی سیاسی و دیکتاتوری است/ عقل سیاسی حکم می کند که طرحشان را پس بگیرند و عذر خواهی کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۸ اسفند ۹۵ - ۸:۰۰

  کد خبر : 52527
  نائب ریس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

  طرح دو فوریت فراکسیون امید خود زنی سیاسی و دیکتاتوری است/ عقل سیاسی حکم می کند که طرحشان را پس بگیرند و عذر خواهی کنند

  نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با دیکتاتوری و خودزنی خواندن طرح دو فوریت فراکسیون امید مجلس، گفت: عقل سیاسی حکم می کند که طرحشان را پس بگیرند و عذر خواهی کنند.

  واران خبر: جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار ۸دی نسبت به طرح فراکسیون امید مبنی بر اینکه اگر کسی مابین سخنرانی رسمی و غیر رسمی مسئولان بخواهد سوالی بپرسد که منجر به جلب توجه شود و نظم جلسه برهم بخورد به ماه ها حبس محکوم می شود، واکنش نشان داد و اظهار داشت: طرح دو فوریتی که فراکسیون امید مجلس که در رأس آن آقای عارف حضور دارد و چند نفر از نمایندگان اصولگرایی که به عقیده خودشان مستقل و معتدل ولی متاسفانه چپ می زنند اینها نیز امضاء کرده اند، یک خود زنی سیاسی است.

  وی با بیان اینکه طرحی دو فوریت فراکسیون امید ضد امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: در قانون امر به معروف و نهی از منکر همانطور که مجلس تصویب کرده، نیروهای متدین و مذهبی می توانند به شکل زبانی نسبت به کسانی که خطایی می کنند و مشکلی دارند امر به معروف و نهی از منکر کنند.

  نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه طرح فراکسیون امید توهین به اعتقادات مردم است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر در تعابیر دینی ما وجود دارد و به آن تاکید شده است و این طرحی که ارائه شده به گونه ای توهین به اعتقادات مردم نیز می باشد.

  نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: اگر کسی در یک تجمعی بخواهد به مقدسات توهین کند هر فرد مسلمانی بر او واجب است که امر به معروف کند و اعلام کند که حق توهین ندارد.

  کوچکی نژاد با بیان این نکته که این طرح در مقابل با امر به معروف است، افزود: اگر کسی بخواهد در سخنرانی امر به معروف کند، اعتراض کند و یا اینکه سوالی بپرسد مبنی بر اینکه چرا به مقدسات فحش می دهید، و اگر در حین این صحبت ها جلسه بر هم بخورد این فرد ۲ تا ۶ ماه زندانی خواهد شد.

  وی با دیکتاتوری خواندن طرح دو فوریت فراکسیون امید مجلس، گفت: در این طرح نیروهای نظامی و انتظامی محدود شده اند و من معتقدم که این طرح از نظر سیاسی صحیح نیست و یک روش دیکتاتوری است.

  نماینده رشت افزود: حتی گفته شده است در تجمعات داخلی و شب نشینی و خانه های تیمی که در حال فعالیت علیه نظام هستند، کسی حق ندارد گزارش بدهد و یا اینکه امر به معروف کند که شما چرا در حال فعالیت بر علیه نظام کار می کنید.

  نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این تذکر که از آقای عارف بعنوان کسی که خود را لیدر جریان چپ می داند و یا همان فراکسیون امید را اداره می کند، بعید است چنین طرحی را ارائه کند و به عنوان سر لیست امضاء کنندگان این طرح قرار بگیرد، ادامه داد: اگر آنها عقل سیاسی داشته باشند باید این طرح و امضای خود را پس بگیرند و از اینکه همچین طحی را ارائه کرده اند، عذرخواهی کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro