انتقاد استاندار گیلان از محیط زیست/مسؤولان محیط زیست نمی‌دانند که در دنیا روی دریا پتروشیمی احداث می‌کنند/سواد این علم را نداریم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۲ اسفند ۹۵ - ۸:۰۱

  کد خبر : 52751
  در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان صورت گرفت

  انتقاد استاندار گیلان از محیط زیست/مسؤولان محیط زیست نمی‌دانند که در دنیا روی دریا پتروشیمی احداث می‌کنند/سواد این علم را نداریم

  استاندار گیلان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید در این استان از مرز ۱۰۲ درصد گذشته است، از عملکرد مسؤولان حفاظت محیط زیست در جلوگیری از اجرای طرح‌های گیلان انتقاد کرد.

  به گزارش واران خبر به نقل از و به نقل از فارس، محمدعلی نجفی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با تسلیت ایام فاطمیه(س) اظهار کرد: سال ۹۶ را محور توسعه گیلان اعلام کردیم.

  وی به اقدام مثبت در پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: در سال جاری پرداخت تسهیلات در بخش صنعت و کشاورزی گیلان اتفاق خوبی افتاده است.

  استاندار گیلان با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید پیشگام هستیم، تصریح کرد: امسال سهمیه استان در تسهیلات رفع موانع تولید ۴۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که تاکنون ۴۸۲ میلیارد تومان پرداخت شده و از مرز ۱۰۲ درصد عبور کرده‌ایم.

  وی در ادامه با انتقاد از مسؤولان حفاظت محیط زیست در جلوگیری از اجرای طرح‌ها در گیلان، بیان کرد: حفاظت محیط‌زیست هنوز خود را با استانداردهای جهانی تطبیق نداده است.

  نجفی ادامه داد: مسؤولان حفاظت محیط زیست نمی‌دانند اکنون در دنیا روی دریا پتروشیمی احداث می‌کنند و سواد آن را نداریم که بدانیم این امر از نظر علمی امکان‌پذیر است.

  استاندار گیلان بر احداث تاسیسات گردشگری و تفریحی در ساحل دریا تأکید کرد و گفت: گیلان در بخش زمین با مشکل مواجه بوده و اکنون دیگر در شهرها هتل احداث نمی‌کنند و دانش هتل‌سازی را باید کسب کنیم زیرا با رویکرد گردشگری با ورود هر یک نفر گردشگر ۶ نفر شغل ایجاد می‌شود.

  وی توسعه گردشگری سالم و حلال در ادبیات امروز را ضرورت دانست و یادآور شد: تعداد ۱٫۵ میلیارد نفر جمعیت مسلمان در جهان وجود دارد و باید بتوانیم سهمی از گردشگران را به خود اختصاص دهیم.

  نجفی با بیان اینکه ۷۱ منطقه نمونه گردشگری در گیلان تعریف شده است، متذکر شد: باید بتوانیم برنامه‌ریزی لازم در بخش گردشگری داشته باشیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro