امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 4 August , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ - 26 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 52857
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا, تولیدی تاریخ انتشار : 04 مارس 2017 - 19:01 |

پارک های محلی و ست های ورزشی در روستاها ترویج داده شود

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه زیرساخت های ورزش همگانی باید در سطح شهرستان آماده شود، تصریح کرد: پارک های محلی و ست های ورزشی در روستاها ترویج داده شود تا مردم با ورزش های همگانی آشنایی بیشتری پیدا کنند.

پارک های محلی و ست های ورزشی در روستاها ترویج داده شود

به گزارش خبرنگار واران خبر، مهندس علی فتح اللهی امروز در جلسه شورای ورزش همگانی با بیان اینکه این ورزش باید در سطح جامعه ترویج داده شود، اظهار داشت: حضرت رسول اکرم(ص) بر ۳ ورزش شنا، تیراندازی و سوارکاری تاکید داشته اند.

وی با بیان اینکه در زمان پیامبر(ص) تجهیزات امروزی برای جنگ وجود نداشت لذا برای هر مسلمان فراگیری سه رشته ورزشی فوق فراهم می شد، افزود: امروزه با توجه به تکنولوژی روز کمترین تحرکات را از خود گرفته ایم و همه کارها را با کنترل از راه دور انجام میدهیم.

فرماندار صومعه سرا با تاکید بر اینکه ورزش همگانی باید با فرهنگ عمومی جامعه تلفیق شود، گفت: نباید انتظار داشته باشیم که همه چیز برای فرهنگ سازی از مردم شروع شود بلکه اگر ما مسئولان ماهی یکبار با دوچرخه به محل کار خود بیاییم، شاید در وهله اول برای مردم خنده دار باشد، اما رفته رفته به یک فرهنگ تبدیل می شود.

فتح اللهی با بیان اینکه زیرساخت های ورزش همگانی باید در سطح شهرستان آماده شود، تصریح کرد: پارک های محلی و ست های ورزشی در روستاها ترویج داده شود تا مردم با ورزش های همگانی آشنایی بیشتری پیدا کنند.

در ادامه جمشید رستگار، رئیس ورزش و جوانان صومعه سرا با بیان اینکه همه ادارات مربوطه در راستای اجرایی کردن ورزش همگانی باید همکاری داشته باشند، خاطرنشان کرد: در طول سال همایش های پیاده روی مختلفی به مناسبت های گوناگون در سطح شهرستان برگزار می شود که زمینه خوبی برای ترویج فرهنگ ورزش همگانی است.

وی با بیان اینکه نباید ورزش همگانی را فقط در همایش های پیاده روی دید، گفت: ورزش همگانی را می توان در همه ورزش ها پیاده کرد.

رئیس ورزش و جوانان صومعه سرا با اشاره به دستورالعمل تشکیل شورای همگانی استان، گفت:

بر اساس بند ۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ،نظر به اینکه توسعه ورزش همگانی به عنوان یک استراتژی اصلی،وظیفه حاکمیتی دولت در جهت ارتقاء سلامت جسمانی،روانی و ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی می باشد.در این راستا و به منظور تامین حفظ و ارتقاء سلامت افراد جامعه لازم است که عوامل تاثیر گذار بر سلامت،همانند ارگانهایی که به نحوی با موضوع آموزش و تعلیم و تربیت درگیر و از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند به خوبی شناسایی شوند .

لذا ضروری است در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توسعه ورزش همگانی با بهره گیری از ابزارهای قانونی در این زمینه،همانند سند چشم انداز ۲۰ ساله و برنامه پنجم توسعه و با همکاری و مشارکت کلیه وزارتخانه ها،سازمانها و ارگانها بر عوامل فرهنگی و اجتماعی تاثر گذار بر سلامت اقدام نماییم و با مشارکت وهمکاری یکدیگر، در زمینه توسعه ورزش همگانی و فعالیت بدنی به عنوان یکی از بهترین عوامل موثر در  بهره مندی آحاد ملت عزیز ایران اسلامی از نعمت سلامت را طراحی کنیم . در این راستا امید است تا با حمایتهای موثر مسئولین و مقامات دستگاههای ملی و استانی بخصوص استانداران محترم و تشکیل شوراهای همگانی در استانها بتوانیم با برنامه میان مدت و بلند مدت شاخصهای افزایش طول عمر،پایین آوردن هزینه درمان و شادابی و نشاط را در جامعه بهبود بخشیم .

 

به منظور نظارت و تعیین سیاستهای کلی ورزش همگانی و با عنایت به سند راهبردی طرح جامع ورزش کشور و اساسنامه شورای عالی ورزش همگانی کشور ، شورای استان و با عضویت نهادها و ارگانها و دستگاههای مرتبط در همه استانها به ریاست استاندار محترم تشکیل می گردد تا در خصوص برنامه ریزی و سیاستگزاری کلان توسعه و تعمیم ورزش همگانی در بین اقشار مختلف جامعه با مشارکت همه دستگاههای مرتبط اقدام نماید .

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۱
  1. عبوری :
    06 مارس 17

    ای کاش شهرستان صومعه سرا شخصیتی مانند مهندس موسوی صاحب کارخانجات فومن شیمی که فردی نیکوکار و عاشق شهرش داشتیم . امروزه همه آمار بیکاران جوانان را می دانید ، چرا درهمین شهرصنعتی صومعه سرا صنایع مادر مستقر نمیشود ، باتوجه به افزایش جمعیت شهر صومعه سرا جوانان جویای کار بیشتر شده اند . نگذارید صومعه سرا به شهرفرصت های سوخته معرف شود. وزیرا بارها جهت افتتاح صنایع بزرگ به اصفهان رفته. همه دولت ها قبل مراکز صنعتی را به بهانه های مختلف فقط به استانهای کویری مانند یزد، کرمان ، اصفهان برده اند ، وقتی به گیلان میرسند می گویند مردم بایدخودشان تلاش کنند. بیشتر صنایع بزرگ گیلان تعطیل است. وضعیت کارخانجات چوکا، شفارود، اسالم ، کارخانجات بزرگ پوشش، ایران برک پوپلین، فرش گیلان، کارخانه پرسان، ریسندگی خاور چگونه باید برای جوانان گیلانی کار بوجود آورد .
    وزرا اصفهانی و کرمانی و یزدی سالهاست کارخانجات صنعتی را به استانهای خود برده اند.و به توسعه مترو ، هتل ها ساخته اند ، و الان به ساخت هواپیما و هلیکوتر روآورده اند یعنی صنایع مادر و مهم کشور.در بسیاری استانها شرکتهای خودروسازی فعال است. چرا پای خودروساز بزرگ خارجی را به شهرک صنعتی باز نمی کنید. شرکتها بزرگ سازنده قصد تولید خودرو در ایران دارند، باید تلاش شود در شهرصنعتی صومعه سرا تا سرمایه گزاری شود .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.