یکی از موانع خصوصی سازی درکشور دولت است/ شرکت های دولتی پس از واگذاری وضعیت بهتری دارند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۶ اسفند ۹۵ - ۸:۰۰

  کد خبر : 52900

  یکی از موانع خصوصی سازی درکشور دولت است/ شرکت های دولتی پس از واگذاری وضعیت بهتری دارند

  سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:یکی از موانع خصوصی سازی درکشور خود دستگاه های اجرایی هستند.

  واران خبر: سیدکاظم دلخوش اباتری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صحبت های اخیر وزیر اقتصاد در خصوص موانع خصوصی سازی در کشور گفت:روند خصوصی سازی با چند مشکل در کشور مواجه است که یکی از این مشکلات، دستگاههای اجرایی و دولت است.

  نماینده مردم صومعه سرا درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال های گذشته مشخص شده که هنوز نحوه واگذاری را یاد نگرفته ایم،افزود: خود بخش خصوصی نیز هنوز فعالیت درعرصه اقتصاد را به طور کامل آموزش ندیده است؛درحالی که باید با احصاء قوانین،آنجاکه لازم است به دنبال حقوق خودش برود، بدرستی این کار را انجام دهد.

  دلخوش اباتری با اشاره به این که برای خصوصی سازی باید کار کارشناسی انجام داد، خاطرنشان کرد:به نظر می رسد که دراین زمینه با مشکل قانونی مواجه نیستیم بلکه قوانین کشور در این بخش کامل و متقن است اما بخش خصوصی باید تلاش خود را بیشتر کند.

  وی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود با بعضی از واگذاری ها شرایط بدتر شده است، تصریح کرد:بنده شرایط بدتری در شرکت های دولتی واگذار شده به بخش خصوصی مشاهده نمی کنیم بلکه به نظر می رسد که این شرکت ها از وضعیت بهتری برخوردار شده اند.

  عضوهیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خصوصی سازی نه تنها از طریق افزایش بهره‌وری می‌تواند دولت را چابک‌تر کند،بلکه باعث استفاده بهینه از منابع نیز خواهد شد.

  گفتنی است؛ “علی طیب نیا”، وزیر اقتصاد و اموردارایی گفته است که به نظر می‌رسد عزم جدی در رابطه با خصوصی سازی وجود ندارد و مقاومت‌ها از سوی مقامات ملی و محلی بسیار بالا است. من با تمام توان خودم در مقابل این مقاومت‌ها ایستاده‌ام.عده ای با خصوصی‌سازی‌ها مخالفت می‌کنند، اما باید به صراحت گفت که تفکر دولتی در مغز مدیران ما نهفته است و مدیران محلی و شهرستانی از این شرکت‌ها نفع می‌برند؛ چرا که شرکت دولتی یعنی منبع تولید رانت، سفر خارجی، عضویت در هیأت مدیره، حقوق نجومی، مَفسده و استخدام هر کسی که این افراد لازم دارند، به همین دلیل است که به جای هزار نفر در یک شرکت دولتی، پنج هزار نفر استخدام می‌شوند که این استخدام‌ها هم به اعتبار ارتباطات دوستی و فامیلی صورت می‌گیرد./

   

  ۴ ديدگاه

  1. اعتبار گفت:

   از وعده های دلخوش، چیزی روی زمین قابل رویت نیست. شهرستان صومعه سرا بیشتر اوقات در برزخ بدقولی مسئولین بوده . در مناطق گردشگری صومعه سرا هیچ زیرساخت جهت اسکان امنیت توریست وجود نداریم . کجای حیات وحش سلکه ، هفت دغنان ، مناره آجری گسکر پل تاریخی گوراب‌ تولم ، پل گازوربار باید برویم تمام مراکز گردشگری و تاریخی صومعه سرا مانند جزیرها مختلف پراکنده اند. و شرایطی جهت اتصال مراکز تاریخی و سیاحتی فراهم نشده. همین الان شهروند صومعه سرایی جاهای مناسب و متنوع جهت تفریح و استراحت ندارند. گسترش و توسعه ترمینال صومعه سرا یادتان رفته آقای دلخوش چرا آبراه بی نوا گازروبار را از فاضلاب نجات نمی دهید . و شرایط را برای پارک ساحلی و قایقرانی احیا نمی کنید. بااستفاده از سیستم های تصفیه فاضلاب دفع اصولی آن برای پارک ساحلی فراهم میشود.

  2. 24 گفت:

   ( یکی از موانع خصوصی سازی درکشور دولت است/ شرکت های دولتی پس از واگذاری وضعیت بهتری دارند ) آقای دلخوش چرا صورت مسئله عوض می کنید

  3. خریدار گفت:

   دلخوش جان کمی درخصوص شهرستان خودت را کار بده ، هر روز فاصله صومعه سرا با شهر همسایه زیادتر می شود. الان طوری شده در شهرستان خودمان بین توسعه بخش های شهرستان با خود مرکز شهر فاصله افتاده . مثل توسعه گوراب زرمیخ چندبرابر از مرکزصومعه سرا بیشتر ترقی کرده . شهردار ما هنوز همان میادین و پیاده رو های قدیمی را رنگ لعاب می کند بجای ایجاد خیابانهای و میادین جدید.

  4. روزبه گفت:

   مهمانان ما را فقط ببریم ضیابر حلوا بخورند یا یک کیلو برنج بگیرند. ما نمایشگاه بزرگ و دایمی و امکانات گردشگری لازم داریم ما می توانیم پارک ساحلی داشته باشیم این مجسمه مرد عرب را از میدان شهر دور کنید و به فرهنگ گیلان توجه کنید ببیند مسافر میاید یا نه حاجی دلخوش کجاییکجای صومعه سرا باید گردشگر ببیند مناره بازارخراب شده . پل گاز روبار یا خرابه گسگرات چگونه باید مهمانان را هدایت کرد متاسفاً صومعه سرا مناطق تاریخی منسجمی ندارد تازه زیرساختی نه محل استراحت نمازخانه یا سرویس بهداشتی توریست درب خانه چه کسی جهت رفتن به توالت مراجع کنند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro