هیچ اقدام محکمی در زمینه ی معضل پسماند در استان انجام نشد/ بحران پسماند مسئله ای سیاسی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۷ اسفند ۹۵ - ۲۳:۰۳

  کد خبر : 52946
  رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان؛

  هیچ اقدام محکمی در زمینه ی معضل پسماند در استان انجام نشد/ بحران پسماند مسئله ای سیاسی است

  رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان گفت: تاکنون مسئولان اقدام مهمی در زمینه ی امحای زباله ی سراوان رشت نکرده اند.

  سردار نظر علی علیزاده عصر امروز در دهمین مجمع بسیج استان گیلان در سالن اجتماعات ناجا با بیان اینکه بحث پسماند نه فقط یک بحران بلکه یک مسئله ی سیاسی نیز تلقی میشود اظهار داشت: این مطلب آنقدر ادامه پیدا کرد که امروز به یک بحران تبدیل شده است.

  وی با طرح این پرسش که آیا این امکان وجود نداشت که این مسئله تا این حد بحرانی نشود تصریح کرد: آنچه مهم است این مطلب است که آنگونه که باید به این موضوع رسیدگی نشد و تاجایی پیش رفت که به این بحران رسیدیم.

  علیزاده با اشاره به اینکه مدیریت اینکار به مدیرانی که مستقیم یا غیر مستقیم با این بحث ارتباط دارند بر میگردد افزود: بسیج و سپاه مسئولیت مستقیم ندارد اما از آنجا که هیچ توجهی به این مسئله نشد و تنها یک نوع گفتار درمانی برای اقناع مردم بوده است.

  وی مسئله ی پسماند را معضلی دانست که با جان مردم سر و کار دارد و گفت: من نمیخواهم سیاه نمایی کنم اما این موضوع به زندگی تک تک ما ارتباط دارد اما آنها که باید آستین بالا بزنند حرکتی نمی کنند.

  علیزاده مطالبه ی مردمی را مطابق با خواست مدیران استان دانست و اظهار کرد: بسیج این ظرفیت را دارد بحث آموزش و فرهنگ سازی درباره معضل زباله را اجرا کند، بسیج میتواند آموزش را انجام دهد اگر هزینه ی جزیی هم وجود داشته باشد بسیج این ظرفیت را دارد.

  رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با بیان اینکه باید جهادی در این میدان وارد شد گفت: همه باید گمان کنیم رزمنده ایم و به طور جهادی این معضل زباله را در استان حل کنیم.

  وی با بیان اینکه انتظار بسیج پیگیری مسئولان است تصریح کرد: بسیج و سپاه هم در این زمینه حمایت خواهند کرد، ما یک دبیرخانه ای را در بسیج سازندگی هماهنگ میکنیم و این موضوع را به طور جد پیگیری میکنیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro