صومعه‌سرا میزبان برگزاری مسابقات استانی سرود و تئاتر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۹۵ - ۱۵:۵۹

  کد خبر : 53162
  معاون پرورشی و تربیت بدنی صومعه سرا:

  صومعه‌سرا میزبان برگزاری مسابقات استانی سرود و تئاتر

  معاون پرورشی و تربیت بدنی صومعه سرا گفت: مسابقات استانی سرود و تئاتر همزمان با اردیبهشت ماه در صومعه سرا برگزار می‌شود.

  پرویز امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار واران خبر با بیان اینکه سی‌وپنجمین دوره مسابقات فرهنگی، هنری، قرآن و احکام در بخش آموزشگاهی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: مراحل آموزشگاهی این مسابقات در آذرماه و مرحله شهرستانی در اسفندماه برگزار شد.

  وی افزود: مرحله شهرستانی مسابقات در قالب رشته‌های  قرآنی، قرائت، حفظ، احکام، صحیفه سجادیه، درس هایی از قرآن و حفظ عمومی و در رشته های هنری شامل سرود، تئاتر، داستان، مقاله پژوهشی، وبلاگ، نشریه الکترونیکی بود.

  معاون پرورشی و تربیت بدنی صومعه سرا با بیان اینکه مسابقات در دو بخش حضور و غیر حضوری برگزار شد،گفت: مساباقت در مدرسه فاطمیه به صورت حضوری و بخش سرود و تئاتر هم در کانون شهید بهشتی برگزار شد.

  امیدی با اشاره به اینکه در مرحله آموزشگاهی بالغ بر ۹ هزار دانش آموز و بعد از داوری در مرحله شهرستانی یک هزار نفر حضور داشتند، تصریح کرد:  کسانی که رتبه اول هر رشته را کسب کردند به مرحله استانی راه یافتند.

  وی با بیان اینکه مراحل استانی کمسابقات از ۲۱ اسفند ماه در رشته های قرآنی، مداحی و … به میزبانی خمام آغاز شد و تا ۲۵ اسفند ادامه داشت، خاطرنشان کرد: متعاقبا در سال ۹۶ از ۱۹ فروردین آغاز می شود و تا چهارم اردیبهشت ادامه دارد.

  معاون پرورشی و تربیت بدنی خاطرنشان کرد: بلافاصله از ۵  اردیبهشت مسابقات سرود و تئاتر استانی به میزبانی شهرستان صومعه سرا آغاز و مسابقات ادبی هم در دیگر شهرستان ها برگزار می شود.

  امیدی اظهار داشت: مراحل کشوری مسابقات از اواخر تیرآغاز می شود و تا پایان شهریور ادامه دارد.

  ۲ ديدگاه

  1. عبدالله گفت:

   ببخشید یعنی که مسابقات سرود غیر حضوری در فروردین ماه برگزار می گردد

  2. ویک گفت:

   آیا فقط با دادن کتاب راهنماگردشگری می شودمسافران را به صومعه سرا آورد. دراین محل های نیاز به پارکینگ نمازخانه، سرویس بهداشتی رایگان داریم.
   سالهاست خیابان و میدان بزرگ در صومعه سرا ساخت نشده. ترمینال هم بسیار کوچک و نامناسب است. خیابانها کم عرض باریک همین مقدار عبور را از مردم گرفته خبری از تعریض خیابان و کوچه های نیست، ترافیک سالهاست سهم مردم صومعه سرا از گردشگری است. با توسعه گردشگری می توان به صنعت هتلداری صومعه سرا کمک کرد. شهرداری صومعه سرا نهایت تلاش را جهت زیباسازی جدول ها وچراغ ها شده و فکر اساسی نکرده.
   با نصب بنرها ی رنگین مردم استان گیلان فکر می کنند که صومعه سرا گلستان شده .
   محل ها شهری و روستاها آسفالتش بصورت نیمکار رها شده.عقب ماندگی با این کارها برطرف نمیشود.صومعه سرا حتی خانه معلم نداریم

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro