امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 12 April , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰ - 1 رمضان 1442
شناسه خبر : 5334
  پرینتخانه » اخبار روز ایران و جهان, سیاسی تاریخ انتشار : 31 دسامبر 2012 - 9:18 |

سایت بانک قوامین هک شد/بی حیایی انگلیسی ها از حد گذشت!

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، اخبار ویژه روزنامه های امروز را می توانید در اینجا بخوانید. *کیهان: بحران پرتگاه مالی آمریکا سند حقانیت جنبش تسخیر وال استریت بن بست دولت و کنگره آمریکا بر سر نحوه عبور از پرتگاه مالی، تشدیدکننده بی اعتمادی عمومی نسبت به نظام سرمایه داری حاکم خواهد بود. نشریه فارین […]

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، اخبار ویژه روزنامه های امروز را می توانید در اینجا بخوانید.

*کیهان:

بحران پرتگاه مالی آمریکا سند حقانیت جنبش تسخیر وال استریت

بن بست دولت و کنگره آمریکا بر سر نحوه عبور از پرتگاه مالی، تشدیدکننده بی اعتمادی عمومی نسبت به نظام سرمایه داری حاکم خواهد بود.

نشریه فارین پالیسی درباره پرشدن سقف کسری بودجه آمریکا و عدم تفاهم دولت و کنگره در این زمینه نوشت: سیاستمداران آمریکایی در حال پیگیری یک بازی خطرناک با اقتصاد جهانی و نیز اقتصاد این کشور هستند.

با این حال به نظر می رسد که آنها با این بازی در واقع در حال لطمه زدن به خود و نظام آمریکا هستند. با توجه به اینکه تنها چند روز به سقوط اقتصاد آمریکا به پرتگاه مالی باقی مانده و اقتصاد آمریکا تنها چند روز تا افزایش شدید مالیات های مردم آمریکا و نیز کاهش شدید بودجه فاصله دارد، بدون شک مسئله پرتگاه مالی تبدیل به یک مشکل عمده شده است.

این نشریه می افزاید: ممکن است کنگره و کاخ سفید در آخرین لحظه به توافق دست یابند با این حال محتمل ترین پیامد این است که کنگره و کاخ سفید به بازی کنونی خود ادامه دهند و پس از آنکه اقتصاد آمریکا ضربه خورد آنگاه خواهند نشست و برای ترمیم آن چاره اندیشی خواهند کرد.

همانطور که شمار زیادی از تحلیلگران پیش از این اشاره کرده اند، مذاکره میان باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و جمهوریخواهان در کنگره برای دو طرف تبدیل به بازی برد و باخت شده است به طوری که اگر هر یک از طرف ها یک گام عقب بردارد چیزهای زیادی از دست خواهد داد. با این حال اگر هیچ یک از طرف ها عقب نشینی نکند پیام برای هر دو بد خواهد بود.

فارین پالیسی خاطرنشان کرد: نکته متناقض این است که دو حزب اصلی آمریکا به نقطه ای رسیده اند که تلاش دارند هر کاری که یک طرف انجام می دهد، بهتر آن را انجام دهند. با این حال پیش بینی های تئوریک دال بر این مسئله است که هیچ یک از طرف ها به طرف مقابل امتیاز نخواهد داد و مذاکرات در نهایت با شکست روبه رو می شود. این دقیقا پیش بینی هری رید رهبر اکثریت سنای آمریکا در اواسط هفته گذشته است.

به هر صورت، هر دو طرف در این نبرد سیاسی به شدت به دنبال تامین منافع خود هستند. جمهوریخواهان نمی خواهند که ضعیف دیده شوند با این حال همزمان به شدت شاهد آن هستند که تعهداتشان درباره عدم افزایش مالیات ها به شدت دست و پایشان را بسته است. از سوی دیگر اوباما به شدت به دنبال زیر پا نگذاشتن قول انتخاباتی خود مبنی بر افزایش مالیات اقشار ثروتمند است و دموکرات ها امیدوارند که قدرت خود را افزایش دهند.

نشریه آمریکایی تاکید کرد: با این حال متاسفانه به نظر می رسد که هیچ کس به فکر اقتصاد آمریکا و میلیون ها آمریکایی نیست که همچنان بیکارند. با این حال به نظر می رسد که سیاستمداران آمریکا حتی به دلایل خودخواهانه نیز باید چنین باشند.

در واقع اوضاع تبدیل به یک بازی پیچیده و تو درتو شده است. بازی بزرگتر و البته مهمتر بازی میان سیاستمداران و مردم آمریکا است. در این بازی حرکت نخست با سیاستمداران است. آنها می توانند درباره مسئله پرتگاه مالی به توافق برسند یا نه. اگر به توافق نرسیدند این مردم آمریکا هستند که درست مانند بحران بدهی اخیر دچار بحران خواهند شد.

شاخص های بازارهای مالی به شدت سقوط خواهند کرد، هزینه های بخش خصوصی کاهش می یابد و فرایند احیای اقتصاد آمریکا متوقف خواهد شد یا حتی با پیامدهای وخیم تری روبرو خواهد شد.

این نشریه خاطرنشان کرده است: حتی اگر سیاستمداران آمریکایی موفق شوند که طی چند هفته آتی در این باره به توافق دست یابند، طی همین مدت کم، آسیب های جدی به اقتصاد آمریکا وارد خواهد شد. بی ثباتی و خرید و فروش های واکنشی آسیب هایی غیرضروری اما جدی به اقتصاد آمریکا وارد خواهد کرد و سرمایه گذاران در سراسر جهان آمریکا را محلی پرریسک برای تجارت خواهند دید.

حرکت دوم با مردم آمریکا خواهد بود. آنها هستند که تصمیم می گیرند به سران سیاسی خود و کل نظام اعتماد کنند. مسئله ای که مشخص است این است که اعتماد مردم آمریکا به دولت آمریکا روندی نزولی را طی می کند و رویدادهایی شبیه به این می تواند این روند را تسریع کند. از آنجا که اعتماد مردمی به دولت یک مسئله حیاتی به شمار می رود، این یک رسوایی برای دولت آمریکا خواهد بود.

افسر ضداطلاعات ارتش آمریکا از نفوذ سپاه پاسداران می گوید

افسر بازنشسته ضد اطلاعات ارتش آمریکا گفت سپاه پاسداران ایران توانمندی زیادی برای جمع آوری اطلاعات از اهداف مختلف در خاک آمریکا کسب کرده است.

استیون اوهن مولف کتاب «سپاه پاسداران تهدید در حال رشد و دولت آمریکا در خواب» در گفت وگو با تلویزیون بی بی سی و در پاسخ این سوال که چه چیزی دولت آمریکا را نگران نفوذ ایران در آمریکای لاتین کرده، گفت: باید در نظر داشت که خیلی از قانون گذاران آمریکا در این باره نگران بودند و قانونی با اکثریت مطلق سنا و مجلس نمایندگان تصویب شد و به اوباما داده شده که آن را امضا کند.

وی اظهار داشت: مشخص نیست آیا دولت برای این قانون علاقه زیادی داشته یا اینکه قانون بیانگر نظر نمایندگان کنگره است که نگران نفوذ سپاه پاسداران و مخصوصا سپاه قدس در آمریکای لاتین هستند.اوهن خاطرنشان کرد: فعالیت سپاه پاسداران فراتر از افغانستان، عراق و لبنان است آنها در آفریقا هم حاضرند و سال هاست که در آمریکای لاتین هم هستند.

اوهن تصریح کرد: آنها سال ها است که در منطقه مرزی برزیل، پاراگوئه و آرژانتین و اخیرا با اتحاد با هوگو چاوز که او هم ایده های ضد آمریکایی دارد، فعالیت می کنند. سپاه پاسداران مهمترین مهره ایران برای یافتن متحدان تازه و ایجاد توانایی عملیاتی از آمریکای لاتین تا مکزیک و مرز آمریکا بوده است.

وی اضافه کرد: سپاه پاسداران به خصوص از طریق بازوی حزب الله توانمندی قابل ملاحظه ای برای جاسوسی علیه بسیاری از اهداف در خاک آمریکا به ویژه ساختمان های دولت فدرال یا اهداف نرم مانند مراکز خرید و ورزشگاه ها و تاسیسات زیربنایی کسب کرده است.

«اپوزیسیون باید برخوردی خاکستری با هاشمی داشته باشد».

پایگاه اینترنتی رادیو زمانه، وابسته به اپوزیسیون که از هلند مدیریت می شود، در تعیین گزاره فوق نوشت: تکلیف نیروهای دموکراسی خواه [اسم مستعار اپوزیسیون ضدانقلاب] با هاشمی رفسنجانی در برخورد با هاشمی رفسنجانی در مقطع کنونی که مورد حمله اصولگرایان تندرو قرار دارد چیست؟

پاسخگویی به این سؤال وقتی دشوار می شود که در نظر بگیریم رفسنجانی، سنگر مقاومت بخش میانه روی نظام در تحولات اخیر عرصه قدرت است و بخش تندرو و مسلط حکومت، وی را آماج حمله کرده است. البته اقتدار رفسنجانی در داخل حکومت رو به زوال است اما او هنوز در نظام سیاسی ایران پتانسیل های محدودی دارد.

هاشمی رفسنجانی تلویحاً از جنبش سبز حمایت کرد و اخیراً نیز موضع مثبتی در انتقاد از برخوردهای افراطی دهه شصت گرفت اما در عین حال روایت او از اتفاقات آن دوران تحریف آمیز بوده و با هدف سفیدنمایی اقدامات خود صورت می گیرد.

«مردی برای تمام فصول قدرت»، برازنده ترین نامی است که می توان با بررسی سابقه عملکرد هاشمی رفسنجانی به او داد. رفتار متغیر رفسنجانی که چارچوب مشخصی نداشته و تحت عنوان عملگرایی و اعتدال توجیه شده، اعتمادآفرین نیست. دشوار بتوان اصول و مولفه های رفتاری ثابتی را در عملکرد وی یافت.

اکثر اقدامات او با در نظر گرفتن حداکثر منافع در معادلات قدرت قابل فهم است.در حال حاضر این تردید وجود دارد که اگر هاشمی رفسنجانی دوباره به قدرت بازگردد، به مواضع کنونی خود پشت کند و رفتار اقتدارگرایانه قبلی را پیش گیرد.

رادیو زمانه با حمله به سوابق انقلابی آقای هاشمی رفسنجانی، اتهامات گذشته افراطیون در سال ۷۸ را تکرار کرده و نوشت: سیاه ترین پرونده دوران ریاست جمهوری رفسنجانی، قتل های روشنفکران و نویسندگان است. او مخالفتی با این اقدامات نکرد و پاسخی به خانواده های جان باختگان نیز نداد. اما در مجموع چهره او در مقایسه با حاکمیت قابل تحمل تر و به طور نسبی بهتر بود. او از مدرنیته دفاع می کرد و بهترین عملکردش در حوزه اقتصادی بود.

اگر چه فساد و تورم در دوره رفسنجانی رشد کرد و فاصله طبقاتی و فقر گسترش یافت، اما پیشرفت در صنعت و زیرساخت های اقتصادی کشور محسوس بود. او کماکان از فضای بسته سیاسی دفاع می کرد، اما به فضای باز فرهنگی هم روی خوش نشان داد و آزادی مطبوعات را به شکل محدود پذیرفت.

این پایگاه وابسته به اپوزیسیون ادامه می دهد: اما رفسنجانی عنایتی به توسعه سیاسی نداشت. می توان گفت او در کل دغدغه دموکراسی را ندارد… داوری منفی و ریشه دار اجتماعی نیز مشکل بزرگ هاشمی است. از دید کثیری از افراد معمولی، وی نماد قدرت و مدافعان وضع موجود است.

اگر چه این تصویر دستکم در حال حاضر با واقعیت تطبیق ندارد و رفسنجانی دیگر مرد قدرتمند دهه شصت و اوایل دهه هفتاد نیست، اما او در عین حال رفتار اعتمادآفرینی نداشته تا نظر نیروهای خواهان تغییر را جلب کند. البته خود هاشمی نیز تمایلی به تبدیل خود به اپوزیسیون را ندارد و می خواهد درون نظام سیاسی باقی بماند. او خود را چکش تعادل می پندارد و مزیتش را در میانجیگری بین دو جناح اصلی و قرار گرفتن در حد وسط می داند.

رادیو زمانه در ادامه با طرح این پرسش که «حالا با این توصیفات، باید با رفسنجانی چگونه برخورد کرد؟» خاطرنشان کرد: باید نقاط مثبت و منفی وی را توأمان در نظر گرفت. حضور او در معادلات قدرت می تواند فضای تنفس ایجاد کند. بنابراین شایسته نیست در نقد عملکرد او بهانه به دست حکومت داد اما این مسئله نباید به گونه ای باشد که فضا به دو قطبی هاشمی و حکومت ختم شود. این معادله وجه دیگری دارد و آن هم جنبش دموکراسی خواهی است.

تصویری که خانواده هاشمی از وی ارائه می دهند با واقعیت ها سازگار نیست… اساساً کارنامه هاشمی رفسنجانی نه آن طور که طرفداران و خانواده اش می گویند سفید است و نه آن گونه که برخی از مخالفان دو آتشه توصیف می کنند، سیاه. عقلانیت سیاسی اقتضا می کند که با او برخوردی خاکستری داشته باشیم.

در عین حال با دفاع از اقدامات مثبت رفسنجانی می توان وی را سمت اصلاح و جبران اشتباهات گذشته ترغیب کرد. ضمن این که باید هوشیار بود تا در دام بازی های قدرت طلبانه احتمالی وی نیفتاد.

رادیو اسرائیل: آمریکا در سال ۲۰۱۳ خسته و تضعیف شده است

مفسر رادیو اسرائیل سالی سخت و پر از بحران رابرای آمریکا و غرب پیش بینی کرد. سال جدید میلادی از فردا آغاز می شود.

منوشه امیر با اشاره به سال میلادی روبه اتمام گفت: سالی که رفت، برود و دیگر برنگردد زیرا برای برخی کشورها دورانی از تنگنا و سختی به همراه آورد ولی سالی هم که آغاز می شود، چندان پیام آور دورانی خوش، و پایان بخش محنت و دشواری نیست و حتی می توان گفت که سال بحران است.

سال میلادی نو در حالی آغاز می شود که بحران و نگرانی، بسیاری از کشورها را فرا گرفته است. روزگاری غرب، و در رأس آن ها ایالات متحده، از همه لحاظ ابرقدرت جهان بودند؛ هم از نظر توان مالی و هم قدرت سیاسی و نظامی- و جهان را اداره می کردند، و بالاخره اتحاد شوروی را از پای درآوردند. ولی امروز ما با یک غرب تضعیف شده، خسته و حتی بی علاقه به برقراری نظم جهانی روبرو می باشیم.

وی تصریح کرد: اروپا در بحران مالی دست و پا می زند. برخی کشورها چون یونان و اسپانیا و حتی ایتالیا به آستانه ورشکستگی رسیدند و برخی دیگر نیز که ظاهراً وضع اقتصادیشان خوب است، با رکود در ابعاد متفاوت روبرو می باشند.

آمریکا هم هنوز از بحران اقتصادی رهایی نیافته و جمهوری خواهان و دموکرات ها نمی توانند با یکدیگر کنار آیند و برسر یک برنامه مشترک برای درمان دردهای اقتصادی کشور به توافق برسند. ولی هر راه حلی نیز که در پیش گرفته شود، نخواهد توانست بحران را به طور کامل برطرف سازد و ایالات متحده در سال ۲۰۱۳ نیز همچنان با مسائل و مشکلاتی روبرو خواهد بود که برطرف کردن آن چندان آسان نیست.

وی بدون اشاره به خودکشی ۱۴ صهیونیست در کمتر از ۵ ماه به خاطر بحران بی سابقه اقتصادی ادعا کرد اوضاع اقتصادی اسرائیل بد نیست! او در عین حال نسبت به وضعیت مصر و پیروزی اسلامگرایان ابراز نگرانی کرد و گفت: در کشور مصر نیز نمی توان انتظار خبر خوشی داشت چرا که اسلامگرایان روی کار آمده اند و سکولارها را تحت فشار گذاشته اند. در سوریه هم وضعیت بحرانی است و اگر اسد کنار برود، بعید نیست گروه های افراطی سرکار بیایند.

اردوغان: غرب باید نظر آیت الله خامنه ای را بپذیرد

نخست وزیر ترکیه، غرب را مانع توافق بر سر برنامه هسته ای ایران و عامل تعلیق «توافق سه جانبه تهران» معرفی کرد.

رجب طیب اردوغان در گفت وگو با شبکه سی ان ان با این پرسش مواجه شد که «ترکیه تا چندی پیش تلاش کرد تا نقش یک پل و میانجی بین ایران و غرب را ایفا کند و اکنون بر سر برنامه هسته ای بحران بوجود آمده است. آیا اسرائیل بر سر برنامه هسته ای ایران، به ایران و یا تأسیسات هسته ای آن حمله خواهد کرد؟»

اردوغان در پاسخ گفت: «بگذارید در اظهاراتم صریح باشم، تاکنون هیچ نشانه ای مبنی بر توانایی نظامی هسته ای ایران و اینکه چه مدت زمان تا مسلح شدن به سلاح اتمی و نظامی شدن برنامه هسته ای باقی است، وجود ندارد.»

وی به گفت وگوی خود با رهبری ایران اشاره کرد و گفت آیت الله خامنه ای ساخت سلاح اتمی را برخلاف باورهای دین اسلام که منجر به کشته شدن هزاران نفر می گردد، می داند.امانپور با قطع اظهارات اردوغان از وی پرسید که آیا به این گفته باور دارد؟ نخست وزیر ترکیه با صراحت گفت: آنچه که ایران می گوید لازم است که باور داشت.

اردوغان سپس با گله از غرب گفت: پیشتر ترکیه و برزیل بر سر برنامه هسته ای ایران نقش میانجی را ایفا کردند که با تنظیم چارچوبی در ارتباط با غنی سازی موفق به امضای پروتکلی ابتکاری شدند. در مورد امضای این پروتکل و موفقیت به دست آمده، با سازمان ملل و دوستان غربی خود صحبت کردیم اما این ابتکار عمل مورد ملاحظه و حمایت قرار نگرفت.

وی گفت چنانچه پروتکل تهران مورد توجه و ملاحظه قرار می گرفت آنگاه تمام روند غنی سازی تحت کنترل بود و ایران با تلاش خستگی ناپذیر به این میزان از توانایی هسته ای دست نمی یافت.

امانپور پرسید در نهایت چه خواهد شد؟ اردوغان گفت: «آنچنانکه در مورد حمله اسرائیل به ایران سؤال کردید، من باور ندارم که اسرائیل به ایران حمله کند. این امر فاجعه بار است و چهره منطقه را عوض می کند. این امر برای اسرائیل مصیبت بار خواهد بود. اما با وجود لفاظی های تند چنین چیزی رخ نخواهد داد. منطقه نیازمند صلح و ثبات و پیشرفت است.

*خراسان:

بازرسی سازمان منع سلاح های شیمیایی از شرکت های دارویی ایران

وزارت بهداشت طی روزهای اخیر با ارسال بخشنامه ای به شرکت های تولید کننده مواداولیه دارویی کشور، از آن ها خواسته شده نظر به درخواست دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون سلاح های شیمیایی، این شرکت ها باید تعداد خطوط تولید، آمار تولید محصولات و حتی و احدهای غیرفعال خود در خلال سال ۲۰۱۲میلادی را در قالب یک فرم مشخص تهیه کرده و ارسال کنند. در این بخشنامه تاکید شده که بازرسان سازمان منع سلاح های شیمیایی مستقر در هلند بر اساس اطلاعات ارائه شده در این فرم، از شرکت های مذکور بازرسی خواهند کرد.

هشدار مجدد درباره استفاده غیرمجاز از خودروهای پلاک قرمز

بر اساس بخشنامه ای که طی روزهای اخیر از سوی یک مسئول دولتی به استانداری های کشور ارسال شده، به مدیران و کارمندان اجرایی هشدار داده شده است در صورتی که نیروی انتظامی، خودرویی را در خارج از ساعات اداری و بدون برگه ماموریت توقیف کند، فرد خاطی و مسئولی که اجازه استفاده را صادر کرده به عنوان متصرف غیرمجاز در اموال دولتی تحت تعقیب قانونی قرار می گیرند.

*آرمان:

محرابیان معاون اول می شود؟

شنیده شد که در جدیدترین تغییر و تحولات قرار است محمدرضا رحیمی از سمت معاون اولی کنار رود. آریا نوشت؛ از میان افراد موجود در دولت، گویا توافق بر سر معاون اولی علی اکبر محرابیان صورت گرفته است. گفتنی است پیش از این شایعه شده بود که محمدرضا رحیمی به عنوان سرپرست وزارت کشور در نظر گرفته شده است.

«نوری» مسئول دفتر علی‌اکبر محرابیان با تکذیب این خبر اظهار کرد: در صورتی که این خبر صحت داشته باشد از سوی شورای اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری اعلام خواهد شد. همچنین مسئول دفتر رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور نیز در پاسخ به آریا با ابراز بی‌اطلاعی نسبت به انتشار اخبار جایگزین شدن محرابیان به جای رحیمی گفت: در رابطه با صحت این خبر اطلاعی ندارم.

الهام پا در کفش ملاصدرا کرد!

شنیده شد که سخنگوی دولت در پاسخ به این سؤال که آیا تغییرات در مجموعه هیات دولت ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر؟ ‌گفت: بنیاد عالم بر اساس تغییر و حرکت است. فارس نوشت؛ غلامحسین الهام افزود: اساس و بنیاد عالم بر تغییر و حرکت است و این در نظریه حرکت جوهری ملاصدرا نیز به وضوح بیان شده است.

کشتی توریستی کروز در بندرعباس

شنیده شد که یک فروند کشتی توریستی کروز با بیش از ۳۰۰ گردشگر با تابعیت کشورهای آلمان و اتریش به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری استان هرمزگان وارد بندر شهید باهنر بندرعباس شد. ایرنا نوشت؛ این کشتی از ابوظبی امارات وارد شده است و ساعت ۲۰ یکشنبه بندر باهنر را به مقصد کشور عمان ترک می کند. کشتی کروز بزرگترین کشتی مسافری است که وارد بنادر مسافری ایران شده است.

قرارگاه عمار در آستانه تعطیلی؟

شنیده شد که حجت‌الاسلام مهدی طائب از عدم برگزاری جلسات قرارگاه عمار خبر داد. پارسینه نوشت؛ رئیس این قرارگاه درباره آینده آن گفت: دوستان عزیزی که در آنجا دور هم جمع شده‌اند، ‌همگی از جمله افرادی هستند که به شدت در جاهای مختلف مشغول هستند و دارند کار می‌کنند. طائب ادامه داد: به همین دلیل خیلی فرصت نمی‌کنیم که دور هم جمع شده و جلساتی مانند جلسات احزاب برگزار کنیم.

رانندگی روی سنگفرش در خیابان ۱۷شهریور

شنیده شد که در حالی که شهرداری تهران بر اجرای طرح تبلیغاتی پیاده‌راه آیینی ۱۷ شهریور اصرار می‌ورزید و وعده افتتاح آن را تا پایان ماه محرم داده بود، از روز پنجشنبه این خیابان به مسیری برای تردد خودروها تبدیل شده است.

انتخاب نوشت؛ این طرح که با هزینه میلیاردی به اجرا درآمده بود، پس از حدود سه ماه از انسداد برای عملیات اجرایی، با استقرار بلوک‌های سیمانی دوباره به مسیری برای تردد خودروها تبدیل شده است. پیش از این نیز شهروندان سرنوشتی نظیر خیابان ناصر خسرو را برای آن پیش‌بینی می‌کردند. رانندگی روی سنگفرش‌هایی با هزینه میلیاردی هم تجربه جدیدی است!

سایت بانک قوامین هک شد

شنیده شد که وب‌سایت بانک قوامین توسط هکر کلاه سیاه هک شد. افکار نیوز نوشت؛ در اقدامی هکرها، سایت بانک قوامین را هک کردند. هنگام ورود به سایت موسسه مالی اعتباری قوامین، نام هکر، همراه با حساب کاربری فیس‌بوک و ایمیلش درج شده است.

همچنین هکر پیغامی مبتنی بر امنیت پایین این سایت نوشته است. البته سایت بانک قوامین با این لینک قابل دسترسی است. گفتنی است اطلاعات حساب مشتریان هک نشده و فقط سایت خبری این بانک مورد حمله قرار گرفته است.

احتمال برکناری وزرای کشور و جهاد کشاورزی

شنیده شد که علی ایرانپور، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شرایط حاکم نشان می‌دهد که روند تغییر و جابه‌جایی وزرا، ادامه خواهد داشت. شفاف نوشت؛ این روزها اخباری در رابطه با احتمال تغییر وزرای جهاد کشاورزی و کشور به گوش می‌رسد. اما باید به این نکته هم توجه داشت که برنامه‌های غیرقابل پیش‌بینی در این دولت زیاد است و هر لحظه باید در انتظار اتفاقات جدیدتر بود.

صدور حکم اعدام برای یک ایرانی در مالزی

شنیده شد که یک ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر در مالزی به اعدام محکوم شد و این در حالی است که حکم آزادی یک ایرانی دیگر صادر شد.به گزارش ایسنا، دادگاه عالی شهر شاه‌عالم مالزی یک فرد ایرانی با نام محمد.ع.الف را به دلیل قاچاق مواد مخدر به اعدام با طناب دار محکوم کرد.

این ایرانی ۲۷ ساله در روز ۲ آگوست دو سال پیش به محض ورود به مالزی به همراه ۲٫۴ کیلوگرم ماده مخدر مت‌آمفتامین (شیشه) در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور دستگیر شده بود و اینک دادگاه وی را مجرم شناخته و به اعدام او حکم داده است.وی این مواد مخدر را با مواد دیگری مخلوط کرده و به شکل سر یک ببر درآورده بود و قصد داشت تا آن را وارد مالزی کند.

پدر رهنورد به خاک سپرده شد

شنیده شد که مراسم تشییع پیکر پدر زهرا رهنورد صبح روزیک شنبه برگزار شد. پیکر صادق کاظمی که روز شنبه در سن ۹۳ سالگی درگذشت، پس از برگزاری مراسم تشییع با حضور خانواده و بستگان به خاک سپرده شد. وی مدتها بود که از بیماری رنج می برد.

پیش از این برخی رسانه ها به اشتباه از درگذشت خانم احترام السادت نواب صفوی، مادر رهنورد خبر داده بود. یکی از اقوام خانم رهنورد خبر داده بود که در هنگام فوت آقای صادق کاظمی، خانم رهنورد بر بالین پدرش بوده است.

نامه نمایندگان ۲۴ روستا به احمدی‌نژاد

شنیده شد که نمایندگان ۲۴ منطقه و روستا با امضای طوماری به احمدی‌نژاد خواستار رفع مشکلشان شدند. با افزایش خسارت‌های ناشی از ممنوعیت فعالیت مزارع پرورشی و یا بالا رفتن شمار افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی ناشی از نشت نفت از خطوط انتقال و دفن غیراصولی لجن‌های نفتی تلمبه‌خانه، مردم منطقه با امضای طوماری خواستار رسیدگی رئیس‌جمهور به این مشکل شدند.
کارشناس و فعال محیط زیست در چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایانا با بیان اینکه آلوده به نفت بودن آب چشمه سرخون در این استان زندگی را برای دست‌کم مردم ۲۰ روستا در این منطقه دشوار کرده است، گفت: با نشت نفت به این چشمه و ممنوعیت فعالیت بسیاری از مزارع پرورش ماهی، توقف کشت در مزارع، کمبود آب شرب و مشکلات بهداشت عمومی نارضایتی‌ در میان مردم منطقه را افزایش داده است.

هومان خاکپوربا بیان اینکه شکواییه اصلی از طریق استانداری پیگیری می‌شد، خاطرنشان کرد: به‌دلیل عدم همکاری استانداری مردم منطقه سرخون به امضای طومار اقدام کرده‌اند تا با بررسی این موضوع و رفع آن از ابعاد این فاجعه زیست‌محیطی کم شود.

*تهران امروز:

پرداخت ۵ برابری یارانه‌ها به مردم کاری خطرناک است

حبیب‌الله عسگراولادی، دبیر کل جبهه پیروان خط امام(ره) و رهبری در گفت‌وگو با زندگی، در پاسخ به سوالی درباره طرح شعارهای عوام فریبانه و تبلیغاتی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری،گفت: مردم نمایندگان خود را در مجلس شورای اسلامی انتخاب کرده‌اند، از این رو نمایندگان مراقب هستند و اجازه نمی‌دهند که فریبی در شعار‌ها پیش بیاید.

وی تاکید کرد: مردم هوشیار هستند و دیگر نمی شود به آنها «عوام» گفت تا کسی بخواهد عوام فریبی داشته باشد.عسگراولادی تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس حضور دارند و مقام معظم رهبری مافوق تشکل‌ها و جریان‌ها قرار دارند و از اینکه فریبی در کار پیش بیاید، مانع می شوند.

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره طرح شعار ۵ برابری کردن یارانه‌ها از سوی رئیس‌جمهور، عنوان کرد: ممکن است دکتر احمدی نژاد با این شعار نیت خیر داشته باشند و بخواهند مدد بیشتری به محرومان کنند، اما به دلیل آنکه امکان اجرای این طرح را نداریم و و از دیگر سو در شرایط انتخاباتی هستیم، باید این شعار‌ها کنترل شود. وی خاطرنشان کرد: حتما نمی‌خواهیم بگوییم که این آهنگ، فریب عوام است چرا که مردم ما عوام نیستند و فریبی نمی‌تواند صورت بگیرد.

احمدی‌نژاد جواب خوبی سپاه را با بدی داد

اسماعیل کوثری رئیس کمیته دفاعی مجلس در گفت‌وگویی از اقدامات دولت در قبال سپاه انتقاد کرد. وی در تشریح نسبت بین دولت و سپاه به مردم سالاری گفت: نکته مشخص این است که سپاه پاسداران در این سال‌ها از هیچ کمکی نسبت به دولت دریغ نکرده است و در موقع حساس تشکیل دولت، افراد کارآمد و تاثیرگذاری را به احمدی‌نژاد معرفی کرد که به گواه همه از نیرو‌ها و مدیران کارآمد و موفق دولت بودند.

وی ادامه داد: با این وجود هیچ وقت ندانستیم که چرا و با چه استدلالی نیروهای معرفی شده توسط سپاه را کنار گذاشتند تا هم دولت از توانمندی‌شان محروم شود و هم این شائبه منطبق با واقعیت به وجود آید که آقای رئیس‌ جمهوری کمترین تمایلی برای تعامل با سپاه و نیروهای این نهاد را ندارد. وی گفت: آقای احمدی‌نژاد به طور واضح با سپاهی‌ها مشکل دارد و به هیچ وجه نمی‌خواهد که با آنها همکاری کند.

آقای تقی‌پور یکی از وزرای موفق دولت بود که بدون هیچ دلیل منطقی از دولت خارج شد تا یکی از نزدیکان و دوستان رئیس‌‌جمهور به این سمت معرفی شود.کوثری خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنم که سپاه تا آنجایی که بنده مطلع هستم، دست احمدی‌نژاد را خیلی جا‌ها گرفته است. اما ایشان جواب خوبی را با بدی دادند و همیشه طوری برخورد کردند که برای هیچ کس قابل قبول نبود.

احتمال برکناری نجار و خلیلیان

یکی از نمایندگان مجلس ضمن انتقاد از برکناری وزیر بهداشت، خبر از احتمال برکناری وزیر کشور و وزیر کشاورزی داد. علی ایرانپور در گفت‌وگو با زندگی، با اشاره به عزل وزیر بهداشت، گفت: در حالی که آقای احمدی نژاد به خانم دستجردی نمره ۲۰ داده، اما او را عزل می‌کند و این، از عجایب روزگار است.

این نماینده مجلس، تغییر و تحولات دولت را عجیب و درخور تامل دانسته و گفت: در صورتی که مجلس بخواهد وزیری را استیضاح کند، می‌گویند که به صلاح نیست و دولت درماه‌های پایانی نیاز به آرامش دارد. اما در همین شرایط خود دولت می‌آید و اقدام به تغییر و برکناری وزرایش می‌کند.

وی با بیان اینکه شرایط حاکم نشان می‌دهد که روند تغییر و جابه جایی وزرا، ادامه خواهد داشت، گفت: این روزها اخباری در رابطه با احتمال تغییر وزرای جهاد کشاورزی و کشور به گوش می‌رسد. اما باید به این نکته هم توجه داشت که برنامه های عجیب و غریب و غیرقابل پیش‌بینی در این دولت زیاد است و هر لحظه باید در انتظار اتفاقات عجیب‌تر و جدیدتر بود.

فتنه جدیدی با نام اصولگرایی در راه است

محمدجواد ابطحی عضو جبهه پایداری با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری در خردادماه سال آینده به ایسنا گفت: فتنه جدیدی در راه است و به طور طبیعی، این فتنه جدید نسبت به قبل پیچیده‌تر خواهد بود. وی اضافه کرد: قطعا در فتنه جدید، فتنه‌گران باز از راه مذهب وارد خواهند شد اما این بار اقتصاد را هم چاشنی کار خواهند کرد و می‌خواهند با توجه به وجود برخی فشارهای اقتصادی خود را دلسوز مردم جلوه دهند.

ابطحی، تلاش برای ایجاد تفرقه میان اصولگرایان را یکی از اهداف آنچه او فتنه جدید نامیده، دانست و افزود: ترفند دیگر فتنه‌گران در انتخابات آینده، ایجاد تفرقه بین اصولگرایان خواهد بود تا بتوانند به نوعی برای خود از بین اصولگرایان یارگیری کنند. هدف آنها این است که فتنه جدید را با نام اصولگرایی پیش ببرند.

موسوی و کروبی به عنوان باغی محاکمه شوند

سخنان اخیر حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد درباره فتنه ۸۸ و اینکه سران فتنه را بسترسازان فتنه توصیف کرده بود که البته خودشان اهل پاره کردن عکس امام راحل نبودند، با سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه مواجه شد. اما علم الهدی واکنشی سریع و قاطع به این سوءاستفاده تبلیغاتی داشت.

امام جمعه مشهد در واکنش به این سوءاستفاده به فارس گفت: اگر ما گفتیم که اینها بستر فتنه هستند، به معنای این نیست که آنها در فتنه نقش نداشتند. از این‌رو بنده بر همان حرفی که در نهم دیماه سال ۸۸ در میدان انقلاب بیان کردم، بار دیگر تاکید می‌کنم و عرض می‌کنم که این افراد به دلیل شخصیت حقوقی خود «باغی» هستند و باید با عنوان یک «باغی» در این نظام مورد کیفر و محاکمه قرار بگیرند.

وی افزود: زمانی که گفته شد این افراد بستر فتنه را فراهم کردند، برخی گمان کردند که آنها عامل فتنه نیستند، در حالی‌که بستر فتنه زاویه‌ای از این مثلث شوم فتنه است که بدون فعلیت آن، امکان بروز فتنه فراهم نمی شد.

توضیح بادامچیان درباره نامه خاتمی به رهبر انقلاب

اسدالله بادامچیان عضو حزب موتلفه که قبلا خبر نامه خاتمی به رهبری را اعلام کرده بود،‌گفت: اصل بحث من بنا بر احتمال بوده است و به عنوان نقل خبر در اثنای تحلیل و به عنوان پیام بیان شده است نه نامه. بادامچیان با بیان اینکه اصلاح‌طلبان از هیچ یک هیاهو ساخته‌اند، گفت: اینکه یک مرتبه این موضوع را به صورت یک هیاهو برای هیچ درآورده‌اند، نشانگر این است که در درون اصلاح‌طلبان مسائل انتخاباتی به شدت مطرح است و خودشان هم هنوز به اجماع سیاسی نرسیده‌اند .

*جمهوری:

بی اخلاقی انگلیسی ها از حد گذشت!

انگلیس، باز هم گوی سبقت در عبور از مرزهای اخلاقی را از سایر غربی‌ها ربوده و صفحه دیگری از بی‌بندو‌باری‌های جنسی و فروپاشی حرمت خانواده را گشوده است.

روزنامه “دسان” انگلیس در گزارشی اعلام کرده است از این پس زن و شوهرانی که از مشکلات جنسی رنج می‌برند، می‌توانند با پرداخت ۱۵۰ پوند برای هر ساعت، مربی آموزش جنسی به منزل خود بیاورند. براساس گزارش این روزنامه انگلیسی مربی با مشاهده مستقیم همبستری زن و شوهر ملاحظات خود را به آنها گوشزد می‌کند.

گروه‌های مسلح ضد دولتی سوریه به جان هم افتادند

گروه‌های مسلح ضد دولتی سوریه قبل از آنکه به قدرت برسند، به جان همدیگر افتاده‌اند. مقامات امنیتی سوریه می‌گویند در درگیری‌هائی که میان گروه‌های مسلح مخالف دولت رخ داد ۷۰ نفر از اعضاء این گروه‌ها کشته شده‌اند.

این درگیری در اثر بروز اختلاف میان افراد مسلح ضد دولتی درباره تقسیم اموالی که از منازل مردم به سرقت برده‌اند رخ داده بود. منابع خبری مستقل، ازاقدامات ضد اخلاقی از قبیل تجاوز به نوامیس مردم توسط عناصر گروه‌های مسلح ضد دولتی در سوریه نیز خبرهای زیادی منتشر کرده‌اند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.