مشکل اصلی کشور بدهی ۷۰۰هزار میلیاردی دولت است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۰ فروردین ۹۶ - ۷:۱۹

  کد خبر : 53568
  نماینده مردم فومن و شفت در مجلس:

  مشکل اصلی کشور بدهی ۷۰۰هزار میلیاردی دولت است

  نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با اشاره به اینکه مشکل اصلی کشور بدهی ۷۰۰هزار میلیاردی دولت است، گفت: عربستان با همکاری اسرائیل در صدد است فضای هسته‌ای ایران را در درون کشور منفعل و متزلزل کند.

  به گزارش واران خبر به نقل از  خبرگزاری شبستان از فومن، حجت‌الاسلام محمد مهدی افتخاری، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز(۱۹فروردین) در جلسه شورای اداری فومن در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه انتخابات شوراها و ریاست جمهوری از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: بنابه فرمایش مقام معظم رهبری باید سعی کنیم به عنوان کارگزاران نظام شور و شوق و اشتیاقی را برای مردم آماده کنیم تا در صحنه حضورباشکوه داشته باشند.

  وی با اشار به رخ دادن اتفاقات مختلف در فضای بین‌المللی، افزود: در بیرون از این مرزها آسایش و آرامش نداریم و اوضاعی که عربستان پیش آورده واتفاقاتی که اکنون مانند اسرائیل و آمریکا برای ما مهیا کرده، و انگشت اشاره‌اش به سمت سپاه پاسداران است، می خواهد نسبت به بعضی از مسائلی که در کشور ما به عنوان افتخارات و وجود و هویت ما است، حساسیت ایجاد کند.

  نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از روزمرگی دوری کنیم تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم، گفت: باید مسائل را تحقیق و کارشناسی کنیم تا برنامه‌ها را به خوبی در سطح شهرستان اجرا کنیم.

  حجت‌الاسلام افتتخاری با بیان اینکه در ۱۰ ماه اخیر کارهای خوبی در مجلس انجام شد که برنامه ششم توسعه در این دوره تحقق پیدا کرد، تصریح کرد: قانون دائمی مجلس مورد بررسی قرار گرفت و بودجه سال ۹۶ در مجلس کارشناسی و بررسی شد.

  وی با بیان اینکه قانون استاندارد و انرژی‌های پاک و وضعیت آلودگی هوا در بسیاری از کلان‌شهرها به تصویب رسید، خاطرنشان کرد: باید در سال جدید برنامه‌ریزی مدونی داشته باشیم.

  نماینده مردم فومن وشفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقداماتی که اعراب در دو مسیر فعالیت دارند، اقدامات عجیبی است و ماباید سعی کنیم که اعتماد مردم را نسبت به نظام حفظ کنیم، اظهار داشت: عربستان با همکاری اسرائیل در صدد است فضای هسته‌ای ایران را در درون کشور منفعل و متزلزل کند و به جایی برسد که مردم از درون به این اوضاع و احوال به پشیمانی برسند.

  عربستان، سپاه پاسداران را ترویست مطرح کرده است

  حجت‌الاسلام افتخاری با اشاره به اینکه عربستان در منطقه مسئله تروریست را پیش کشیده‌ و سر دسته همه تروریست‌ها را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی کرده است، افزود: نشانه تیر دشمن به سمت سپاه است و در این صورت کشور و دولت ما بیکار نخواهد بود وقتی نیروهای ارزشی ما را هدف می‌گیرند تیر ما هم به سمت ارتش آمریکا خواهد بود.

  وی با بیان اینکه دشمن در صدد است انتخابات در کشور سست پیش رود، گفت: فعلا انتخابات در کشور سرد است و هنوز به آن اشتیاق نرسیده است و برنامه‌های دشمن شکست خواهند خورد.

  نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، وضعیت اقتصادی کلان کشور را از دیگر اهداف دشمن دانست و تصریح کرد: ما تصویری روشنی از چالش‌های این بخش نداریم و مقام معظم رهبری که چند سال پیاپی بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، به همین دلیل است.

  حجت‌الاسلام افتخاری با اشاره به بحران آب در کشور، خاطرنشان کرد: ۲۵ درصد مردم کشور طبق سرشماری اخیر ساکن روستا هستند اما این برای کشور ما مشکل ساز است.

  وی با بیان اینکه قرار بود در سال ۲۰۳۵ روستاییان در جهان ۳۵درصد شوند، اظهار داشت: متاسفانه کشور ما به تنهایی ۲۵ درصد روستانشین دارد که یک اتفاق خطرناک است و همه به سمت حاشیه شهری می‌ایند.

  نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید ملی، افزود: اگر انتظار بر این داریم که فرمایشات مقام معظم رهبری به اجرا در بیاید، باید تولید کنندگان کیفیت تولیدات را بالا ببرند تا مردم از آن استقبال کنند.

  ۷۰۰ هزار میلیارد تومان، بدهی دولت است

  حجت‌الاسلام افتخاری با بیان اینکه مشکل اصلی کشور را بدهی دولت دانست و  گفت: حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان دولت بدهی دارد که در کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شود.

  وی با بیان اینکه در ارتقای عزت کشور باید همگی سهیم باشیم، تصریح کرد: در کل کشور یک مرجع دینی به تنهایی در خصوص وضعیت سودهای بانکی و جریمه و دیرکردها صحبت می‌کند و صدا و سیما به راحتی کارشناس دینی می‌اورد و آن کارشناس، مراجع دینی را زیرسوال می‌برد.

  نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سرمایه‌گذاری کشوری ته جدول هستیم، خاطرنشان کرد: شهرستان فومن از نظر جذب سرمایه گذار آماده است.

  حجت‌الاسلام افتخاری اظهار داشت: در ارتباطات جمعی جدید وضعیت مطلوبی وجود  ندارد و مسئولان برای آرامش باید از این فضاها خارج شوند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro