افتتاح 2 پروژه عمرانی صومعه‌سرا در دهه فجر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۲ دی ۹۱ - ۱:۰۲

  کد خبر : 5410

  افتتاح ۲ پروژه عمرانی صومعه‌سرا در دهه فجر

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از افتتاح دو پروژه عمرانی این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان …

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از افتتاح دو پروژه عمرانی این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان در دهه مبارکه فجر خبر داد.

  %انجمن اولیا و مربیان مظهر همکاری خانه و مدرسه در امر تعلیم و تربیت است

  به گزارش واران نیوز به نقل از فارس»سیده حمیرا ذکی‌پور عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به اجرای نظام آموزشی جدید در صومعه‌سرا اظهار کرد: تمام مدارس روستایی و شهری صومعه‌سرا برای اجرای نظام آموزشی جدید با همکاری معلمان و مربیان آموزشی در سال تحصیلی جاری مهیا شده است.

  وی یکی از اساسی‌ترین بخش‌های کاری آموزش و پرورش برای ایجاد آمادگی و پذیرش مدارس از طرح تحول بنیادین را تک شیفته کردن مدارس دانست و اذعان کرد: در این راستا بالغ بر ۸۰ مدرسه از مجموع ۸۵ مدرسه مقطع ابتدایی و ۲۰ مدرسه از مجموع ۲۱ مدرسه مقطع راهنمایی و تمام مدارس مقطع متوسطه برای سال تحصیلی جدید تک شیفته شد.

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا با اشاره به اجرای طرح هجرت در سطح مدارس این شهرستان افزود: در سال جاری بالغ بر ۱۶ مدرسه در صومعه‌سرا با همکاری نیروهای جهاد سازندگی و بسیج بازسازی و مهیای اجرای طرح آموزشی جدید شد.

  وی از احداث ۹ پروژه عمرانی و آموزشی در صومعه‌سرا خبر داد و افزود: دو پروژه از مجموع پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش صومعه‌سرا در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

  ذکی‌پور با بیان اینکه هر دو پروژه عمرانی دهه فجر امسال متعلق به حوزه روستایی صومعه‌سرا است، تصریح کرد: مرکز آموزش ابتدایی ۱۰ کلاسه روستای «عربان» همراه با فضای ورزشی و مرکز آموزشی دخترانه با ۱۲ کلاس در منطقه طاهر گوراب صومعه‌سرا از جمله این پروژه‌های دهه مبارک فجر است.

  به گفته وی، برای تخریب و از نوسازی مدارس قابل افتتاح مذکور صومعه‌سرا در دهه فجر بالغ بر ۲ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا، سازندگی در سطح مدارس در راستای ارتقای فضای مراکز آموزشی را مهم خواند و یادآور شد: صومعه‌سرا با امتیاز ۱۲۷ درصدی در حوزه سازندگی مدارس از جمله شهرستان‌های برتر استان محسوب می‌شود.

  وی به وجود ۷۰ مدرسه تخریبی در صومعه‌سرا اشاره کرد و متذکر شد: سقف برخی از این مدارس به دلیل شدت در خرابی پایین آمده که برای بازسازی آن نیازمند تعامل و توجه بیشتر کمیته برنامه‌ریزی صومعه‌سرا هستیم.

  ذکی‌پور با اشاره به اینکه ۸۲ درصد از مجموع مدارس صومعه‌سرا روستایی است، خاطرنشان کرد: مدارس روستایی به دلیل امکانات و ارتقای فضای آموزشی مناسب برای اجرای موفق‌تر طرح نظام آموزشی جدید باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro