جلسه شورای ترافیک و حمل و نقل شهرستان صومعه سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳ دی ۹۱ - ۱۶:۱۱

  کد خبر : 5489

  جلسه شورای ترافیک و حمل و نقل شهرستان صومعه سرا برگزار شد

  به گزارش خبر نگار واران نیوز»فرماندار صومعه سرا در نشست شورای ترافیک خواستار شتاب در ایمن سازی نقاط حادثه خیز …

  به گزارش خبر نگار واران نیوز»فرماندار صومعه سرا در نشست شورای ترافیک خواستار شتاب در ایمن سازی نقاط حادثه خیز محورهای پرتردد این شهرستان شد.

  میرزا حسینعلی زاده در این نشست با اشاره به کاهش آمار تصادفات برون شهری در این منطقه یادآور شد: ۴۱ نقطه حادثه خیز در سطح شهرستان شناسایی شده که ایمن کردن این نقاط باید در دستور کار شورای ترافیک قرار بگیرد.

  وی در ادامه، قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت موارد آن را امری حساس و ضروری در راستای امنیت جامعه خواند و گفت: این قوانین مشمول تمام رانندگان در حوزه های برون شهری و درون شهری است.
  وی همچنین با بیان اینکه ایستگاه صومعه سرا به رشت مولاپناه واقع در خیابان جعفری بزودی ساماندهی می شود، تاکید کرد: یک سوم رانندگان این ایستگاه طبق ضوابط با تغییر پلاک به ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری افزوده شده و دو سوم دیگر نیز از سوی شهرداری صومعه سرا به حمل و نقل درون شهری اضافه می شوند.
  حسینعلی زاده همچنین از ایجاد شرکت تعاونی حمل و نقل برای رانندگان ایستگاه تولم شهر به رشت خبر داد و یادآور شد: بزودی رانندگان این خط برای رفاه حال مردم این شهر و ساماندهی این ایستگاه، با تغییر پلاک خودروها به ناوگان عمومی اضافه می شوند.
  وی گفت: این مصوبات در راستای گسترش و توسعه بیشتر شهر و خدمات رسانی متنوع به شهروندان اجرایی می شود.
  حسینعلی زاده در ادامه با اشاره به اقدام سنجیده مسوولان در راستای احداث پارک آموزشی ترافیکی در صومعه سرا و آموزش قوانین ترافیکی از رده های سنی پایین در این پارک افزود: آموزش از سنین کودکی کمک موثری برای ارتقای توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی در آینده است.
  نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر برخورد قانونی با افراد متخلف که باعث بی نظمی ترافیکی شهر می شوند، یادآور شد: مصوبات شورای ترافیک به منزله اجرای قانون تلقی شده و باید از سوی همه شهروندان رعایت شود.

  حمیدرضا خصوصی ثانی با ابراز نگرانی از سرویس دهی ناوگان تاکسیرانی شهرصومعه سرا، از شهردار خواست در بخش تاکسیرانی نظارت بیشتری داشته و رضایت کامل شهروندان را فراهم کند.
  وی از مسوولان و دستگاه های اجرایی دست اندرکار خواست از حضور و فعالیت برخی رانندگان متخلف مسافری که با پلاک شخصی و بدون مجوز مشغول به فعالیت هستند، جلوگیری شود.

  تهیه و تنطیم خبر:خانم بتول دژکام چمنی

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro