امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 3 October , 2022
امروز : دوشنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۱ - 8 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 549
  پرینتخانه » اخبار روز ایران و جهان تاریخ انتشار : 17 جولای 2012 - 15:03 |

اقدام رویترز به تهدید و تطمیع نینجاهای ایرانی

رویترز با تهدید و تطمیع نینجاهای ایرانی در صدد است آن‌ها را وادار کند تا از شکایت خود علیه این رسانه خبری صرف‌نظر کنند؛ این درحالی است که دادگاه جلسه رسیدگی به شکایت نینجاها را مهر ماه سال جاری اعلام کرده است. دختران نینجای ایران با طرح شکایتی خواستار پی‌گیری قضایی گزارش بهمن ماه رویترز […]

رویترز با تهدید و تطمیع نینجاهای ایرانی در صدد است آن‌ها را وادار کند تا از شکایت خود علیه این رسانه خبری صرف‌نظر کنند؛ این درحالی است که دادگاه جلسه رسیدگی به شکایت نینجاها را مهر ماه سال جاری اعلام کرده است.

دختران نینجای ایران با طرح شکایتی خواستار پی‌گیری قضایی گزارش بهمن ماه رویترز شده‌اند. این خبرگزاری در گزارش خود نینجاها را آدم‌کش‌های دولت ایران خوانده بود. این رسانه همچنین به دلیل گزارش خود با شکایتی از سوی دولت ایران نیز روبرو است.

طبق گزارش‌ها، مقامات رویترز با مربی نینجاهای ایرانی تماس گرفته و به وی در مورد پیگیری پرونده حقوقی علیه این خبرگزاری هشدار داده‌اند. پرس تی‌‍وی مطلع شده است که مقامات این رسانه در لندن و نیز کارکنان آن در تهران با اعمال فشار بر دختران نینجای ایرانی در صددند از برگزاری جلسه دادگاه با شاکیان خصوصی جلوگیری کنند.

با این حال، نینجاهای ایرانی می‌گویند، مصمم هستند که رویترز را به دادگاه بکشانند. آن‌ها می‌گویند روش غیرحرفه‌ای و توام با دروغ‌پردازی رویترز در ارائه این گزارش، چهره نامناسبی از ورزشکاران رزمی ایرانی ترسیم کرده است.

خاطره جلیل‌زاده، هنرجوی نین‌جوتسو به پرس تی‌وی گفت، خبرنگار رویترز از من پرسید که در صورت حمله اسرائیل یا امریکا، من از کشورم دفاع می‌کنم یا نه. فکر می‌کنم کاملا واضح است که نه تنها هر ایرانی این کار را انجام می‌دهد، بلکه تمام مردم در هر کجای جهان از کشور خود دفاع می‌کنند.

جلیل‌زاده می‌گوید، رویترز جواب وطن‌دوستانه وی و هم رزمانش را تحریف و آن‌ها را آدم‌کشان دولت ایران خطاب کرده است.

وی افزود، ما دست به اقدام قانونی می‌زنیم چرا که بانوان هنرجوی رشته نین‌جیتسو از این هنر رزمی به عنوان یک ورزش لذت می‌برند. رویترز آشکارا در مورد ما دروغ گفت.

اکبر فرجی که هنر رزمی نین جوتسو را ۲۲ سال پیش در ایران بنیان نهاد نیز اتهامات این رسانه غربی را محکوم کرد و گفت، این هنرجویان شکایت خود را تا پایان کار پیگیری خواهند کرد.

وی گفت: “رویترز ما را به تمام جهان به عنوان آدم کش معرفی کرده است. حقیقت باید روشن شود و همه باید بدانند که ما تنها گروهی ورزشکار هستیم.”

پرس تی‌وی با مدیر دفتر رویترز در تهران تماس گرفت که وی حاضر به اظهار نظر درباره این خبر نشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.