مستند "رشته بج" با هدف شناخت شیرنی سنتی گیلان به تلوزیون میرود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۸ خرداد ۹۶ - ۱۲:۳۴

  کد خبر : 55084

  مستند “رشته بج” با هدف شناخت شیرنی سنتی گیلان به تلوزیون میرود

  مستندی تحت عنوان “رشته بج” با نگاهی به طرز تهیه شیرینی سنتی استان گیلان یعنی رشته خشکار ،یکشنبه خرداد ۹۶-ساعت ۲۲/۳۰ از شبکه مستند سیما پخش میگردد.

  واران خبر: فیلم مستند ” رشته بج ” به تهیه کنندگی وکارگردانی محمد رضا رمزی( فیلم ساز گیلانی) روز یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶-ساعت ۲۲/۳۰ از شبکه مستند سیما پخش میگردد.

  این مستندنگاهی دارد به چگونگی ساخت شیرینی سنتی بومی استان گیلان یعنی رشته خشکار که به مناسبت رمضان وهمچنین جشنواره ای به همین عنوان در روستای طاهر گوراب صومعه سرا گیلان برگزار شد قرار است در شبکه مستند به نمایش در بیاید.

  همچنین ۴ اثر دیگر از این فیلم ساز با نام های شهر سادات.شب شیدایی.اشکور دیار گم شده وکندوج را به مناسبت های محرم.اربعین حسینی وعید نوروز برای پخش از شبکه ملی سیما ۲ ومستنددر جدول پخش سیما دارد.

  فیلم مستند سودای عشق به کارگردانی وتهیه کنندگی محمد رضا رمزی.جایزه تندیس ولوح جشنواره فیلم کوتاه بسیج درسال ۸۷ بهترین فیلم وکارگردانی را دریافت کرد.این فیلم مستند مروری بر عملکرد گروهی از بسیجیان وخادمین بسیجی را دارد که برای باز گشایی جاده در روستایی به آنجا رفته و حال هوای آن روستا را به تصویر میکشد.

   

   

  يک ديدگاه

  1. غلام علی مردم دوست گفت:

   زیبا بود تشکر

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro