آغاز سمپاشی علیه انگل های خارجی دام در روستاهای شهرستان صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶ - ۲۳:۱۲

  کد خبر : 55365
  باشروع فصل گرما ،

  آغاز سمپاشی علیه انگل های خارجی دام در روستاهای شهرستان صومعه سرا

  رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان صومعه سرا از آغاز سمپاشی علیه انگل های خارجی دام در روستاهای این شهرستان خبر داد.

  مهدی بهروزی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : اکیپ سمپاشی شبکه دامپزشکی شهرستان توانسته در اجرای اولیه این طرح در روستاهای میانبر ، پیرسرا ، گوراب تولم با مقدار ۲۰لیتر سم بیش از ۲۸۰ راس دام و حدود ۱۱هزار متر مربع جایگاه دام را سمپاشی نماید .
  وی خاطرنشان کرد : جمعیت دامی شهرستان صومعه سرا بالغ بر ۳۰ هزار راس دام سنگین و سه هزار و ۵۰۰ راس دام سبک است که اکثریت این دام ها بومی بوده و به روش سنتی نگهداری می شوند.
  بهروزی در خصوص هدف از اجرای این طرح تصریح کرد : باتوجه به افزایش جمعیت کنه ها و انگل های خارجی بدن دام ها در فصل گرما اجرای این طرح ، موجب کاهش خطر انتشار بیماری های منتقله از حشرات و کنه ها و همچنین بهبود سطح بهداشت دام و افزایش بهره وری در صنعت دامپروری می شود .
  وی با اشاره به اینکه دامداری های روستایی در اولویت اجرای این طرح قرار دارند افزود : در صورت برخورداری شبکه دامپزشکی از محل تبصره های بودجه شهرستان صومعه سرا امکان پوشش حداکثری روستاهای این طرح فراهم خواهد شد .
  بهروزی خاطرنشان کرد : همچنین با همگاهنگی شهرداری های سه شهر صومعه سرا و تولمشهر و گوراب زرمیخ بازارهای دام و جایگاه آن بصورت هفتگی سمپاشی می شود .
  وی با اشاره به اینکه هیچ گونه علایمی از تب کریمه کنگو در جمعیت دامی شهرستان مشاهده نشده است از همشهریان خواست: از خرید گوشت و فرآورده خام دامی بدون مهر کشتارگاه خودداری و گوشت مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و زیر نظر دامپزشکی تهیه کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro