تراکم جمعیت دانش آموزی معضل برخی مدارس صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶ - ۱۵:۳۸

  کد خبر : 55402
  در جلسه شورای آموزش و پرورش صومعه سرا مطرح شد:

  تراکم جمعیت دانش آموزی معضل برخی مدارس صومعه سرا

  جلسه شورای آموزش وپرورش صومعه سرا درحالی برگزارشدکه مسئولان به اجرای طرح محدوده بندی ثبت نام دربرخی مدارس این شهراشاره و خواستار ایجاد درآمدهای پایدار برای رفع برخی مشکلات شدند.

  واران خبر به نقل از مهر: رئیس آموزش و پرورش صومعه سرا در ادامه این جلسه با اشاره به اهمیت حوزه آموزش و پرورش در هر جامعه، اظهار کرد: حرکت آموزش و پرورش در یک مسیر درست مانعی در برابر بروز مسائل، مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی در سطح جامعه ایجاد می کند.

  مهرداد فیض بخش به آغاز تعطیلات تابستانی اشاره کرد و افزود: به رغم تصور عام از تعطیل بودن آموزش و پرورش در این فصل می توان گفت که سه ماه تابستان از پرتنش ترین فصول کاری آموزش و پرورش با توجه به حجم بالای فعالیت  است.

  وی با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا دارای مدارسی است که در مجموع حدود یک هزار دانش آموز در آن تحصیل می کنند، گفت: یکی از دلایل این تجمع جمعیتی ثبت نام دانش آموزان روستایی در این مدارس است.

  رئیس آموزش و پرورش صومعه سرا با اشاره به اینکه در حال حاضر از نظر بهداشتی و فضای آموزشی در این مدارس  با مشکل مواجه شده ایم، خاطرنشان کرد: متاسفانه در هر کلاس بیش از ۴۵ دانش آموز حضور دارند.

  وی با تأکید براینکه این تجمع جمعیتی سبب کاهش بازدهی آموزشی می شود، تصریح کرد: یکی از راهکارهایی که در ثبت نام های سال تحصیلی جدید به صورت جدی در حال انجام بوده محدود بندی در سطح شهرستان است.

  آموزش و پرورش صومعه سرا برنامه محور عمل می کند

  فیض بخش با اشاره به اینکه خوشبختانه محدوده بندی ترافیک ثبت نامی در این مدارس را کاهش داده است، گفت: تلاش شده تا ظرفیت معلمان نیز به صورت عادلانه و مساوی در تمامی مناطق اعم از روستایی و شهری توزیع شود.

  وی  با بیان اینکه این اقدام ممکن است تبعاتی از سوی والدین دانش آموزان در پی داشته باشد، تأکید کرد: به همین منظور نیازمند همکاری و همدلی همه ارگان ها شهرستان برای اجرای مناسب این طرح هستیم.

  به گفته این مسئول این وضعیت و تراکم جمعیتی در هنگام انتخاب رشته تحصیلی نیز در سطح شهرستان مشاهده شده به طور مثال در سال تحصیلی گذشته با ثبت نام ۱۴۴ در رشته انسانی با مشکلاتی در این زمینه روبه رو بودیم.

  رئیس اداره آموزش و پرورش صومعه سرا با اشاره به کاهش ثبت نام در مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش و در سال تحصیلی گذشته، یادآورشد: براساس دستورالعمل جدید در سال تحصیلی جدید انتخاب رشته تحصیلی براساس معدل و نمرات سه سال دوره متوسطه اول است.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه آموزش و پرورش صومعه سرا برنامه محور است، اظهار کرد: اولویت های حوزه آموزش و پرورش شهرستان شناسایی و براساس ان برنامه ریزی شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro