مصادره منافع ملی هدف شرکت‌های سرمایه‌گذار توتال و شل در ایران است/ ایران تابع زور نیست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۴ تیر ۹۶ - ۱۴:۲۷

  کد خبر : 55749
  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس:

  مصادره منافع ملی هدف شرکت‌های سرمایه‌گذار توتال و شل در ایران است/ ایران تابع زور نیست

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در ایران نظیر توتال و شل هدفشان مصادره کردن منافع ملی به نفع خودشان است.

  واران خبر:سید کاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از رشت در واکنش به قراردادهای جدید نفتی شرکت‌های خارجی در تهران اظهار کرد: باید به گذشته برگردیم و ببینیم بعد از پیروزی انقلاب، آمریکا و هم‌دستانش و بعضی از کشورهای اروپایی متأسفانه با مردم ما کم مهری کردند.

  وی با اشاره به خیانت شرکت‌های خارجی در حق ملت ایران، افزود: در شرایط سختی که ملت ما نیاز به همکاری و مساعدت داشت، شرکت‌هایی نظیر توتال، شل و امثالهم مردم ایران را جا گذاشتند.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار ضد ایرانی دولت فرانسه علیه ایران، گفت: دولت فرانسه زمینه حضور مخالفین و گروه‌های برانداز نظام جمهوری اسلامی ایران را در جامعه بین‌المللی را فراهم می کند تا منافقین بتوانند به‌راحتی جلسه تشکیل دهند.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه جمهوری اسلامی همیشه به دنبال اثبات خود و برپایی برابری در دنیا بوده است، تصریح کرد: حضور منافقین در فرانسه و دسیسه‌چینی علیه ایران ظلمی بزرگ در حق ملت بوده است.

  دلخوش با تأکید بر گوش‌به‌فرمان بودن آحاد نظام در تبیین و تصمیم‌های کلی نظام، خاطرنشان کرد: در قراردادی که شرکت‌هایی همچون توتال و شل وارد می‌شوند و دولت ایران پای قرارداد را  قرار است امضا کند ما باید گوش‌به‌فرمان مقام معظم رهبری باشیم.

  وی همچنین با تأکید بر این نکته که دست‌اندرکاران در بخش‌های مختلف وزارت نفت نباید به‌آسانی شرایطی را که از ایران گذشت را فراموش کنند، بیان کرد: مجلس و دولت باید شرایط را کاملاً مطالعه و کنترل کنند تا این‌گونه شرکت‌ها سلسله تعهداتی بر گردنشان باشد که به‌راحتی نتوانند وارد و خارج شوند.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ایران کشور هرج‌ومرج‌ها نیست، افزود: در این کشور پهناور هرکسی نمی‌تواند کاری را که دلش خواست انجام دهد.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در ایران نظیر توتال و شل هدفشان مصادره کردن منافع ملی به نفع خودشان است، گفت: امکانات اقتصادی در کشور متعلق به ملت خودمان است و شرکت‌های خارجی هدفشان در ایران بردن منافع ملی به نفع خودشان است.

  دلخوش با تأکید بر اینکه نباید دشمن به‌راحتی بهره جمهوری اسلامی را به استثمار خود در بیاورد، اظهار کرد: ملت ایران تابع زور نیست و همیشه با درک و فهم خودش ثابت کرده که با ملت دنیا همراه و همگام است.

  وی همچنین با بلند شمردن عزت ایرانی در نزد جهانیان افزود: دولت‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذار در ایران باید متوجه باشند که نباید حقوق ملت ایران را کوچک شمرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro